| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwne pytanie...
Autor Wiadomość
wiku
Gość
PostWysłany: Wto 10 Lut, 2004 17:17   Dziwne pytanie...

Czesc!
Widze, ze duzo rozmawiacie na tematy HIV/AIDS, stad tez mam pytanie, jest ono troche dziwne, ale zalezy mi bardzo na odpowiedzi. Chcialbym dodac, ze kieruje je glownie do "deg-a", poniewaz wiem, ze jest dobrze poinformowany w tych wszytskich sprawach. Otoz:

Powiekszyli mi sie wezli chlonne wiec poszedlem do lekarza, ktory mi zlecil badanie krwi (wykonalem je 2 razy, w stacji krwiodawstwa oraz w przychodni lekarskiej). Wyniki byly bardzo dobre wiec zostalem odprawiony z "kwitkiem". Spedzam duzo czasu przed komputerem i zaczynam zauwazac, ze moja psychika zaczyna szwankowac, i informacje, ktore sa mi przekazywane musza byc coraz bardziej jasne i proste. Czesto kupuje na aukcjach internetowych i teraz dosc glupia, ale dla mnie istotna historia: Zamowilem na aukcji jakas tam czesc - nie pamietam. Po kilku dniach przesylka sie zjawila, ja ja odpakowalem i koperte rzucilem. Poniewaz po kilku dniach musialem wyslac kilka czesci jednej osobie wpadlem na pomysl, ze wykorzystam koperte w ktorej przyszla do mnie czesc kilka dni temu. Tak wiec zaczolem odklejac znaczki i w tym momencie zaczolem sie zastanawiac z przerazeniem, co by bylo gdyby ten koles co przeciez naklejal znaczki, ktore ja teraz odklejam jest nosicielem?! Slyszalem, ze przez slinie nie mozna sie zarazic majac kontakt z palem u dloni, ale np. gdybi mial pociety lekko jezyk? Prosze o jasna odpowiedz! Czy mam powody do obaw? Dodam, ze poza tymi 2 zdazeniami z pobraniem krwi do badania i odklejenia znaczka nie mam zadnych podejrzen. Nie mam partnerow seksualnych itd. Pozdrawiam!
Przejdź na dół
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Wto 10 Lut, 2004 18:20   znaczki Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hivem można zarazić się tylko poprzez krew, wydzielinę śluzowa z pochwy, spermę. A więc podczas stosunków i np. robienia zastrzyków brudna strzykawką z której wczesniej korzystał ktoś zarażony hivem. Jesli facet który lizał znaczek miał pokaleczony język mógł zostawić na nim śladowe ilości krwi od tórej można się zarazić. Ale jeden warunek. Ta jego krew zmieszana ze śliną musiałaby ze znaczka pocztowego dostac się do twojego organizmu. Nie może się tak stać przez dotknięcie go palcem...chyba, że palcec miałbyś skaleczony. Jednak nawet gdybyś miał palec skaleczony prawdopodobieństwo zarazenie sie jest mniejsze niż 50% bo na znaczku mogły znajdowac się tylko niewielkie, śladowe ilości krwi. Np. jeśli osoba ma skeleczony język a jest chora na hiv i całuje się z inną osobą nie może jej zarazic mimo że śladowe ilości krwi moga dostać się do jej organizmu..chyba tak samo jest ze znaczkiem

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
wiku
Gość
PostWysłany: Wto 10 Lut, 2004 18:49   

dodam, ze znaczek przebyl droge kilkuset kilometrow zanim do mnie dotarl, poza tym jest chyba na nim klej (czyli chemikalia)? Z reszta juz sam ne wiem prosze o jasna odpowiedz, czy mam podowdy do obaw? Z tego co piszesz wnioskuje, ze znikoma ilosc krwi nie moze duzo zrobic??
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Wto 10 Lut, 2004 20:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nawet gdybyś miał ranę na palcu a zarażony wirusem Hiv na języku ryzyko zarazenia sie jest naprawdę minimalne. Już wałkowalismy ten temat ,tylko że na przykładzie całujacej się pary. Deg wytłumaczył mi,ze to naprawdę małoprawdopodobne.A nawet jeśli-to spójrz. Część ludnosci piszącej listy woli zaklejać klejem znaczek niż go ślinić. Ale weźmy tą drugą grupę. Zdecydowana mniejszość "liżących znaczki" krwawi wtedy z języka. A juz naprawdę małoprawdopodobne jest, aby osoba lizała znaczek, krawaiła z jezyka i była zarażona wirusem Hiv. To byłby dziwny "zbieg okoliczności". A jeszcze dziwniejszym zbiegiem okolicznoscibyłoby,gdybyś Ty w momencie odrywania znaczka miał ranę na palcu.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiku
Gość
PostWysłany: Wto 10 Lut, 2004 21:19   

Na dobra sprawe, to po uplywie pewnego czasu wszystko obumiera? Prawda? Wyglada na to, ze nawet jakby go polizal to po kilku godzinach nic by juz ne bylo? Ale sam juz do konca nie wiem. Poza tym ta koperta lezala z 1-2 dni u mnie. Fakt pracowalem w ten dzien przy kablach i mialem troche popekana skore, ale rany nie widzialem!!!!
Powrót do góry
keni
Gość
PostWysłany: Czw 12 Lut, 2004 12:00   

Czesc! Ja tez mialem podobny przypadek i korzystajac z okazji chcialbym sie czegos poradzic. Bylem zbadac krew w stacji krwiodawctwa. Bylo kilka osob przede mna, kiedy przyszla moja kolej nie zauwazylem, czy pielegniarka ktora wykonywala mi zastrzyk - zmienila igle? Czy moge byc zarazony? Jesli ona ja na prawde zapomniala zmienic?
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 13 Lut, 2004 09:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

keni napisał/a:
Czesc! Ja tez mialem podobny przypadek i korzystajac z okazji chcialbym sie czegos poradzic. Bylem zbadac krew w stacji krwiodawctwa. Bylo kilka osob przede mna, kiedy przyszla moja kolej nie zauwazylem, czy pielegniarka ktora wykonywala mi zastrzyk - zmienila igle? Czy moge byc zarazony? Jesli ona ja na prawde zapomniala zmienic?


Tak,jest nawet duża mozliwość,ze jesteś zarażony(oczywiście jeśli tamta osoba miała HIV) ale nie sądzę by pielęgniarka nie zmieniała igły.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CDR
Gość
PostWysłany: Sob 14 Lut, 2004 08:55   

Czy ktos wie jakie sa pierwsze i najszybsze objawy HIV, ktore powinny wprowadzic w zaniepokojenie i skierowanie sie na badania?
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 14 Lut, 2004 19:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

CDR napisał/a:
Czy ktos wie jakie sa pierwsze i najszybsze objawy HIV, ktore powinny wprowadzic w zaniepokojenie i skierowanie sie na badania?


Pierwsze objawy przypominają najczęściej grypę. Nie od razu człowiek zorientuje się,że "coś nie gra". Bardzo trudno z resztą na początku to "wychwycić". Występują takie objawy,jak przy zwykłej grypie np. człowiek bardziej się poci, spada jego waga,nie chce się jesć. Często występują także biegunki.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CDR
Gość
PostWysłany: Sob 14 Lut, 2004 21:00   

mroweczka napisał/a:
Pierwsze objawy przypominają najczęściej grypę. Nie od razu człowiek zorientuje się,że "coś nie gra". Bardzo trudno z resztą na początku to "wychwycić". Występują takie objawy,jak przy zwykłej grypie np. człowiek bardziej się poci, spada jego waga,nie chce się jesć. Często występują także biegunki.

Czy to sie powtarza? Jesli tak to w jakich odstepach?
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 01:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiku: Śpij spokojnie. Medycyna do dzisiaj nie opisała ani jednego przypadku zarażenia wirusem HIV przez pocałunek, a co dopiero przez lizanie znaczków.

keni: Wszystkie materiały (strzykawki, igły, pojemniki, rękawiczki) są jednorazowe. Już od dawna nie używa się wielokrotnie tych samych strzykawek czy igieł. A w stacjach krwiodawstwa zasady zapobiegania zakażeniom wirusem HIV są naprawdę surowe. Ty też możesz spać spokojnie.

CDR: Zanim zaczniesz się martwić, pamiętaj że wirusem HIV nie tak łatwo się zarazić. Seks i narkotyki (czytaj - wspólne igły) to najczęstsze źródło zakażenia. Jeśli nie miałeś z nimi do czynienia to ryzyko zakażenia jest naprawdę niewielkie. Wszelkie dywagacje na temat możliwości "złapania" wirusa w autobusie, w stołówce czy w kinie przypominają zwykle dyskusje akademickie i niewiele mają wspólnego z realnym zagrożeniem.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
keni
Gość
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2004 10:07   

Czesc! To jeszcze raz ja... Mam jeszcze jedno pytanie, prosze nie piszcze, ze jestem glupi, ale musze sie o to wszystko wypytac. Bylem ostatnio w Media Markt. Sa tam stacje na ktorych mozna sobie pograc. Tak tez zrobilem, ale gdy zlapalem za joistick byl strasznie "mokry" od potu jakby ktos tam gral godzinami. Czy medycyna zanotowala przypadek zarazenia sie HIV poprzez zlapanie joisticka do gry? Mam wrazenie, ze robi sie ze mnie HIPOCHONDRYK... Juz sam nie wiem czy cos moze ze mna byc czy nie...
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 21 Lut, 2004 22:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przez pot HIV się nie przenosi Smile.

A prawdopodobieństwo przeniesienia HIV przez krew w tym przypadku też jest bardzo bliskie 0.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |