| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Kiedy do ginekologa?
Autor Wiadomość
Chudzinka
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 12:04   Kiedy do ginekologa?

Cześć. Nazywam się Majka. Mam 16 lat i nie mialam okresu. Bardzo mnie to martwi i moją mame też. Czy czas pójść do ginekologa? Zastanawiam sie czy to przses to że jestem taka chuda?? Bo jak na swój wiek waże mało- 45 kg :( Prosze o odpowiedz!
Przejdź na dół
Malvina Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 24 Cze 2004
Posty: 1061
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 12:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To że warzysz mało ,a nawet bardzo mało to jedno . A to nie miałas jeszcze okresu to drugie . Chociarz że moze to sie ze sobą również łączy ? Do ginekologa musisz isc bez dyskusji . Niewiem czy twoja waga moze meic coś wspolnego z brakiem okresu .. Może inni będą cos wiedzieli na ten temat Smile . Ale do ginekologa udaj sie jak najszybciej . Trzymaj sie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 12:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jesli do 16 roku zycia nie dostanie się miesiaczki trzeba isc do ginekologa...bo to MOZE (ale nie MUSI) oznaczac chorobe lub nieprawdilowosci w dojrzewaniu. Jesli chodzi o twoją wage to nie podałas wojego wzrostu to nie moge ocenic czy jestes chuda czy nie, ale jak na 16 lat mysle ze malo warzysz. Czesto jest tak ze b. chue dziewczyny dostaja pózniej okres a te grubsze wczesniej i to jest normalne ale lepiej idz do ginekologa bo to moze byc inny powod.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Chudzinka
Gość
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 12:50   

Dobrze pójdę do ginekologa tylko sama, z mamą, czy z chłopakiem?? I mój wzrost to 168 cm. Mam pójść do lekarki czy lekarza???
Powrót do góry
Malvina Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 24 Cze 2004
Posty: 1061
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 12:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Najlepiej z mamą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 13:27   

To, że jesteś chuda nie ma żadnego znaczenia w tym, że nie masz jeszcze okresu. Dojrzewa się od 10 do 17 roku życia. Masz już 16 lat, więc powinnaś skontaktować się z ginekologiem. Musisz poddać się badaniom ginekologicznym i sprawdzić czy z Tobą jest wszystko w porządku.
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 28 Lip, 2004 22:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a wlasnie ze to ze malo wazysz przy swoim wzroście (bardzo malo wazysz) moze miec wplyw na to ze nie masz okresu, np. popatrz na anorektyczki, one wogóle nie mają okresu, powinnaś wybrać się do ginekologa, najlepiej dość szybko, jezeli chcesz isc z chopakiem to idź z nim albo sama, nie musi isc z tobą mama...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
lilijka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 05 Lip 2004
Posty: 103
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 10:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

powinnaś się wybrać do ginekologa. On napewno będzie wiedział więcej niż my wszyscy na forum. Więc nie zwlekaj i wybierz sie jak najszybciej do lekarza Exclamation

_________________
Tak łatwo kogoś kochać
a tak trudno być kochanym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9297757
Chudzinka
Gość
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 12:23   

A mam pójść do lekarza czy lekarki????
Powrót do góry
gościnnie
Gość
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 12:57   

jak sie bardzo wstydzisz to do lekarki ale pamiętaj że oni mają ci pomóc i wszystko czego od ciebie wymagają [ krempujące informacje rozebranie sie - osobiście nie wiem] ma ci służyć jak najlepiej:), waga ma duży wpływ bo ona pokazuje jak sie odżywiasz, osoby "grubsze" niż ty z pewnością szybciej zacznął miesiączkować , to zależy też od odżywiania i chorowania, a objawiami miesiączkowania jest przezroczysty śluz w pochwie, jak u ciebie występuje to oznacza że \za góra pół roku dostaniesz okres i wszystko jest okej a jak go nie ma to zgłoś się do lekarza aczkolwiek sprawdź podstawowe informacje czy przestałaś rozsnąć ty i twój biust bo jeśli tak to powinien być okres [ on jest przyczyną nierośnięcia więcej] a jak rośniesz to dobrze i niepowinnaś jeszcze miec okresu
pozdrawiam:) 8O
Powrót do góry
Nastka-11 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 38
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 13:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja radziłabym do lekarki- bedzie łatwiej Ci powiedzieć! I ja bym poszła sama, bez mamay, bez chłopaka:) Pozdrofk@!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7060479
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 15:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chudzinka napisał/a:
A mam pójść do lekarza czy lekarki????

To juz twoja prywatna sprawa...jedni mówia że lepije iśc do kobiety a inny do mężczyzny. Wszystko ma swoje plusy i minusy..PRzy kobiecie mniej się napewno będziesz wstydziła rozebrać, ale za to badanie może byc bardziej nieprzyjemne czy nawet troche bolesne (chodź z reguły tak nie jest) bo kobieta jest tak samo sbudowana jak ty i wie na co moze sobie pozowlic, a jesli chodzi o męzczyzne to jest delikatniejszy i bardziej uwarza przy badaniu ale za to bardziej bedziesz sie go wstydzila..wiec wybór nalezy tylko do Ciebie..kiedy bedziesz juz miala pare pierwszych wizyt u ginekooga za soba to zdecydujesz gdzie ci było lepiej..a narazie musisz sama wybrac, albo poradz sie kolezanek ktore juz byly u ginekologa itp. A jesli chodzi o to z kim...ja bym poszla abo sama albo z mamą...ale totwoja decyzja...wyobraz sobie ze jestes u ginekologa i przy kim mniej bys sie krepowala i lepiej i bezpieczniej czuła..z mama czy z chłopakiem? a moze wolisz isc sama? to juz twoja decyzja.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
Nastka-11 Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 29 Lip 2004
Posty: 38
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2004 15:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Popieram ,,Gościówne"!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7060479
taki jeden
Gość
PostWysłany: Sob 31 Lip, 2004 18:52   ...

Nie no ja też jestem mam 12 lat jestem chłopakiem i waże 30 kg. ale ja nie umie zjeść więcej... jem tyle ile chce waże tyle ile waże i jest mi z tym dobrze :]
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 31 Lip, 2004 21:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobrze,że zdecydowałaś się na odwiedziny ginekologa. Brak miesiączki może być spowodowany małą wagą ale Ty nie jesteś aż tak chuda...Pierwszy raz do ginekologa nie idź sama-jeśli pójdzie z Tobą mama czy chłopak będzie Ci raźniej (ja osobiście zaciągnęłabym mamę). Na początek najlepiej pójdź do ginekologa-mężczyzny. Jest on bardziej delikatny przy czym kobieta-ginekolog wie, na co może sobie pozwolić.
A'propo-masz już np. wydzielinę śluzową, owłosienie łonowe itp?

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |