| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
co robić??
Autor Wiadomość
~piniaa
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 20:39   co robić??

W mojej klasie wszystkie dziewczyny mają duże piersi i noszą biustonosze.Ja natomiast jestem płaska jak deska.Koleżanki śmieją się ze mnie i zeby mnie wkurzyć zadają głupie pytania.Czuje sie przy nich jak niemowlak.Uznałam ze moge nosić coś podobne to stanika.Ale musiałabym go sobie kupic sama i chowac przed mama.Z moją mamą nie moge o tym wszytkim pogadać bo ona unika tematu dojrzewania jak ognia .Kiedyś jak dostalismy takie książeczki o dojrzewaniu to ona sie na mnie wydarła ze jstem jeszcze dzieckiem i mnie te sprway nie dotyczą i zabrała mi ją.Nie wiem co robić boje się że jak dostane okres to nie bede umieć tego mojej mamie powiedzieć.Zapomniałam mam 13 lat.co mam robić ??pomóżcie prosze!!
Przejdź na dół
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 20:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej!

Piersiami się na razie nie martw. Jeszcze mają kilka lat, aby Ci urosnąć. Nie każdy dojrzewa w tym samym czasie. Każdy jest nieco inny. Jedno jest pewne - całkiem płaska nie zostaniesz, więc pozostaje Ci tylko trochę jeszcze zaczekać. Napewno dogonisz koleżanki.

Koleżankom na głupie pytania odpowiadaj, że kto później dojrzewa, ten ma szanse na dłuższe życie (tak słyszałem od jednego lekarza). A przecież lepiej żyć kilka lat dłużej, niż mieć większe piersi kilka miesięcy wcześniej.

Jeśli chcesz, noś stanik. Kup sobie, a napewno poczujesz się lepiej. Acha - zapomniałbym - wielkość piersi nie ma związku z wytwarzaniem pokarmu dla Twoich przyszłych dzieci. O to więc możesz być spokojna.

Szkoda, że z mamą się nie potraficie dobrze zrozumieć. Dojrzewanie to trudny okres i często przydaje się wsparcie mamy. Spróbuj też trochę mamę zrozumieć - dla niej jesteś wciąż małą dziewczynką. Ty w krótkim okresie stajesz się dziewczyną, następnie kobietą. Twoja mama też potrzebuje trochę czasu, aby to zrozumieć.

Sprawy dojrzewania Cię jak najbardziej dotyczą. Jeśli mama nie jest w stanie opowiedzieć Ci o dojrzewaniu, zaglądnij na stronę:
http://www.dzieci.best.pl/art.htm
tam znajdziesz artykuły o dojrzewaniu. Do informacji od Twoich koleżanek i kolegów podchodź nieco z rezerwą - nie zawsze są prawdziwe, a każdy lubi się chwalić.

Pierwszy okres to duże wydarzenie w życiu dziewczyny. Powinnaś o tym mamie powiedzieć. Jeśli obawiasz się powiedzieć wprost, zawsze możesz np. zostawić "przypadkiem" w widocznym miejscu paczkę podpasek. Mama pewnie sama się tym zainteresuje.

Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłem.

Jeśli ten post czytają ojcowie dojrzewających dziewcząt - Panowie! Nie zapominajcie, że piewszy okres Waszej córki to ważne wydarzenie. Podarujcie swojej jej w tych dniach coś drobnego (np. kwiat). To jej pierwszy duży krok, by stała się kobietą.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lianya
Gość
PostWysłany: Wto 26 Lis, 2002 16:46   

Rolling Eyes jak dla mnie deg z tym ostatnim zawołaniem do ojców lekka przesada...Widac, zes facet ;P Po pierwsze okres badz co badz to dosc prywatna sprawa, przeciez nawet nie kazda dziewczynka lubi latac chocby w bieliznie przed wlasnym ojcem, roznie to bywa. I tak chocby dostala kwiatek, okres z reguly kojarzy sie z czyms nieprzyjemnym, ograniczeniem, dyskomfortem itd, poza tym nagroda za cos takiego? Moze lepsza by bylo delikatne traktowanie, mila atmosfera podczas trudnych dni, zreszta o mamie tez zapominac nie mozna ;P
Po drugie nie wydaje mi sie, zeby zagladali tu jacys tatusiowie, moze sie myle Smile)Czołem
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Czw 28 Lis, 2002 23:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smile
Każdy ma swoje zdanie.
Ja uważam, że ojciec powinien choć zauważyć, że jego córka staje się kobietą. To przecież ważny moment w jej życiu.
Kwiaty nie tylko mogą być nagrodą...

A co do zaglądania tatusiów - mam nadzieję, że się mylisz Wink

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Nie 01 Gru, 2002 11:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Deg powiedział właściwie już wszystko !

Ja tylko dorzucę " nie martw się ! " biggrin


A co do tatusiów to może jacyś tu zaglądaja a moze nie


biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |