| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomżcie!!!
Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Czw 20 Mar, 2003 20:06   Pomżcie!!!

Mam niecałe 13 lat miesiączkuje od roku chce używać tamponów ale nie moge ich włożyć .Jakie naj lepiej stosować??
i ma jeszcze jedno pytanie moja mama kupuje mi jakięś bardzo tanie a ja chcę uzywać Alweys jak ja na to namówić???
Przejdź na dół
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Czw 20 Mar, 2003 20:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

od kilku doswiadczonych osob wiem ze musisz sie calkiem wyluzowac i powolutkuv wlozyc tampon

powodzenia!

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Gocha
Gość
PostWysłany: Pią 21 Mar, 2003 19:47   

to ja byłam tym gościem.Dzieki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Pią 21 Mar, 2003 21:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Proponuje stosować tampony tylko wnkoniecznych sytuacjach np. na basen. Ja też napoczatku miałąm problemy tak prawdę mówiąc jescze nigdy nie włożyłam tak dobrze tampona bo używam ich żadko. Musisz się wyluzować, ja używam tamponów o.b comfort bo są najmniejsze z tamponów o.b. Można też kupić sobie jakiś krem który ułatwia wprowadzanie tamponów, koleżanka mi mówiła,że dobrą pozycją jest trzymanie jednej nogi na sedesie wyluzować się i włożyć tampona, ja co prawda uzywałam tampony w wakacje ostatni raz bo teraz chodze raz w tygodniu to jak mam miesiązcke to nie chodze na absen, ale w wakacje byłam na Chorwacji i ja bardzo lubię wodę i musiałam uzywać tamponów. Musisz popróbować która pozycja jest dla ciebie najwygodniejsza. Zycze powodzenia, napewno się uda po próbach. Wink

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2003 10:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szalona a ile masz lat?

ja też chodze na basen i gdy trafia mnie miesiączka to nie pływam , boje sie uzywać tamponów i zaproponować mamie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2003 12:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam 13lat i 5 miesięcy, teraz to raczej też nie pływam ale jak byłam na Chorwacji to nie mogłam ta woda taka ciepła... Razz

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gocha
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 45
PostWysłany: Sob 22 Mar, 2003 14:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie prady !!! Chce z kims pogadać przez gg mój numer to 5208107 . Jeżeli by ktoś mógł!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 24 Mar, 2003 15:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na początku kup sobie tampony z aplikatorem - łatwiej je włożyć. Jak już się nauczysz, wtedy możesz stosować bez aplikatora.

I pamiętaj - po włożeniu tampon nie może Cię uwierać lub wywoływać nieprzyjemnego uczucia. Jeśli tak jest, to znak, że źle włożyłaś i trzeba poprawić (czasami wystarcza zrobienie przysiadu) lub włożyć jeszcze raz.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gocha
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 45
PostWysłany: Pon 24 Mar, 2003 15:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wszystkie odpowiedzi mam pytanko wczoraj mnie okropnie bolał brzuch az zwijałam sie z bulu nie wiem co mam robic bo nieraz tek sie robi??

_________________
Jestem nieszczęśliwa!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 24 Mar, 2003 19:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie napisałaś, czy brzuch bolał Cię podczas okresu, czy nie.
Podczas okresu zwykle występują uciążliwe dolegliwości takie jak bóle w dole brzucha. Możesz próbować ciepłych okładów lub ciepłej kąpieli (uwaga - to zwiększa krwawienie!). Jeśli nic nie pomoże - sięgnij po środki przeciwbólowe zalecane dla bólów menstruacyjnych.

Jeśli brzuch bolał niezależnie od okresu - wtedy może to być znak wielu różnych dolegliwości. Od nerwobóli (są nieprzyjemne, lecz mijają same) po poważne problemiska. W takich przypadkach zasięgnij porady mamy - napewno Ci pomoże.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gocha
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 45
PostWysłany: Pon 24 Mar, 2003 21:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bolał mnie gdy niemiałam okresu nieraz mnie boli już od paru tygodni ale są przerwy między tymi bulami a mam najnepiej by poradziała zaparzając rumianek który mi nie pomaga.

_________________
Jestem nieszczęśliwa!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 24 Mar, 2003 22:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiesz - diagnozę przez internet trudno postawić, tym bardziej, że nie jestem lekarzem. Jeśli metody mamy są nieskuteczne, powinien zobaczyć Cię Twój lekarz, aby upewnić się, czy wszystko jest ok.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |