| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Co mi jest???
Autor Wiadomość
Osa
Gość
PostWysłany: Pon 27 Wrz, 2004 08:15   Co mi jest???

Czesc, mam problem(jak dla mnie bo nie wiem co to jest)no więc na początku września dostałąm pierwszej miesiączki:-) No i trwała ona 4 dni i była mało obfita. A dziesiaj rano na majtkoch, zobaczyłam krew, wiecie jaką, taką od miesiączki.No i załozyłam se podpaskę. I jak poszłam po 1/5 godziny do ubikacji, podpaska prawie przesiąkała!!!. Czy to jest normalne? Nie wiem co robić.
A ijeszcze jedno, chciałabym używać tamponuw, czy one są bezpieczne dla mnie???chodzi mi o to że pierwszy raz dostałam okresu.

Pomużcie
pozdro!!!
Przejdź na dół
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 27 Wrz, 2004 08:22   

Przez pierwsze ok. 2 lata (od czasu dostania pierwszego okresu) miesiączki są nieregularne, więc wszystko jest raczej w porządku. Podpaski zawsze noś przy sobie, nawet do szkoły (nie ma się czego wstydzić).
Co do tamponów - jeżeli tylko chcesz, możesz spróbować. Wybierz najmniejszy rozmiar i stopniowo go sobie dobieraj. UWAGA ! Pamiętaj, nic na siłę ! Jeżeli boli cię przy zakładniu tampona to daj sobie z nim narazie spokój (albo poradź się mamy, lekarza). Uważaj też, żeby nie włożyć tampona na tzw. "chama" do cewki moczowej... Bo sama znam osobę, która tak zrobiła...
Pozdrawiam SmileSmileSmile
Powrót do góry
Malvina Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 24 Cze 2004
Posty: 1061
PostWysłany: Pon 27 Wrz, 2004 11:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poprzedniczka napisała Ci dokłanie ... ale ja chciałabym dodac ze tamponów można używać nawet przy 1 okresie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Wto 28 Wrz, 2004 18:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To jest z całą pewnością normalne. Nie przejmuj się. Zmieniaj podpaski(na poczatek) co 15,20 minut) jeśli są całe od krwi. Używaj tych z granulkami-najlepiej wchłaniają. I nie przejmuj się. Następne dni nie będą takie obfite. Zgadzam się z poprzedniczką,ze pierwsze okresy zazwyczaj nie są regularne więc mogą się zdarzyć na początku nawet co pół miesiaca tymbardziej,że są krótkie. A tamponów możesz spokojnie używac. Zacnzij od MINI. Poszukaj na forum-będzie z 10 razy dokłądnie opisane,jak się aplikuje tampony.
BTW-Ile to jest 1/5 godziny? Mr. Green

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pengi Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Sie 2004
Posty: 6
PostWysłany: Sro 29 Wrz, 2004 10:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1/5 to zdaje sie 12 minut biggrin
nieduzo!!
ja tez tak miałam. pierwszy okres był słabiutki i już się cieszyłam, ze kazdy taki będzie i będę miała spokój, a tu nagle drugi mi wyskoczył obfity jak.... latałam do lazienki co poł godziny! teraz po prawie roku już jest normalnie, tzn. nie tak obfito i nawet trochę krocej (5 dni!!), więc się nie przejmuj ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 29 Wrz, 2004 15:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a mi się zdaje że jej chodziło teraz o półtorej godziny =p te "laski" =] a ja mam takie pytanie, nie. bo wiecie jak na razie (od lipca chyba) nie mam okresu, oczywiście ta moja kratka co 3 miesiące ale 2 czy 3 okresy już uzywała tamponów i przy ostatnim zauważyła że mini i normal są tak jakby "za małe" =/ przesuwają się w dół, czy to możliwe że hm.. pochwa mi się rozszeżyła (nie chdozi i o same wejście tylko o środek jakby co) =] hm.. może głupie pytanie ale nie oczekuje głupich tylko mądrych odpowiedzi Wink (bo wiecie, głupi pytanie głupia odpowiedź =P)

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Juwenta Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 224
PostWysłany: Sro 29 Wrz, 2004 18:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moze Ci sie wydaje tylko ze on sie przesuwa? w koncu kobiety po stosunkach rowniez uzywaja tamponów i nie nazekaja na ich przesuwanie sie mimo ze w pochwie sa juz troche szersze. Byc moze tampon szybko Ci nasiąka krwia i przez to zdaje Ci sie ze on Ci sie przesuwa, bo jak jest pełny to łatwiej go wyjąć i nie ma takiego oporu Smile Albo poprostu go jakos niedokladnie włożyłaś Smile

_________________
Boso ale w ostrogach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Sro 29 Wrz, 2004 18:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie no ja go nakładam zawsze do końca, do oporu i ja sie zastanawiam cyz to przypadkiem dziwnym trafem nie jest za mały rozmiar albo co, może mi sie pochwa "rozszerzyła" albo co Confused

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
BamBI Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2004
Posty: 330
PostWysłany: Czw 30 Wrz, 2004 16:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mysle ze pochwa sie nie rozszerza tylko faktycznie to za maly tampon . za duzych tez nie nos co nojwyzej normal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Femme Fatale
Gość
PostWysłany: Czw 30 Wrz, 2004 17:10   

Nie martw się, jest z Tobą wszystko w porządku. Tamponów bym nie polecała, po prostu kupuj bardziej chłonne podpaski. Tampony są dobre na basen itp... Nie polecam.
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 30 Wrz, 2004 21:08   

Moje kuzynki używają tamponów od: młodsza - 7 lat, starsza - 10 lat. Są zadowolone, ale to kwestia gustu. Ja jak dostanę okres, będę używała podpasek. Jak się już ''oswoję'' to spróbóję z tamponami Wink Wybór należy do każdej z nas - jak kto woli biggrin
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pią 01 Paź, 2004 10:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

eeeeee ja już używałam tamponów 3 razy (podczas trzech okresów pod rząd [ale nie moich pierwszych, dopiero grupo po pół roku od pierwszej miesiączki zaczęłam]) i nie mam zamiaru przestawić sie spowrotem na podpaski bo moim zdaniem są ciul... i dokończcie sobie sami =) i tamponów mini i normal używałam przy pierwszym i drugim okresie (kiedy zaczęłam używać tamponów) i były w sam raz ale przy trzecim wydawało mi się że są już za małe bo mi się po kilku minutach przesówały w dół (i nie miałam mocniejszego krwawienia takiego które by mi bardzo szybko w ciągu 15 minut nasiąknęło cały tampon)

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 01 Paź, 2004 12:52   

Różnie bywa z okresem. Raz jest obfity, a słaby. Nic się nie dzieje. Są krwawienia słabe, normalne, obfite i bardzo obfite. A co do tamponów...
Raz byłam w hipermarkecie i z koleżanką patrzyłyśmy na podpaski i tampoty. Też na ich ceny i takie tam babskie sprawy Wink
Ja na żarty mówię do koleżanki: 'No kupujesz te tampony? Kupuj i chodź już'. Zaczęłyśmy się śmiać. Jakaś babka kupowała podpaski (miała tak... 25 lat...) i potem się zapytała: 'Doradzić Wam w czymś, dziewczyny?'. Koleżanka moje odpowiedziała: 'Nie, nie, dziękujemy'. No to ja przy tej babce specjalnie do koloeżanki mówię: 'No to zastanów się jakie chcesz tampony i bierz'. Babka jej powiedziała, że tampony nie są zbyt zdrowe, że lepiej stosować podpaski, ale jak jest jakaś wycieczka lub jak idzie na basen, to są wtedy bardzo przydatne.

Mam nadzieję, że Ci coś trochę pomogłam Smile

Pozdrawiam cieplutko Smile
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Pią 01 Paź, 2004 14:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

oi nikt nie rozumie mojego problemu jak tu żyć w takim społeczeństwie Wink idzie sie po prostu załamać, może ktoś wreszcie pomoże dokładnie mojemu problemowi =P dobra teraz w oczekiwaniu na Dega który przyjdzie gdzieś za tydzień bo ona tak wina co dwa tygodznie a był z tydzień temu =P

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 01 Paź, 2004 21:20   

panienka_wierzba - a jaki jest twój problem ?? Z tamponami (zsuwającymi się) ?? To może nie używaj tych z otoczką taką jakąś (ob bodajże). Albo sproboj inne rozmiary (o ile są).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |