| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
okres
Autor Wiadomość
ana
Gość
PostWysłany: Sob 10 Sty, 2004 11:16   okres

mam 15 lat. nie mam okresu od 45 dni .pomóżcie . co się ze mną dzieje? Question
Przejdź na dół
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 10 Sty, 2004 12:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie napisałaś, od jak dawna miesiączkujesz a to ważne. Na początku miesiaczki sa nieregularne,nie ma się czym martwić. Nawet jesli do tej pory miałaś regularny okres a dostałaś go z pół roku temu to nie ma się czym martwić. Okres ureguluje sie mniej więcej po 2 latach.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tresh Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Lis 2003
Posty: 107
PostWysłany: Sob 10 Sty, 2004 15:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie masz się co martwić, ja też tak miałam niejednokrotnie. Zanim sie okres ureguluje może minąć nawet do 5 lat. Ja miesiączkuje już od 3 lat i nadal nie mam regularnych, czasem też sie zdarzają takie 'skoki' że nie pojawia sie okres ze dwa miesiace, nie masz się czym przejmować.

Gdybyś była dorosła, miesiączkowała od wielu lat i wciąż miesiączki byłyby nieregularne, wtedy lekarz zaleca stosowanie hormonów do uregulowania, ale Ty jesteś jeszcze młoda i mogą sie zdarzać takie sytuacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2049084
Joga

Dołączył: 29 Gru 2003
Posty: 6
PostWysłany: Nie 11 Sty, 2004 13:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja mam gorszy problem, bo mój okres trwa już ponad miesiąc. Byłam u ginekologa, ale ona powiedziała, że nie dałam się zbadać(bo nie dałam Smile )
i przepisała mi tylko jakieś tabletki. Ale teraz znowu mam okres. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Rodzice są jak nietoperze: niedosłyszą, niedowidzą, a wszystkiego się czepiają...
Szkoła jest jak WC, chodzisz bo musisz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Nie 11 Sty, 2004 13:42   Re: okres Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ana napisał/a:
mam 15 lat. nie mam okresu od 45 dni .pomóżcie . co się ze mną dzieje? Question

Jak już poprzedniczki wspomniały to normalne...okres może się regulowac nawet do 6 lat, tzn 6 lat od dostania pierwszej miesiączki możesz mieć nieregularny okres. Nie powinnas się tym przejmować. dopiero gdy przekroczysz granice 6 lat powinnaś zgłosić sie do ginekologa jeśli będzie mieła nieregularne miesiączki. Wszystko jest z toba narazie jak w najlepszym porządku Smile
[quote="Joga"]Ja mam gorszy problem, bo mój okres trwa już ponad miesiąc. Byłam u ginekologa, ale ona powiedziała, że nie dałam się zbadać(bo nie dałam )
i przepisała mi tylko jakieś tabletki. Ale teraz znowu mam okres[/guote]
Mój pierwszy okres trwał 9...praiwe 10 dni...to sadze że na początku okres moze trwać do k8ilkunastu dni..ale cvzy miesiąc? tego nie wiem. Źle zrobiłaś że nie dałaś się ginekologowi zbadać. On chce dla ciebie dobrze. W tej sytuacji sama rozmowa nie wystarczy. Jesli jestes dziewicą miałabyś badanie przez odbyt co jest znacznie mniej nieprzyjemne niż badanie przez pochwe. Powiedziałabyś mu że jesteś dziewicą i wtedy by zrobić ci badanie przez odbyt. Badanie ginekologiczne trwa bradzo krutko,...góra kilka minut więc warto wytrzymać ta chwile żeby potem mieć spokój io wiedzieć że jest się zdrową...a jeśli chorą to bra cleki i wyzdrowieć.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Joga

Dołączył: 29 Gru 2003
Posty: 6
PostWysłany: Nie 11 Sty, 2004 14:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To nie jet takie proste jak ci się wydaje. Ja mam dopiero 12 lat, chciałam pozwolić się zbadać, ale gdy się rozebrałam i facetka zaczę ła mi"wpychać palce" do pochwy to to tak strasznie bolało, że zaczęłam krzyczeć i wtedy ona powiedziała, że chyba da mi spokój. A jeżeli chodzi o to badanie przez odbyt to chyba powinna sama mi to zaproponować, skąd miała o takim badaniu wiedzieć niedoświadczona 12-latka... Exclamation , a wogóle tek to chyba pójde do jakiegoś innego lekarz, bo tamta była jakoś mało doświadczona(chyba), póżnie jpowiedziała mi, że niby jest wszysko w porządku Exclamation Exclamation Jakaś głupia, jak może być w porządku okres, który trwa już ponad miesiąc Question

_________________
Rodzice są jak nietoperze: niedosłyszą, niedowidzą, a wszystkiego się czepiają...
Szkoła jest jak WC, chodzisz bo musisz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Nie 11 Sty, 2004 17:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Joga napisał/a:
To nie jet takie proste jak ci się wydaje. Ja mam dopiero 12 lat, chciałam pozwolić się zbadać, ale gdy się rozebrałam i facetka zaczę ła mi"wpychać palce" do pochwy to to tak strasznie bolało, że zaczęłam krzyczeć i wtedy ona powiedziała, że chyba da mi spokój. A jeżeli chodzi o to badanie przez odbyt to chyba powinna sama mi to zaproponować, skąd miała o takim badaniu wiedzieć niedoświadczona 12-latka... Exclamation , a wogóle tek to chyba pójde do jakiegoś innego lekarz, bo tamta była jakoś mało doświadczona(chyba), póżnie jpowiedziała mi, że niby jest wszysko w porządku Exclamation Exclamation Jakaś głupia, jak może być w porządku okres, który trwa już ponad miesiąc Question

Wiem, że to nie jest proste. Podobno mężczyzna ginekolog jest delikatniejszy od kobiety ginekolog...ale z drugiej strony wstydzimy się bardziej przy nim rozbierać itp. Sama musisz wybrać czy przezwyciężysz swój wstyd i pójdziesz do mężczyzny czy do kobiety. Ja ci w tym nie potrafię pomóc. Jasne , że ginekolog powinien wiedzieć że nastolatki w wieku około 12 lat są raczej dziewicami i powinni robić im badanie przez odbyt ale ja na twoim miesjcu bym im o tym przypomniała bo jak widzisz ginekolog chciał badać cię przez pochwe a przez odbyt byłoby mniej bolsne i wytrzymałabyś (tak sądzę). Mówisz że napewno się nie znała bo powiedziała że wysztko jest w porządku. Skąd wiesz...może i jest w porządku?? Ja się na tym nie znam bo nie jestem ginekologiem. Ale skoro pierwsze okresy mogą być niregularne to długie może też moga być? Nie wiem. Jedynym sposobem jest przezwycięzenie strachu i wybranie sie do odpowiednuiego ginekologa i pozwolenie mu na badania. Inaczej nie potrafię ci pomóc.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2004 01:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do Jogi:
Zmień ginekologa.
Ból podczas badania ginekologicznego zazwyczaj ma swoje źródło w zdenerwowaniu osoby badanej. To prosta reakcja obronna organizmu - ktoś próbuje mi włożyć palce do pochwy, zatem ja zacisnę wszystkie możliwe mięśnie, aby na to nie pozwolić.
I tutaj właśnie powinien wkroczyć do akcji dobry ginekolog - uspokoić, wyjaśnić, rozluźnić. Bez tego napewno nie powiedzie się pierwsze (drugie, trzecie...) badanie ginekologiczne.
Poszukaj ginekologa dziecięcego - to ludzie szkoleni do współpracy z dziećmi i młodzieżą - wiedzą jak postępować, aby zminimalizować przykre doznania podczas badań. Jeśli nie znajdziesz dziecięcego, idź do innego ginekologa. I nawet nie wchodź na fotel (jak Wy to nazywacie? Samolot? Smile ), jeśli źle Ci się będzie z nim rozmawiało. Ginekolog musi budzić Twoje zaufanie.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sonia.11
Gość
PostWysłany: Sob 31 Sty, 2004 18:08   

Nie martw się!
Ja mam 11 lat i już mam okres. Jedni dojrzewają wcześniej, a inni później. Nie jest to nic złego. Znam dziewczynę, która w wieku 17 lat zaczęła miesiączkować. Pozdrawiam Sonia
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 31 Sty, 2004 21:52   Re: okres

ana napisał/a:
mam 15 lat. nie mam okresu od 45 dni .pomóżcie . co się ze mną dzieje? Question


Ana

Było już wiele takich problemów. Miesięczka nie staje się tak odrazu regularna. Ja mam 13 lat i nie mam okresu i narazie nie chcę mięc, bo jestem niska ! 145 cm wzrostu mi niewystarcza, a ja chodzę do lekarza, przepisała mi leki na wzrost, co mi nie pomagają i powiedziała mi, że jak dostanę miesiączkę, to wzrost całkowicie się zatrzyma, a ja wyglądam na pierwszaka ;( no tak... ja chodzę do 1 klasy, ale nie podstawówki, lecz gimnazjum ;( gdyby czas można było jeszcze cofnąć...
Ale OK, wróćmy do rzeczy...
Więc jak niemasz od 45 dni miesiączki, co powinna się pojawiać co 28 dni, bo tak jest normalnie, to nie jest źle...
Dopiero po 2 latach się wszystko ureguluje i nie ma co do rozpaczy Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |