| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
trądzik - zależy mi na Twojej odpowiedzi
Autor Wiadomość
sami10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Cze 2004
Posty: 517
PostWysłany: Czw 11 Lis, 2004 20:28   trądzik - zależy mi na Twojej odpowiedzi Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hej czy są inne sposoby zwalczania trądziku oprócz tomików kremów itp.?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7735521
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 11 Lis, 2004 20:33   

Są sposoby mianowicie takie, że robisz maseczkę z ogórków i trzymasz ją przez dłuższy czas. Poszukaj sobie różnych stron na ten temat i zdrowe jest robienie takich 'naturalnych' maseczek.
Powrót do góry
Malvina Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 24 Cze 2004
Posty: 1061
PostWysłany: Czw 11 Lis, 2004 21:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli trądzik jest poważny to są robione operacje biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 11 Lis, 2004 21:37   

Malvina - robi się operacje, jak już jest poważna sprawa. Są osoby, które wyciskają pryszcze, jest ich bardzo dużo, a następnie robią się 'dołki', to należy wtedy iść do dermatologa, bo sprawa nie może sobie minąć ot, tak.
Powrót do góry
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 11 Lis, 2004 21:38   

zaparz zieloną herbatę, można ją kupić w karzdym sklepie, a potem torebką wysmaruj twarz, mi to nawet pomaga lepiej niż toniki. A herbate mozesz wypić, też zdrowa Smile
Powrót do góry
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 11 Lis, 2004 21:54   

A jak juz nie wiesz co robic, to idz do dermatologa Wink On cos na to poradzi biggrin
Powrót do góry
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 11 Lis, 2004 21:54   

Masz tu parę sposobów na maseczki:

Z AWOKADO:

Rozgnieć widelcem miąższ jednego dojrzałego owocu i grubą warstwą nanieś papkę na oczyszczoną twarz. Po 10 minutach zmyj maseczkę ciepłą wodą. Bogate w cenne witaminy i oleje awokado doskonale działa na suchą, szorstką, zmęczoną cerę. Odżywia ją, wygładza i delikatnie natłuszcza.

Z MIODU I OLIWY:

Wymieszaj 3 łyżki, działającego wzmacniająco na skórę, miodu z 1 łyżką oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego lub z kiełków pszenicy. Rozsmaruj płynny preparat pędzlem na oczyszczonej skórze twarzy i szyi. Maseczka jest też dobra na popękane i spierzchnięte wargi. Po ok. 15 minutach zmyj ją zwilżoną w letniej wodzie rękawicą kąpielową.

Z MIODU I TWAROŻKU:
2 łyżki świeżego, roztartego białego sera rozrzedzamy 1 łyżką podgrzanego miodu. Gdy cera jest bardzo sucha, można wzbogacić maseczkę kilkoma kroplami olejku ze słodkich migdałów. Po ok. 30 minutach dokładnie spłukujemy preparat.ŻÓŁTKOWO-WITAMINOWAUtrzeć żółtko, dodać kilka kropli witaminy A+B. Nałożyć na twarz i szyję na 15-20 minut. Zmyć letnią, najlepiej przegotowaną wodą. Działa odżywczo na cerę suchą i wrażliwą.

Z OGÓRKÓW:

Ogórek pokrojony w plasterki kładziemy na twarz na 20 minut. NIE ZMYWAMY! Wybiela i wydelikatnia skórę. Maseczka jest przeznaczona dla cery suchej i zaczerwienionej.

Z LNU I RUMIANKU:

Łyżkę siemienia lnianego i łyżkę rumianku zemleć, zalać przegotowaną wodą, by powstała papka. Nałożyć na twarz na 20 minut. Zmyć ciepłą wodą.

MASECZKA UJĘDRNIAJĄCA:

Maseczka ta ujędrnia i wygładza cerę, nadaje jej też różowy odcień: 1 łyżkę miodu rozpuść w 2 łyżkach ciepłej wody i zmieszaj z chudym twarożkiem (pół opakowania). Nałóż grubą
warstwę papki na twarz, szyję i dekolt. Po 20 minutach zeskrob papkę łyżką, a zaschnięte resztki zmyj letnią wodą.

MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA PORY:

Zmiksuj marchewkę, pół brzoskwini i pół ogórka, wymieszaj z jogurtem naturalnym.
Nałóż na twarz, nie przejmuj się jeśli jest zbyt rzadka. Zmyj po 10 minutach. Taka maseczka działa przeciwzapalnie i łagodząco, świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Nadaje się do każdego rodzaju cery.

MASECZKA BANANOWA:

Owoce banana są bogatym źródłem witamin z grupy B, a także A, E, C, PP. Zawierają też wiele cukrów, skrobi oraz składników mineralnych (głównie potasu). Maseczka bananowa odświeża i nawilża cerę.Na twarz można położyć sam rozgnieciony owoc, ale można również połączyć go z innymi składnikami.Maseczka z banana (wystarczy połówka owocu)rozgniecionego i wymieszanego na gładką masę z żółtkiem i łyżeczką surowego mleka wietnie oczyszcza skórę. Nakłada się ją na twarz i szyję, a po 15-20 minutach spłukuje letnią wodą.Właściwości odżywcze ma maseczka z połowy banana roztartego z łyżeczkąoliwy z oliwek. Nanosi się ją na twarz i szyję na 15-20 minut, po czym zmywaletnią wodą lub surowym mlekiem.

MASECZKA CYTRYNOWA:

Cytryna jest cennym składnikiem maseczek, ponieważ oprócz licznych witamin (zwłaszcza
C) zawiera również wiele soli mineralnych, olejki eteryczne, a przede wszystkim kwasy
owocowe (cytrynowy i jabłkowy). Maseczki cytrynowe poleca się do skóry tłustej. Łyżeczkę soku z cytryny miesza się z pianą z jednego białka, ubitą na sztywno, nanosi grubą warstwą na twarz i spłukuje po 15-20 minutach - maseczka taka odtłuszcza skórę. Można jednak przygotować maseczkę cytrynową do cery normalnej.Sok z jednej cytryny mieszamy wówczas z odrobiną surowego mleka i dwoma łyżkami mąki pszennej. Nakładamy na twarz i szyję, a po 20 minutach zmywamy dużą ilością letniej wody.

MASECZKA GRAPEFRUTOWA:

Owoc grejpfruta oprócz licznych składników mineralnych zawiera też kwas cytrynowy, cukry i pektyny. Można z niego przygotować maseczkę do cery suchej: 2 łyżki soku z grejpfruta, łyżeczka płynnego miodu, surowe żółtko i 2 łyżki mąki wymieszać na gładką masę, nanieść na twarz i szyję, a po 20-25 minutach spłukać dużą ilością wody. Przy cerze tłustej można położyć na twarzy cienkie plastry obranego ze skóry grejpfruta i przykryć gazą, by się trzymały. Po 20 minutach plastry należy zdjąć a twarz spłukać dokładnie wodą.

MASECZKA KIWI:

Owoc kiwi, zwany owocem zdrowia, zawiera wiele witamin (w tym sporo witaminy C) oraz kwasów owocowych. Dzięki temu maseczka z kiwi działa silnie nawilżająco, lekko ściągająco i odżywczo. Jest odpowiednia do cery normalnej i suchej. Przygotowuje się ją z łyżki stołowej soku z kiwi i łyżki świeżego twarogu. Składniki należy dokładne wymieszać i nałożyć na twarz, a po 20 minutach zmyć letnią wodą.

MASECZKA MANDARYNKOWA:

Mandarynka jak każdy owoc cytrusowy, zawiera kwas cytrynowy, wiele witamin, a dodatkowo znaczne ilości węglowodanów. Można z niej przygotować maseczkę do cery suchej: sok z jednej mandarynki mieszamy dokładnie z surowym żółtkiem, nakładamy na twarz, a po 20 minutach spłukujemy letnią wodą. Inaczej przygotowana maseczka mandarynkowa nadaje się również do cery tłustej.By ją sporządzić, należy do ubitej na sztywno piany z jednego białka dodać 2 łyżki stołowe soku z mandarynki i dokładniewymieszać. Następnie nanieść na twarz i szyję, a po 20 minutach spłukać dużą ilością letniej wody.
Powrót do góry
sami10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Cze 2004
Posty: 517
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 10:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KLEO- przed chwilą zdjęłam maseczkę z ogórków , mama powiedziała że to rzyma się 30 min i dzięki za rady na maseczki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7735521
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 13:31   

sami10 - nie ma za co i cieszę się, że Ci pomogłam i wypróbuj inne sposoby maseczek, które wypisałam wcześniej Smile
Na prawdę pomagają Wink
Powrót do góry
sami10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Cze 2004
Posty: 517
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 13:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

po zdjęciu maseczki mama kazała mi umyć twarz mydłem i teraz mnię pieczo swędzio - drapie na skórze jest taka sucha jak by
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7735521
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 14:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No i właśnie o to chodzi Sami...Mydło tylko wysusza skórę...Nie sądzę,by ta maseczka teraz cokolwiek dąła:/

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sami10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Cze 2004
Posty: 517
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 14:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mróweczko ja Wam wszystkim wierzę ale moja mama jest strasznie uparta i karze mi myć twarz mydłem i nie morze zrozumieć że to wysusza skórę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7735521
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 14:32   

sami10, ja już do Ciebie pisałam w innym temacie, że mydło wysusza skórę, a jak co, to okłam troszkę mamę, że umyłaś mydłem, albo nic nie mów. Spytaj się mamy, kto jej powiedział takie rzczy. Skąd o tym wie? Hmm...? A może po prostu myśli, że mydło nawilża skórę? Spytaj się mamy, a jak co, to poszukaj na internecie coś na ten temat i daj mamie do przeczytania i może zmieni zdanie co do tego (możliwe...) Smile

sami10, w Twoim opisie widzę tekst piosenki z Sistars - 'Sutra'. Znam ten tekst na pamięć, a napisane masz tak:

Jeżeli jutra nie ma,
Ja nie przestanę pisać,
To moja sutra serca
Wyciszam się
W wodzie umarłam dawno
Teraz opadam na dno
Pozwalam sobie zniknąć
Po prostu brzmię.

A ma być:

Jeżeli jutra nie ma,
Ja nie przestaję śmiewać (a nie: 'przestanę śpiewać) Wink
To moja sutra serca
Wyciszam się
W wodzie umarłam dawno
Teraz opadam na dno
Pozwalam sobie zniknąć
Po prostu brzmię.

Popraw sobie! Smile
Powrót do góry
sami10 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Cze 2004
Posty: 517
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 14:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ok a co do tego na dole to ja specjalnie napisałam "pisać" ale przestałam pisać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7735521
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 12 Lis, 2004 14:43   

Hmm... wiesz, sami10... Każdy inaczej może to odebrać, np. tak jak ja Smile
Więc lepiej zmień, bo inni mogą mieć wątpliwości, ale jak tak chcesz mieć, to nie przeszkadzam Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |