| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
ja nie chce...
Autor Wiadomość
Alissa
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 12:43   ja nie chce...

Z dwa dni temu zauwazylam ze moja wydzielina zmienia farbe na czerwony...ale nie wiem czy to miesiaczka bo t o dalej wydzielina! Ma taka sama kosystencie itd. tylko ze jest juz prawie czerwona! I to nie duzo jej leci,tylko pare plamek! I ninewiem czy to okres czy co...a jak to okres to go niechce,mam12 lat,wstydze sie powiedziec mamie bo jak ja znam zaraz opowie tacie.Co mam robic? ....mozecie mi pomuc? :(
Przejdź na dół
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 12:56   

Hm... Myślę, że to jednak okres. Nie napisałaś, czy już masz owłosienie łonowe, więc stwierdzić zbytnio precyzyjnie nie mogę co to jest :/ Uważam jednak, że to nie jest żadna choroba, tylko właśnie najzwyklejszy okres <;] To nie jest wstyd, powiedz o tym mamie. Ja dostałam okres rok przed Tobą, miałam 11 lat i dałam sobie radę Smile Każdej z nas się udało, to żaden wstyd, a znak, że stajesz się kobietą. A mama napewno powie tacie, to raczej oczywiste. On napewno nie będzie się z Ciebie śmiać ;] Nawet nic nie powie, zobaczysz. Będzie dobrze;) Będziesz musiała się przyzwyczaić, na początku będzie ciężkawo, ale dasz sobie radę ;] Jesteś już kobietą i bądź z tego dumna ;Ddd
Powrót do góry
Alissa
Gość
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 13:28   

Duzo razy slyszalam ze okres przyszedl nagle i bardzo mocno krawailo.A u mnie jest inaczej! Powoli zmienia farbe,a na majtkach jest tylko pare nieduzych plam!(mam owlosienie lonowe)
Powrót do góry
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 13:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie (jestem tego prawie pewna)że to okres choć w pierwszych miesiącach jest on nieregularny i u każdej kobiety jest inny-niektóre mogą dostać nagle i obficie krwawić a inne maja przez miesiąc bądz kilka miesięcy tylko taki plamienia ja ty.ale wydaje mi sie że na następny miesiąd bedziesz miała już w miare normalny okres - ja też tak miałam Wink .
nie wstydż sie powiedzieć o tym mamie a tata i tak sie dowie nawet po twoim zachowaniu czy częstym chodzieniu do toalety nie musisz sie wstydzić .jak mama mu powie to nawet lepiej u mnie to było gorzej sama musiałam ise mu przyznac Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
Fajermonka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 61
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 14:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pierwszy okres zawsze jest delikatny... Femme Fatale, ja teżmiałam 12 lat jak dostałam pierwszy! Very Happy

_________________
She wants to go home, and nobody's home.
Its where she lies, broken inside.
There's no place to go, no place to go to dry her eyes.
Broken inside.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3003350
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 17:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja Ci opowiem jak to będzie: niedługo zamiast delikatnych brązowych plamek pojawią sie duże,czerwone plamy,które oczywiśce przeciekną na lekcjach tak,że wszyscy będą się z ciebie śmiać. Z płaczem pobiegniesz do domu gdzie od progu przywita Cię zatroskana mama i spyta się co się stało. Opowiesz jej wszystko po kolei, a ona ze śmiechem poleci do taty i razem będą się z Ciebie nabijać. Tata napisze do "Śmiechu Warte" i cała polska będzie wiedzieć,że akurat tego dnia o tej godzinie i w tych okolicznościach dostałaś okres.

Żartuję oczywiście.

Większość dziewczyn właśnie nie chce okresu(ja też) no ale niestety,taka nasza rola w przyrodzie...Kiedyś będziesz jeszcze za to dziękować,że możesz mieć dzieci...Pierwszy okres nie będzie taki super obfity,jeśli w porę zauważysz możesz założyć podpaskę(którą na wszelki wypadke oś w plecaku) i po kłopocie...Do mamy podejdziesz i powiesz "Mamo dostałąm okres". Sama to kiedyś przechodziła więc Cię nie zje. A jeśli powie tacie...To co z tego? Też jest Twoim krewnym i to bliskim, co prawda nie kobietą ale na pewno zrozumie i nie będzie Ci dokuczał!

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tavion
Gość
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 18:25   

Nie bój się mamy ani taty. To przecież twoja rodzina, osoby którym możesz zaufać Smile
A to, że tata dowie się teraz, czy później niczego nie zmieni.

Powiedz o tym mamie.
Ja nie mogę określić jasno czy to okres. Nie jestem specjalistką.

Jeszcze raz mówię: Powiedz mamie. To nie jest wstyd Wink
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 11 Wrz, 2004 18:51   

To nie nie jest miesiączka. Zaniedługo Ci się ona pojawi, to tylko 'początek'. A czego Ty się masz wstydzić przy mamie? Tego, że masz okres? Ona też ma. A jak powie Twojemu tacie, to co się stanie? Nic! też on Cię zrozumie, przecież skąd się wzięłaś na świecie? No?
Powrót do góry
Mała Płeć:Mężczyzna
Moderator

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2002
Posty: 723
PostWysłany: Nie 12 Wrz, 2004 09:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mi sie wydaje, ze to juz jest miesiaczka.. bo zazwyczaj pierwsza trwa strasznie krotko, i jest taka jasno czerwona... i slaba.. potem dopiero sie niezdziw.. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Nie 12 Wrz, 2004 11:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To jest, hymm to chyba nie jest ani miesiaczka ani wydzielina, tote dwie zeczy polaczone naraz. Jeszcze ni calkowicie miesiaczka, alel juz nie sam sluz, rozumiecie o co mi chodzi. Mama i tata, nio tak, wtydzisz sie taty, tak? Szczerze to tez sie balam zr mama tacie powie... ale ja poprosilam zeby nikomu nie mowila... i nie powiedziala. Wiem ze to normalne-miesiaczka ale uwazam ze jest to sprawa na tyle intymna by nie powinna wiedziec o niej cala rodzinka (ciocie, wujkowie, babcie, kuzyni itd)

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Nie 12 Wrz, 2004 15:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie zawsze pierwsza miesišczka jest krótka i mało obfita. Moja była bardzo obfita na poczštku co prawda potem mniej...zawsze to za duże słowo. Nie powinno się go używać według mnie. A co do tematu to tez myœle jak niektórzy tutaj że to dopiero poczštek i niedługo będziesz miała normalny okres.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alicja
Gość
PostWysłany: Pon 13 Wrz, 2004 12:36   

Wiesz nie musisz się tego wstydzić, powinnaś powiedzieć mamie i tacie też. Zapewniam ciebie że tato będzie bardzo dumny z ciebie a może nawet kupi ci kwiaty z tej okazji, że jego mała córeczka stala sie kobietą. Zapewniam ciebie, że tato dobrze wie co to jest okres gdyż przecież ma żonę czyli twoją mamę. Z tego co wiem jest to dość ważna informacja dla zonatych facetów.
Powrót do góry
tina
Gość
PostWysłany: Pon 13 Wrz, 2004 12:48   

tak to oznaka dojrzewania twoje cialo powoli sie przygotowuje i plamy jasnoczerwone niedlugo zamienia sie w okres na razie powiedz mamie i nos wkladki nie chcesz chyba zabrudzic bielizny

aha a jak wstydzisz sie powiedziec mamie powiedz to komus zaufanemu:
babci starszej siostrze cioci
Powrót do góry
Alissa
Gość
PostWysłany: Czw 16 Wrz, 2004 17:11   

juz pare dni tego nie mam! przestalo! teraz mam normalna wydzieline
Powrót do góry
AguSia :)) Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 26
PostWysłany: Pią 01 Paź, 2004 18:53   Re: ja nie chce... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alissa napisał/a:
Z dwa dni temu zauwazylam ze moja wydzielina zmienia farbe na czerwony...ale nie wiem czy to miesiaczka bo t o dalej wydzielina! Ma taka sama kosystencie itd. tylko ze jest juz prawie czerwona! I to nie duzo jej leci,tylko pare plamek! I ninewiem czy to okres czy co...a jak to okres to go niechce,mam12 lat,wstydze sie powiedziec mamie bo jak ja znam zaraz opowie tacie.Co mam robic? ....mozecie mi pomuc? Sad


Jak mialam 11 lat i bylam akurat na zielonej szkole w pazdzierniku dostalam czegos takiego. Trwalo ok. 3 dni i sie skonczylo. Wczesniej nie mialam okresu. A nastepny, taki juz "konkretny" okres dostalam w styczniu nastepnego roku i od tej pory mam co miesiac. Wiec chyba to okres.. Nie przejmuj sie wkoncu to normalna rzecz, wszystkie babki to maja.

_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |