| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
czemu mam lewą piers wększą od prawej?
Autor Wiadomość
aninim
Gość
PostWysłany: Pią 29 Lis, 2002 13:41   czemu mam lewą piers wększą od prawej?

cześc , mam 11 lat ,rosną mi juzż piersi ale chyba coś jest nie tak bo lewą mam większą od prawej a chyba powinno byc odwrotnie .Proszę pomóżcie.
Przejdź na dół
Gość
PostWysłany: Pią 29 Lis, 2002 17:13   

Cześć !


Cytat:
mam 11 lat ,rosną mi juzż piersi



Wzrost twoich piersi świadczy o twoim dojrzewaniu


Cytat:
ale chyba coś jest nie tak bo lewą mam większą od prawej



Wierz mi w tym ze jedna z twoich iersi jest inna niż druga nie ma nic dziwnego Poprostu ciało człowieka jest asymetryczne czyli jedna połowa nie jest identyczna niż druga spróbuj np spojrzeć na czyjeś zdjęcie i zasłoń jedną połąwę twarzy a później drugą zobaczysz jak bardzo sie różnią to jest normalne



Cytat:
chyba powinno byc odwrotnie



CZemu uważasz ze powinno być odwrotnie

Mam nadzieję ze twoje wątpliwości zostały rozwiane
Powrót do góry
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pią 29 Lis, 2002 17:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć !


Cytat:
mam 11 lat ,rosną mi juzż piersi



Wzrost twoich piersi świadczy o twoim dojrzewaniu


Cytat:
ale chyba coś jest nie tak bo lewą mam większą od prawej



Wierz mi w tym ze jedna z twoich iersi jest inna niż druga nie ma nic dziwnego Poprostu ciało człowieka jest asymetryczne czyli jedna połowa nie jest identyczna niż druga spróbuj np spojrzeć na czyjeś zdjęcie i zasłoń jedną połąwę twarzy a później drugą zobaczysz jak bardzo sie różnią to jest normalne



Cytat:
chyba powinno byc odwrotnie



CZemu uważasz ze powinno być odwrotnie

Mam nadzieję ze twoje wątpliwości zostały rozwiane



Sorry ze odpowiadam drugi raz ale się nie zalogowałam


Ostatnio zmieniony przez Kinga dnia Nie 01 Gru, 2002 19:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 30 Lis, 2002 14:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Kinga zdążyła już Ci dość fachowo odpowiedzieć. Ja tylko dorzucę moje 3 grosze Smile

Ciało człowieka nie jest idealnie symetryczne i nie rozwija się idealnie symetrycznie. Dlatego jedna z Twoich piersi prawdopodobnie trochę szybciej rośnie. Druga ją pewnie dogoni i ostatecznie będą do siebie podobne (choć nie identyczne). Nie ma tutaj reguły, która ma być większa, która mniejsza.

Asymetria czasem może być spowodowana przez niepokojące zmiany w piersi z nowotworowymi włącznie. Dlatego przeczytaj informacje zawarte na stronie http://dzieci.best.pl/Trudne_pytania/Artykuly/samobadanie_piersi.htm. Zgodnie z wytycznymi na tej stronie spróbuj zbadać swoje piersi. Powtarzaj to co 2-3 miesiące. Jeśli już miesiączkujesz, badania wykonuj zawsze w tym samym momencie cyklu, najlepiej na początku gdy piersi Cię nie bolą. W piersiach wyczujesz różne dziwne grudki - nie jest to oczywiście powód do niepokoju - są to gruczoły mleczne oraz grudki tkanki tłuszczowej. Dzięki regularnemu badaniu będziesz w stanie określić, czy któraś z "grudek" nie powiększa się niepokojąco szybko - może to być niedobry znak.
Jednak nie powinnaś się za bardzo niepokoić - nowotwory bardzo sporadycznie dotykają dziewczyn w Twoim wieku. Namawiam Cię na badania, abyś lepiej poznała swoje piersi i lepiej interpretowała zmiany w nich zachodzące.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 09:11   nie ma co sie martwic Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wielkosc piersi to cech indywidualna kazdej kobiety.
czy jest powiedziane ze po pierwszej mieciaczce kolezanki nastapi twoja nie! moze byc odwrotnie.
tak samo jest z piersmi
z wiekiem nie bedziesz widziala roznicy gdysz przewaga sie zminimalizuje!

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Sob 25 Sty, 2003 10:59   :) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wielkość piersi jest związana z genetyką. Ich wielkośći kaształ podczas całego życia zmienia się.
Czy zauważyłaś że dzieci do 10 roku życia nie mają jeszcze piersi lecz tylko malutkie sutki?
Zaś dziewczętą które mają od 10 do 16 lat, wielkość piersi powiększ sie.
Kobiety dojrzałe mają już stałą wielkość piersi do czasu gdy nie urodzą dziecka.
W momencie gdy urodzą dziecko, w ich piersiach gromadzi się mleko którym karmią maluchy. Wtedy piersi matek są nawet o 3 rozmiary większe!!
Po usunięciu pokarmu z piersi matek, biust może być większy niż przed urodzeniem dziecka, bądź mniejszy niż wcześniej.
Wszystko zapisane jest w genach....a co do twojego przypadku to, jedna mniejsza pierś od drugiej jest całkiem normalna. Z czasem ten mankament sie koryguje (po zakończeniu okresu dojrzewania). Nie obawiaj sie.....wszystko będzie wporządku!

Więcej na stronie: http://www.dzieci.best.pl/forum/viewtopic.php?t=299
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fuzzy


Dołączył: 05 Lut 2003
Posty: 17
PostWysłany: Sro 05 Lut, 2003 16:02   odp Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piersi nigdy nie są symetryczne

_________________
Koniecznie się ożeń jeżeli żona jest dobra będziesz szczęśliwy a jak nie to zostaniesz filozofem Arystoteles
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nemeia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 29 Sty 2003
Posty: 200
PostWysłany: Sro 05 Lut, 2003 20:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fuzzy dlaczego kazdy twoj post to jedno dwa zdania??? Nie wnosisz nic nowego do rozmowy, powtazasz tylko to co pisza wszyscy przed toba...

_________________
NIL NISI BENE (mow dobrze lub wcale) *SENEKA*

Nie ma zlej mlodziezy, sa tylko zli wychowawcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 05 Lut, 2003 21:22   

Czytałam w książce, że lewa pierś jest większa od prawej, ponieważ miejsce zajmuje serce. Ale troche to dziwne, bo miejsce robią ołuca dla serca i lewe płuco jest mniejsze od prawego... Confused
Powrót do góry
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Czw 06 Lut, 2003 14:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

anonimko!
wiem ze to glupi przyklad ale patrz:
porownaj swoje rece nogi a zobaczyz ze lewe jest wieksze (chocby o milimetr)

sluszna uwaga Kleo!

Pozdrowienia

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 07 Lut, 2003 15:46   

Eh...Blanka to prawda. Sama sprawdziłam Smile
Powrót do góry
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Pią 07 Lut, 2003 16:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ale niewiem czy wiecie że srce nie leży centralnie , dokłasnie po lewej stronie piersi....serce leży
- mniejwięcej pomiędzy piersiami , ale większa część serca leży po stronie lewej (ale nie cała) dlatego mówi sie że serce leży po lewej stronie , wiec nie do końca mniejsza pierś od drugiej jest powodem położenia serca (chyba)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 03:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zauważcie też, że mężczyźni też mają serce, mają mniejsze piersi, więc tym bardziej powinni je mieć nieproporcjonalne.
Coś z tą teorią o sercu jest nie tak Smile

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 14:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Każdy człowiek moze sie pomylić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 15:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Badania naukowe dowodzą że kobiety z biegiem wiekuw mają coraz mniejwsze piersi.Figura kobiety z wielu setek lat p.n.e. miała 240cm biustu
u kobiety z naszego przełomu wieków i tysiącleca biust ma ok 92 cm Exclamation
Naukowcy muwią ze z biegiem czasu piersi kobiety będą coraz mniejwsze Exclamation

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |