| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Uczulenie
Autor Wiadomość
Gocha
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 45
PostWysłany: Sro 14 Sty, 2004 22:55   Uczulenie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moze ten teamat nie dotyczy dojrzewania ale musze sie zapytać!! Chodzi o to ze kiedys gdy sie kompałam zaczełam sie drapać , wyskoczyły mi takie za rózowione plamy na nogach i rekach . po nocy to znikło ale gry biore kompiel to znawu zaczynam sie drapać ! Albo jak czuje chlor to dostaje uczulenia !! Lekarz doradził mi zebym piła wapno ale to nie pomaga !! Chciałabym zrobic jakies testy na uczulenie . ale to podobno boli i niewiem do jakiego lekarza się zgłosić???

Pozdrawionka for all

Prosze pomuzcie mi!!

_________________
Jestem nieszczęśliwa!!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
codi Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Paź 2003
Posty: 581
PostWysłany: Czw 15 Sty, 2004 20:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

idż do dermatologa
i zrob sobie ten test tez kiedyś robiłem i nic nie boli Very Happy

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Idda Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 21 Wrz 2003
Posty: 564
PostWysłany: Czw 15 Sty, 2004 21:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie do dermatologa.Być może masz uczulenie na coś,co zawiera woda???Tak sądzę,bo jeszcze nie słyszałam o przypadku,który by mówił o uczuleniu na CZYSTĄ wodę Very Happy .Lepiej więc idź rzeczywiście na badania alergii.Byłam na takich ze cztery razy.Za dwoma pierwszymi okrutnie się bałam,ale za trzecim i czwartym już przyjęłam badania ze spokojem.Może Ci opiszę mniej więcej jego przebieg-pani pielęgniarka(albo lekarka)skrapla Ci na ręce po malutkiej kropelce różnych preparatów(każdy jest innego koloru i każdy odpowiada innej rzeczy.Np.załóżmy ,że zielony kolor jest odpowiednikiem...pyłków).Potem miejsca,gdzie są te krople,pielęgniarka nakłówa lekko specjalną igielką,ale to w ogóle nie boli.Najgorszy jest moment(albo i wieczność Very Happy )czekania.Musisz wtedy przez.....godzinę(??nie pamiętam??)siedzieć z tym wszystkim na rękach,a po około dziesięciu minutach probówki zaczynają strasznie swędzić.......brrrrr!!!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1868191
rodzynka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Sty 2004
Posty: 176
PostWysłany: Czw 15 Sty, 2004 22:17   rodzynka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to uczulenie moż być nie na wode :-) a na cos innego może jakiś płyn do kapieli czy coś. Radze iść ci do dermatologa, testy wyjaśnią sprawę :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2975498
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pią 16 Sty, 2004 17:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

może byc uczulenie na wode, kiedyś czytałam taki reportaż o dziewczynie która miała uczulenie na wode, nie mogła pic ani nic, ale w twoim przypadku to na pewno nie jest uczulenie na wode bo wtedy mogłąbys się nawet zacząć dusic, jednak gdy się grapiesz w czasie kąpieli i masz czerwone ślady to może to znaczyc że po prostu podrapałas się mocno i masz ślady które znikają ci po kilku godzinach, to tez jest możliwe a że skóra w wodzie jest inna niż skura sucha po prostu twoja skóra jest wtedy delikatniejsza, a co do tego że możesz mieć uczulenie to tez może być prawda więc wszystko jest możliwe....

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Gocha
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 45
PostWysłany: Pią 16 Sty, 2004 19:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

WIem że to jest na coś co jest wodzi , moja mama mówi ze to może być na chlor bo podobna warszawie puszczali w wodzie chlor !! Alemi sięwydaje ze to cos innego bo chodze na basen i jeszcze nic takiego sie nie zdarzyło!! Do teraz !! Całe ciało cały czas mnie swędzi !! Po szkole chodze i sie drapie to troche dziwne !! Musze zrobic te testy ale si.e boje !! A trzeba mieć skierowanie od lekaza rodzinnego??

I to nie jest na płyn do kompieli!!

_________________
Jestem nieszczęśliwa!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Pią 16 Sty, 2004 19:22   uczulenie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gocha napisał/a:
WIem że to jest na coś co jest wodzi , moja mama mówi ze to może być na chlor bo podobna warszawie puszczali w wodzie chlor !! Alemi sięwydaje ze to cos innego bo chodze na basen i jeszcze nic takiego sie nie zdarzyło!! Do teraz !! Całe ciało cały czas mnie swędzi !! Po szkole chodze i sie drapie to troche dziwne !! Musze zrobic te testy ale si.e boje !! A trzeba mieć skierowanie od lekaza rodzinnego??

I to nie jest na płyn do kompieli!!


Płyn do kąpieli raczej nie bo mówisz że w rzece i w basenie też cię swędzi a tam nie ma płynu do kąpieli. Rzeczywiście może być to jakiś składnik wody albo co kolwiek innego. Nie dowiesz się jak nie pójdziesz na te badania alergiczne. Byłam kiedyś na tym i to nie boli. Igiełki którymi nakłówają są tak cieńkie, że wogóóle tego nie czuć.
P.s chlor z tego co wiem jest w kazdym basenie bo takto woda by sie psuła. To nie jest raczej na chlor bo w rzece i w wannie go nie ma.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Xesquio Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 28 Sie 2003
Posty: 217
PostWysłany: Pią 16 Sty, 2004 22:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Masz to samo co ja Razz Slyszalas o takim czyms jak twarda woda ? wlasnie od takiego czegos sie robia te plamki Wink ale niezalecam wam wsypywac do wanny Calgonitu Razz Pozdro

_________________
Kiedy zapada noc dla innych... dla mnie zaczyna sie dzien...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer ICQ
klacz Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 06 Paź 2003
Posty: 258
PostWysłany: Sob 17 Sty, 2004 21:10   Re: uczulenie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gościówa napisał/a:

To nie jest raczej na chlor bo w rzece i w wannie go nie ma.

W rzece nie ma, ale w wannie, z tego co wiem, też jest jakaś kropla chloru...

_________________
Patataj...

Luka - tęsknie za Tobą konisiu... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3530726
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 18 Sty, 2004 02:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wapno, mimo wszystko, zażywaj.

Testów się nie masz co bać. Są trochę męczące, ale da się znieść. Drapią Ci rękę i wlewają różne płyny (oj, mam nadzieję że nie czyta tego żaden alergolog, bo spadłby z krzesła czytając mój opis).

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sonia11


Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 9
PostWysłany: Wto 03 Lut, 2004 11:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem alergiczką. Jestem uczulona na: sierść zwierząt, pleśń, pyłki roślin itp. Jeżdżę do Białegostoku na badania, i powiem Ci prawdę, to wcale nie boli. No może jak coś się nie zgadza, to pobierają krew. No, ale jeżeli jesteś uczulona to powinnaś zrobić takie testy. Lekaże na pewno wykryją, co to może być. Nie pamiętam telefonu i adresu, ale jest to jakiś szpital ze słoneczkim. Twoi znajomi i rodzina na pewno będą kojarzyć sobie. To nic nie boli nie martw się Very Happy

_________________
Pozdrawiam, Sonia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |