| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak to sie robi ???
Autor Wiadomość
Pollla
Gość
PostWysłany: Nie 23 Maj, 2004 14:41   Jak to sie robi ???

Mam problem bo nie wiem jak włozyć tampona.Próbuje ,wciskam nawet na siłe ale nie moge.Prosze o szybka odpowiedz na to jak sie wkłada tampona Question Exclamation Embarassed
Przejdź na dół
szyszunia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Maj 2004
Posty: 3
PostWysłany: Wto 25 Maj, 2004 20:40   tampon Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wkladanie tamponu jest bardzo prosta sprawa.
Sac wygodnie na toaleci rozluznij sie (sciag folie z tampona, naciagnij sznureczek) zlap tamponkciukiem i palcem przy palcu wskazujacym a palec wskazujacy polsz w miejscu gdzie jest sznureczek i po lini prostej wsuwaj go do srodka, tylko po woli zebys sie nie uszkodzila, pamietaj zebys byla rozluzniona. Powodzenia

_________________
Szyszunia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8251670
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Czw 27 Maj, 2004 11:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ważne uwagi:
-Na początek najlepiej kup tampon z aplikatorem, będzie łatwiej Ci go włożyć.
-Nie wciskaj go na siłę-to i tak nic nie da.
-Pamiętaj o częstym zmienianiu tamponów PRZYNAJMNIEJ co 6 godzin.
-Nie noś ich zawsze musisz,tez nosić podpaski.
-Nie zakładaj ich na noc.
-Najlepiej zakładaj je tylko np. na basen lub jak przy uprawianiu sportu jest Ci niewygodnie w podpasce.
-Co do wkładania wszystko masz opisane powyżej, instrukcje będą także dołączone do opakowania tamponów.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 06 Cze, 2004 18:36   

A więc robi się to tak:
Na początku należy zdjąć foliową osłonkę tamponu, pociągnąć za sznureczek, palcem wskazującym wprowadzić tampon do pochwy, rozchylając wargi sromowe (pochwa jest między cewką moczową a odbytem; wejście do niej otoczone jest fałdem skórnym - błoną). Pamiętam, aby tampon wymieniać co 3 godziny ! Bo inaczej możesz mieć poważne schorzenia narządów płciowych.
Na zapas powiem, jak wyciągnąć tampon gdy np. zerwie się sznureczek Very Happy
Nalezy kucnąć i naprężyć się, jak przy robieniu kupy, po czym dwoma palcami złapać tampon i wyjąć go z pochwy. Jeżeli to nie poskutkuje to KONIECZNIE należy głosić się do ginekologa !
Powrót do góry
Dexia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 15 Cze 2004
Posty: 67
PostWysłany: Sro 16 Cze, 2004 18:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zakładanie tamponu najlepiej wypróbować podczas pierwszych dwóch dni okresu. W tym czasie miesiączka jest najintensywniejsza, co sprawia, że aplikacja tamponu jest najłatwiejsza. Bardzo ważne jest, aby spóbowć się rozluźnić i nie napinać mięśni.
Istnieje kilka pozycji odpowiednich do założenia tamponu: możesz to zrobić, kiedy siedzisz zupełnie odprężona na toalecie i rozłożysz uda. Możesz też spróbować zakładać tampon stojąc, z jedną nogą opartą na wannie lub umywalce. Kiedy robisz to po raz pierwszy, możesz odnieść wrażenie, że wszystko jest zbyt ciasne. Powodem są mięśnie krocza, ściśle otaczające wejście do pochwy. Mięśnie te możesz odczuwać jako próg - przejdź jednak przez nie wsuwając tampon. Wpierw do góry, potem przekątnie ku tyłowi i do góry,﷡wsuń tampon palcem tak daleko jak dasz radę. Jeżeli poczujesz opór, zmień delikatnie kierunek.
Jeśli założyłaś tampon prawidłowo, nie może on wysunąć sie z pochwy, ponieważ mięśnie utrzymują go we właściwej pozycji. Tampon pozostanie w pochwie i nie może przesunąć się do macicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Sro 16 Cze, 2004 21:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to było bardzo proste... Właściwie, to normalnie ustałam. Bez żadnych wygibasów i włożyłam, wydawało sie że nie wchodzi, ale wszedł do końca cały.
Tampony RLZ:)
a wiecie jak ciocia mojej kol. mówi na tampony? Zatyczki DowCipne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lavile Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 12 Kwi 2004
Posty: 183
PostWysłany: Czw 17 Cze, 2004 12:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moj brat mowi "środki dowcipne" Laughing

Ja duzo razy pisalam juz jak to bylo ze mna - zanim udalo mi sie zalozyc pierwszego to duzo czasu minelo biggrin Ale cwiczenia czynia mistrza Cool

_________________
Nie martw się, jutro będzie gorzej !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |