| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Ból brzucha
Autor Wiadomość
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2004 14:38   Ból brzucha

Kiedy powiedziałam koleżance o forum, poprosiła żebym opisała jej problem. Otórz, Dominika miesiączkuje od 8-mego roku życia (teraz ma 13). Ostatnio przez cały tydzień boli ją brzuch, jak przed okresem, a okres się nie pojawia. Co się dzieje?
Przejdź na dół
soosharka


Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 13
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2004 17:42   Odp: Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiesz, to Twoja koleżanka powinna udać się do ginekologa. To może być objaw jakiejś choroby, więc niech szybko pędzi do lekarza! Smile

_________________
- :] Pozdrooffka dla ffszystkich! [: -

Ps. Jestem tu nowa więc wybaczcie mi błędy i wpadki ;-))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2004 18:31   ból brzucha Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie słuchaj soosharki!
Po pierwsze: Twoja koleżanka straaaaasznie wcześnie dostała okres..troche dziwne, że w woeku 8 lat ale ok - wierze Ci. więc tak...często dziewczyna czuje ból brzucha tóż przed okresem i po kilka dniach go dostaje..ale jest tak wtedy gdy okres już się ureguluje. Narzie może być tak: twoją koleżanke brzuch może bolec nawet mięsiąc i okresu i tak nie musi dostac jeśli ma jeszce nieregularny. Okres ma już od 5 lat...a nieregularny możena mieć do lat 6 a nwet 7. Niektóre kobiety maja całe życie nieregularny! (jednak trzeba iśc wtedy do ginekologa i sprawdzic czy nie spowodowała tego żadna choroba-jednak może być tak że kobieta już tak ma i nie oznacza to choroby) Nie powiedziałaś czy Twoja koleżanka ma już okres regularny czy nie. Jeśli nie to może byc tak jak ze mną...brzuch mie bolał ponad miesiąc ..prawie codziennie a okresu brak :/ i po 1,5 miesiąca go dostałam..a zwykle miałam tak że brzuch mnie bolał na kilka dni przed miesiączką. Jeśli Twoja kooleżanke boli niskobrzuch lub gdy miesiączki ma nieregularne nie powinna się tym martwić..jest jeszce młoda i może tak być...zdarza się nawet że okres nie występuje pare miesięcy a brzuch boli i boli. Oczywiście jeśli sie bardzo niepokoi może iśc do ginekologa na wizyte kontrolną..ale raczej nie widze specjalnej potrzeby.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
soosharka


Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 13
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2004 18:45   Re: Re: Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale ja tylko wyraziłam swoją opinię na ten temat. Nie napisałam, że jej koleżanka ma lecieć do ginekologa, bo ja jej tak kazałam. A nawet jeśli, to nie można się najzwyczajniej w świecie pomylić? Jesteśmy tylko ludźmi! Oprócz mnie, na ten temat wpisze się jeszcze dziesiątki innych osób, a ona zrobi jak zechce, nie musi się stosować do opini kogoś z nas. Niżej napisałam, że jestem nowa więc wybaczcie mi wpadki! Każdy może się pomylić! ;-))))

_________________
- :] Pozdrooffka dla ffszystkich! [: -

Ps. Jestem tu nowa więc wybaczcie mi błędy i wpadki ;-))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sro 10 Mar, 2004 22:52   Re: Re: Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

soosharka napisał/a:
Przepraszam, ale ja tylko wyraziłam swoją opinię na ten temat. Nie napisałam, że jej koleżanka ma lecieć do ginekologa, bo ja jej tak kazałam. A nawet jeśli, to nie można się najzwyczajniej w świecie pomylić? Jesteśmy tylko ludźmi! Oprócz mnie, na ten temat wpisze się jeszcze dziesiątki innych osób, a ona zrobi jak zechce, nie musi się stosować do opini kogoś z nas. Niżej napisałam, że jestem nowa więc wybaczcie mi wpadki! Każdy może się pomylić! ;-))))


Ale czy Gościówa coś mówiła? powiedziała po prostu,zeby Nena nie przekazała Dominice tego, czego się dowiedziała od Ciebie. Nie wkurzaj się na nas oczywiscie,że każdy moze się pomylić Wink

A taki długi ból brzucha jest normalny. Jak już wspomniała Gościówa moze on nawet trwać miesiąc. Nie widzę powodu,zeby isc do ginekologa. Prawdopodobnie okres niedługo sie pokaże Wink

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Czw 11 Mar, 2004 18:30   ginekolog a ból brzucha Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

soosharka napisał/a:
ma lecieć do ginekologa, bo ja jej tak kazałam
A czy ja coś mówiłam że kazałaś ??
Sorry, nie chciałam Cię obrazić ani nic takiego.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."


Ostatnio zmieniony przez Gościówa dnia Pon 22 Mar, 2004 16:09, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
soosharka


Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 13
PostWysłany: Sob 20 Mar, 2004 10:44   Re: Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobra, już dobra, skończmy to... przyznaję wam rację.

_________________
- :] Pozdrooffka dla ffszystkich! [: -

Ps. Jestem tu nowa więc wybaczcie mi błędy i wpadki ;-))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LuZz GiRl

Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 4
PostWysłany: Sob 20 Mar, 2004 15:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nena .. musze ci cos KONIECZNIE napisać. W encyklopedii sprawdzalam chasło "dojrzewanie" zobaczyłam definicje słowa "dojrzewanie płciowe przedwczesne" oto ta definicja:"Dojrezwanie płciowe przedwczesne, występowanie cech rozwoju płciowego przed fizjologicznym okresem pokwitania, u chłopców prezd 11 rokiem życia, u dziewcząt przed 10 rokiem życia.Moze być następstwem guzów mózgu,zapalenia mózgu.Leczenie operacyjne lub hormonalne.

Ale oczywiście każdy ma swój rytm dojrzewania wiec neich sie ta twoja qmpelka nie przejmuje.Najlepiej jak sie wybierze do ginekologa lub po prostu do pediatry.Pediatra powie czy jest koniecznosć pójscia do ginekologa czy nie. Ale dla świętego spokoju lepiej iśc do ginekologa.Ja miałam taki przypadek że chodziła ze mna do 3 kl. podstawówki taka Iza miała 9 lat a rozmiar biustu miseczka "b" a było znią wszystko spoko.
Ale lepiej jak pójdzie do ginekologa.Aha .. a co do nie występowania miesiączki .. to myśle że jeszcze najprawdopodobniej jeszcze nie ma uregolowanego okresu. Ale ja i tak proponuje wizyte u ginekologa.

_________________
GdY PrZeJdĄ FoSę I DoRwĄ SiĘ Do BrAm .. MaMy CoŚ CzEgO NiE ZaBiOrĄ NaM !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rodzynka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Sty 2004
Posty: 176
PostWysłany: Nie 21 Mar, 2004 11:27   rodzynka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisała Luzz girl może być to albo cos poważnego albo kompletnie nieistotnego.. więc najlepszym wyjściem będzie wizyta u lekarza który rozwieje wątpliwości. Ejj a może ona po prostu się czymś zatruła.. hmm tak czy inaczej moim zdaniem powinna iść do lekarza.

A Wam Gościówa i Mróweczka NIE PRZYZNAJE RACJI. Gościówa coś mi sie wydaje że nie powinnaś pisac "nie słuchaj Soosharki" ... tak samo ona mogła później napisać żeby nikt nie słuchał ciebie.... wogóle zastanów sie zanim coś takiego zrobisz ( to już nie pierwszy raz ).. Soosharka miała takie samo prawo do wypowiedzenia sie jak ty. Ale ty NIE masz prawa mówić komuś żeby jej nie słuchał !!!!!!!!! to nie było miłe....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2975498
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Nie 21 Mar, 2004 12:18   Re: rodzynka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

rodzynka napisał/a:

A Wam Gościówa i Mróweczka NIE PRZYZNAJE RACJI. Gościówa coś mi sie wydaje że nie powinnaś pisac "nie słuchaj Soosharki" ... tak samo ona mogła później napisać żeby nikt nie słuchał ciebie.... wogóle zastanów sie zanim coś takiego zrobisz ( to już nie pierwszy raz ).. Soosharka miała takie samo prawo do wypowiedzenia sie jak ty. Ale ty NIE masz prawa mówić komuś żeby jej nie słuchał !!!!!!!!! to nie było miłe....

Ja nie chciałam jej urazić!! KAżdy może mieć własne zdanie i właśnie ja uważam że nie ma sensu chodzic do ginekologa tylko dlatego, że kogoś brzuch boli. To, że dostała wcześniej okres niż inni to jedna sprawa a to że ją boli brzuch to druga. Jeśli ma juz iśc do ginekologa to prędzej dlatego że dostała okres tak wcześnie..żeby ginekolog ją zbadał i stwierdził czy to wszystko prawidłowo przebiega..ale powinna zrobic to juz dawno..jak dostała okres..teraz to już jest za późno i myśle że nie ma sensu. Ból brzucha przejdzie, a pozatym nie musi byc on akurat związny z miesiączka..może ją boleć od zupelnie czegos innego...Rodzynka twój post też nie był miły Sad Ja nie chciałam nikogo urazić...i pierwszy raz słysze żebym pisała wszystkim na lewo i prawo żeby ich nie słuchac..może i żeczyiście przesadziałm ale nie pomyślałam o tym ze to kogoś może urazić!! I NAPRAWDE nie chciałam kogoś obrazić..rodzynka ty też się zastanów zanim napiszesz taki post bo dla mnie to niebyło miłe. To nie ty jesteś tu moderstorką tylko między innymi ja i mróweczka więc nie powinnas nas obrażać (bardziej mnie niż mróweczke) Jak ja bym miała chodzić za każdym razem do ginekologa jak mnie brzuch boli to by to było przynajmniej raz na tydzień...

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."


Ostatnio zmieniony przez Gościówa dnia Pon 22 Mar, 2004 16:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
rodzynka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 02 Sty 2004
Posty: 176
PostWysłany: Nie 21 Mar, 2004 12:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ohh straszne przepraszam cie bardzo tylko dlatego że jesteś " dobrą radą" a Mróweczka moderatorem.... przeciez to żałosne... Bardzo ładnie sie wytłumaczyłaś, gratuluje !....
Dobre: "to nie ty jesteś tu moderatorką i nie powinnaś mnie obrażać" Bardzo dobre.......... a kto powiedział że ja chciałam kogos obrażać !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2975498
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Nie 21 Mar, 2004 16:41   dojrzewanie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

rodzynka napisał/a:
Ohh straszne przepraszam cie bardzo tylko dlatego że jesteś " dobrą radą" a Mróweczka moderatorem.... przeciez to żałosne... Bardzo ładnie sie wytłumaczyłaś, gratuluje !....
Dobre: "to nie ty jesteś tu moderatorką i nie powinnaś mnie obrażać" Bardzo dobre.......... a kto powiedział że ja chciałam kogos obrażać !

Wiesz co..to nie ja jestem żałosna tylko ty. Powiedziałam jedno zdanie: "Nie słuchaj soosharki" i odrazu wielkie halo..przez to jedno zdanie teraz mnie zmieszaj z błotem..prosze bardzo!! nie krępuj się!! Oj chyba wiem czemu mnie tak nienawidzisz..bo za często mam odmienne zdanie niż ty??? Nie chce się kłócić..wytłumaczyałam Ci grzecznie że nie chciałam nikogo obrazic a ty mnie zmieszałas z błotem i wyśmiałaś...Zastanów się: cczy ja ci cos zrobiłam?? NIC!! Przeprosiłam soosharke bo nie wiedziałam, że to kogoś może obrazic i nie chciałam nikogo obrazić..Nie mam prawa tak mówić?? Ty tez nie masz prawa mieszać mnie z błotem...sorry ale moja cierpliwość się skończyła...no cóż nie pisze juz więcej bo to i tak nic nie da. Odpowiedzi na temat zostały juz udzielone, a autorka zrobi co zechce. Blokuje ten temat. Jeśli mróweczka i deg uznaja że nalezy go odblokować to odblokują.
P.S "Kto powiedział, że ja chciałam kogos obrażać"?? <--- Na to wyglądało.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."


Ostatnio zmieniony przez Gościówa dnia Pon 22 Mar, 2004 15:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
soosharka


Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 13
PostWysłany: Pon 22 Mar, 2004 14:31   ;] Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobra, dziewczyny nie kłóćcie się już. Tak naprawdę to ja wywołałam cały ten rozgardiasz, wszystko przez moją wypowiedź. Lepiej by było, gdybym się nie odzywała. Jeszcze raz przepraszam, nie mam do nikogo o nic pretensji i może faktycznie nie miałam racji...

P.S. Chyba nie ma powodu blokować ten temat, zwyczajne nieporozumienie... za które przepraszam, bo czuję się winna.

=-------------------------------=
OD GOŚCIÓWY: Pozwolę sobie dodac coś do twoje postu: TO NIE BYŁA TWOJA WINA!! Nie było w tym ani troszke Twojej winy. Prędzej moja..nie powinnam pisać "nie słuchaj jej" Ale trudno juz stało się. Przepraszam za to bo nie chciałam Cie urazić.

_________________
- :] Pozdrooffka dla ffszystkich! [: -

Ps. Jestem tu nowa więc wybaczcie mi błędy i wpadki ;-))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pon 22 Mar, 2004 14:58   rodzynka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pozwalam sobie na dosłownie 5 minut odblokować temat, aby dorzucić swoje 3 grosze.
Słuchaj Rodzynka: Ja nie chcę tu nikogo obrażać czy coś w tym stylu. Posłuchaj: Gościówa jest na forum od dawna(tak około roku,nie? Razz ) i bardzo dużo na forum pomogła. Osobiście bardzo ją podziwiam. I zauważyłam-że ona nie robi tego specjalnie. Ona ma taką wiedzę. Niektórzy forumowicze<bez obrazy, nie o wszystkich co mieli Dobrą Radę myślę Smile > starali się,starali z tydzień i w koncu dostali Dobrą Radę. A potem co? Jakoś ich ostatnio nie widać na forum. A Gościówa to już tak regularnie. I nie robi tego specjalnie, ona ma taką wiedzę i ni sadzę,żeby zbytnio obchodziło ją,czy jest Dobrą Radą,czy nie, czy ma 100000 postów napisanych,czy tylko 10...I własnie za to ją podziwiam. Nie jest zarozumiałam ja nie pamiętam,zeby napisała post w stylu" Odwal się ode mnie, ja tu moderuję, jestem lepsza od Ciebie, mam więcej postów" itp. Nawet nie pamiętam zeby jedno głupie "Nie słuchaj <kogo ona tam miała nie słuchać? Razz >..." się powtarzało. A wg. mnie to nie jest obraźliwe z resztą Gosciówa przeprosiła. Z resztą to Ty moim zdaniem, Rodzynko, robisz z igły widły i specjalnie jeszcze zaczepiasz Gościówę. Ona przeprosiła a Ty jeszcze ciągniesz ten temat, i ciągniesz....Albo, że to jest żałosne. Co przepraszam bardzo jest żałosne bo nie zrozumiałam? To,ze Gościówa przeprosiła za Twoje himery? O rety ludzie...A Rodzynka pomyśl- Deg jest tutaj moderatorem w Trudnych Pytaniach, zawsze pomoże itp. Nie pamietam,żeby na forum się kiedyś pomylił a jeśli tak, to bardzo rzadko. Deg też często zwraca nam uwagę jak piszemy mało sensowne posty(nie,żeby Gosciówa pisała mało sensowne, to na pewno nie). I co jemu się postawisz? Smile nie? Smile A dlaczego? Smile Twisted Evil
A co do WTP(właściwego tematu postu) to wg. mnie ja już mówiłam dziewczyna nie powinna latac do ginekologa. Bóle przed i w trakcie miesiączek są całkowicie normalne i duzo dziewczyn tak ma, nawet długotrwałe bóle. Moją siostre np. na 3 dni przed okresem boli brzuch i 2 pierwsze dni...I co? Żyje Smile Mnie też boli brzuch, nie zeby strasznie to taki skurcz i łapie jak się śmieję, wstaję, przeciągam,schylam to sie nasila. Ostatnio mnie bolał prawie 3 tygodnie...A do ginekologa nie poszłam i wszystko jest O.K. Smile
Możecie sobie mówić, myśleć, co chcecie. I powiem Wam jeszcze jedno: nie" bronię " Gościówy tylko dlatego,że jesteśmy obie moderatorkami(dobrze napisałam? Smile ). A obgadujcie sobie mnie ile wlezie mi to obojętne, możecie sobie coś do mnie mieć(ale to zabrzmiało Twisted Evil ) ale to już na PW bo nie bedziemy takimi głupotkami zaśmiecać forum i nabijac sobie postów.
No dobra NTNR(No to na razie) zablokowuję z powrotem temat. Wink

---------------------------------------
DOPISEK OD GOŚCIÓWY: Nie chce pisac nowego postu dla jednego zdania, wiec zmieniam twój. Powiem krótko: Dzięki mróweczka! Smile Very Happy

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Sob 27 Mar, 2004 00:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kwiat dla mróweczki!
Szczerze mówiąc chciałem całą Waszą dyskusję wywalić, ale gdy zobaczyłem post mróweczki postanowiłem zostawić - jako wzór pięknego wyjścia z trudnej sytuacji!

BTW mróweczko - możesz pisać nowe posty nawet w zablokowanych tematach. Kliknij na przycisk "zamknięty" i... już piszesz nowy post.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |