| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Elizabeth Bathory
Autor Wiadomość
Tavion
Gość
PostWysłany: Pon 15 Lis, 2004 12:48   Elizabeth Bathory

Elizabeth Bathory


Elizabeth Bathory (kuzynka naszego Stefana Batorego dop. Tavion) urodzona w 1560 w jednym z najbardziej starych i najbardziej bogatych rodzin w Siedmiogrodzie. Miała dużo wpływowych krewnych - kardynała, książąt i kuzyna, który był premierem Węgier. Najbardziej sławnym był Król Steven z Polski (1575- 86r.)

Elizabeth Bathory była węgierską hrabina panującą na terenach obecnej Słowacji w XVI wieku. Rzekomo była sprawczynią około sześciuset morderstw, jednak nigdy nie została za swe czyny skazana. Jej ofiarami były młode dziewczęta zamieszkujące sam dwór jak i okolice. A w ówczesnych czasach, status społeczny znaczył bardzo wiele. Bathory mogła wiec właściwie bezprawnie zabijać. Nasuwa się pytanie, dlaczego Hrabina mordowała młode dziewczyny? Po pierwsze hrabina była lesbijka, a po drugie wierzyła, ze krew młodych dziewcząt jest środkiem na powstrzymanie starzenia się. O rzekomych właściwościach odmładzających dowiedziała się przez przypadek. Pewnego dnia, gdy służąca pomagała hrabinie przygotować uczesanie niechcąco pociągnęła ja za włosy. Elizabeth ze złości z duża siła uderzyła ja w głowę. Krew prysnela na twarz hrabiny. Początkowo u samej hrabiny wywołało to duże obrzydzenie i natychmiast starła krew z twarzy. Po pewnym czasie dostrzegła różnicę w wyglądzie jej cery. Od tamtego zdarzenia hrabina wierzyła, ze krew młodych dziewcząt ma właściwości odmładzające...

Elizabeth w wieku piętnastu lat poślubiła dwudziestosześcioletniego hrabiego Ferencza Nasdasdy-a, z którym zamieszkała wraz z jego matka w Zamku Csejthe w Nyitrii. Jednakże Nasdasdy większość czasu poświęcał na walkę i podbijanie nowych terytoriów. Nosił on pseudonim Czarny Bohater Węgier. Podczas nieobecności współmałżonka służący Elizabeth - Thorko, zapoznawał młoda dziewczynę z tajemnicami ciemnych mocy.

Młoda Elizabeth zafascynowana opowieściami Thorko, do tego stopnia, ze postanowiła z nim uciec. Jednakże powróciła do zamku po krótkim czasie nieobecności i uzyskała przebaczenie męża. Nie mogła jednak się pogodzić z wyraźna dominacja teściowej. Zaczęła torturować swoje służące z pomocą byłej opiekunki, Iloony Joo. Jej inni "wspólnicy", w tym Johannes Ujvary, oczywiście Thorko oraz dwie czarownice Darvula i Dorottya Szentes.

W 1600 roku nastąpiła śmierć Ferencza. Wtedy Elizabeth pokazała rogi. Na samym początku pozbyła się zawadzającej teściowej, następnie zajęła się pielęgnacja wyglądu zewnętrznego. W wielkich beczkach gromadziła krew służących, która wykorzystywała w dość wyszukany sposób - do kąpieli.

Przez kolejne 10 lat zapraszała na dwór mnóstwo młodych dziewcząt, które mordowała, by mięć coraz więcej "szlachetnej cieczy". Jednak pewnego dnia, jedna z niedoszłych ofiar hrabiny zdołała uciec. Opowiedziała wszystko, co dzieje się w zamku Csejthe. Król węgierski, Mathias, nakazał hrabiemu Cuyorgy Thurzo (kuzyn Elizabeth Bathory) dokonać najazdu na zamek. 30 grudnia 1610 roku władze dotarły do posiadłości Bathory. Ich oczom ukazał się przerażający widok - leżące w salonie zwłoki kobiety, zupełnie pozbawionej krwi. Natomiast w innym pokoju zobaczyli jeszcze żywa dziewczynę z podziurawionym ciąłem. W lochach odnaleźli uwięzione kilka młodych dziewcząt. Niektóre miały już okaleczone ciała. Poza tym, w pobliżu zamku natrafili na około 50 zwłok.

Elizabeth Bathory została aresztowana, a w 1611 roku rozpoczęto proces przeciwko niej. Jednak hrabina nigdy nie pojawiła się w sadzie. Z kolei zeznawał Johannes Ujvary, który opowiedział o zamordowaniu 37 niezamężnych kobiet, z których sześc. osobiście zaprosił do zamku. Opowiadał, ze ofiary były cięte za pomocą nożyc. A niekiedy wcześniej dodatkowo torturowane przez czarownice lub sama hrabinę. Zeznawała również była opiekunka Bathory - Iloona Joo.

Wszystkie osoby, zamieszane w owe morderstwa, prócz Elizabeth Bathory, zostały skazane na śmierć. A ich zwłoki zostały zakremowane. Sad nigdy nie skażał samej hrabiny. Natomiast nakazano zamurować okna i drzwi w zamku Csejthe, wraz z "krwawą damą" w środku. Zostawiono tylko mały otwór, przez który podawano jedzenie. Król Mathias II domagał się kary śmierci dla Elizabeth Bathory. Jednak wyroku nigdy nie wykonano, albowiem hrabina w 1614 roku czasie zmarła w samotności, zamurowana w czterech ścianach swego zamczyska.

(Text pochodzi ze strony http://vampire.shili.fm.interia.pl/) Historia jest jak najbardziej prawdziwa.

Zapomniałam dodać - historia Hrabiny Bathory została wykorzystana w grze Diablo II Wink
Przejdź na dół
Asiek Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 10
PostWysłany: Pon 15 Lis, 2004 15:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobry nick masz. Tavion to z gry Jedi Knight Outcast i Academy Cool

_________________
~*And May The Force Be With You*~
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
8821769
Tavion
Gość
PostWysłany: Pon 15 Lis, 2004 15:24   

Dokładnie tak Cool Kocham SW.
Powrót do góry
elfkaNenar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 15 Lis, 2004 21:03   

Znam tą historię od lat, trzeba prznać, ze kobieta była udana... też sobie historię skojarzyłam z Diablo II pierwszy akt
Powrót do góry
Tavion
Gość
PostWysłany: Pon 15 Lis, 2004 21:15   

Taa, zabicie Hrabiny Wink Tyle że Blizzard sobie na tym zarobił, bo wykorzystał motywy historyczne Wink
Powrót do góry
Nena
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 15 Lis, 2004 21:34   

Tez znalam Smile Ah, intrygujaca, wampiryczna postac...
Powrót do góry
Agnieszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 15 Lis, 2004 23:51   

Sad a ja obejrzałam głupia te zdjecia... teraz bedze mi sie to śniło..jak zawsze, no cóz czeka mnie ciezka noc. /chyba ze pospie z miskie od......dobra nie bede odchodzic od tematu wiec.. podziwiam tą chrabinę!
Powrót do góry
kicp Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 619
PostWysłany: Wto 16 Lis, 2004 01:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy ta słodziutka Elżunia ma coś wspólnego ze świetnym zespołem metalowym o tejże samej nazwie - "Bathory" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoT
Gość
PostWysłany: Wto 16 Lis, 2004 06:58   

Witam.
A całkiem możliwe Wink Cóż, historia hrabiny jest dość ciekawa, król Stefan mógł się poszczycić em...oryginalną krewną. No i ten wątek z krwią... :> <oblizuje się i wysuwa kiełki> Tavion, Ty to specjalnie robisz. Wink
Pozdrawiam Kwiat
Powrót do góry
panienka_wierzba Płeć:Kobieta
Aktywista
oszukajka *^-^*
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Cze 2003
Posty: 2867
PostWysłany: Wto 16 Lis, 2004 19:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wrr a myślałam że nikt nie napisze o Diablo i będe mogła psozczycić się swoją wiedzą (której ostatnio jest coraz mniej =( ) no a historie slyszałam =) ciekawa musze poweidzieć ciekawa hyhy
ah tak być hrabinką, i mieć zamek mmmmmm ^^ tylko pomarzyć...

_________________
a życie pozostawie bez komentarza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2891618
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |