| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
czy to jest...
Autor Wiadomość
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Czw 06 Mar, 2003 14:50   czy to jest... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam 11 lat .
Od kilku tygodnie mam jakąs wysypke na twarzy.
czy to trądzik?
jesli tak to jak go zwalczyc?

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Czw 06 Mar, 2003 18:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Musiałabyś bardziej opisać tą wysypke,
Być może to jest uczulenie , Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Czw 06 Mar, 2003 19:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że dopadła Cię zmora dojrzewających nastolatków - trądzik. Poczytaj sobie stronę http://www.dzieci.best.pl/trudne/Artykuly/tradzik.htm - znajdziesz tam wiele cennych informacji.

Z leczeniem trądziku nie jest łatwo. Nie ma uniwersalnego panaceum na ten kłopot. Warto udać się do dermatologa - powinien przepisać np. tonik (jako "mikstura" sporządzana przez apteki, a nie taki tonik kosmetyczny Smile). Jeśli nie pomoże - przepisze coś innego. I tak do skutku Smile. Poza tym dermatolog może pomóc Ci skorygować Twoją dietę - być może w pożywieniu brakuje Ci jakiegoś składnika.

A poza wszelkimi innymi metodami podstawą jest zachowanie czystości. Myj twarz przynajmniej 2-3 razy dziennie. Niekoniecznie mydłem - mydło to doskonała pożywka bakterii (tak, tak, poważnie!). Nie manipuluj Smile przy twarzy brudnymi rękami - za każym razem myj ręce! Ogranicz stosowanie kosmetyków.

Acha! Uczulenie raczej bym wykluczył, jeśli wysypka dręczy Cię od tylu tygodni.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Pią 07 Mar, 2003 13:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

do dega:
Dzienki

Do nastki:
Na poczatku byly to male chrostki koloru skory
a teraz sa takie czerwonkawe i dosc durze.

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
NaStY_NiNkA_GiRl

Dołączył: 20 Sty 2003
Posty: 8
PostWysłany: Pią 07 Mar, 2003 16:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Masz trądzik.
Twoja twarz szybciej sie teraz będzie przetłuszczała.
Jeżeli nie będziesz jej myc 2-3 razy dziennie nie koniecznie mydłem...
to twoja skóra będzie tłusta i nieprzyjemna.
Dobrze Ci radzę!!!! Razz biggrin Wink

_________________
"Bądź gorące jak słońce....."

11nastolatka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Katie Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 13 Lut 2003
Posty: 35
PostWysłany: Pią 07 Mar, 2003 17:40   odp. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja także mam trądzik (już ho ho ho - taką tłustą mam cerę Sad ) ale nie przejmuje się ... urody aż tak bardzo to nie psuje - chyba że się w ogóle o nią nie dba ... jeśli stosuje się odpowiednie kosmetyki do przemywania twarzy to wyląda całkiem całkiem .... a na wysypke też trzeba coś stosować - jakieś specjalne środki polecone przez lekarza ...

Przestrzegam jednak przed tym - jeśli nie będziecie dbały o swoją twarz to mogą zostać na niej trwałe ślady trądziku bądź wysypki w postaci blizn, chrostek - mniejszych lub większych, które nie zawsze są efektowne ...

Myślę jednak że każda dziewczyna poradzi sobie na swój sposób ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Pią 07 Mar, 2003 17:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

heheh , trądzik to i ja mam
niestety będzie on towarzyszyć nam wszystkim przez około 3-4 lat (być moze dłużej lub znacznie krócej)
ja używam tonika antytrądzikowego firmy Avon (jest on przyjemny dla skóry , nie drażni jej , ma przyjemny zapach)
kremu antytrądzikowego firmy Nastolatka (jest jak puder , nie to ze maskuje przyszcze czy coś tylko po nim twarz jest głaciutka jak pupa niemowlaka , pozatym zapobiega powstawaniu nowych pryszczy)
czsami korzystam (raz na 2 tygodnie) z pilingu twarzy , jest on wspaniały , bo zdziera stary zrogowaciały naskórek , zapobiega powstawaniu pryszczy itp....
POLECAM TAKĄ KURACJE SKÓRY TWARZY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 09 Mar, 2003 13:45   

Ja mam astme Crying or Very sad i na dłoniach mi sie zrobiła jakaś wysypka, ale to nie wyglądało jak wysypka, to były jakieś plamy ! Używałam krem LATICORT i mi pomugł. Pewnego dnia coś mi wyśkoczyło na okół nosa ! Ale to już nie były plamy tylko wysypka niewiem czy to jest uczulenie czy nie ! Wtedy też używałam krem LATICORT i mi pomogło ! Znikło mi na drugi dzień ! Ten krem nie tylko służy do rąk. Służy do każdego miejsca ! Radze Ci Blanko sobie go kupić ! Jest tani i dużo pomaga ! Wink
Powrót do góry
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Czw 20 Mar, 2003 21:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja teraz uzywam zestawu tin tin firmy ziaja i pomaga!

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |