| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Hormony...
Autor Wiadomość
mycha92 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 31 Paź 2004
Posty: 297
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 17:48   Hormony... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co to właściwie są hormony? Słyszałam wielokrotnie tą nazwę, ale nie wiem dokładnie co to jest. Wiem tylko, że to "coś" odpowiada za rozwój płciowy. Mama dzisiaj mi powiedziała, że to co mi jest (PMS) to przez hormony. I że muszę to jakoś przeżyć. Ale ja już to chcę mieć za sobą! Do jakiego czasu będę to mieć codziennie? Mam to już jakieś 10 dni. Albo i więcej. Bo odkąd miałam upław (tzw. "potop") i plamę na gatkach to zauważyłam różnicę w moim życiu. Mama też to zauważyła. Ale teraz już jest gorzej. Dzisiaj cały dzień mi się w głowie kręci, jestem zmęczona i trochę obolała, a do tego zaczął mnie boleć prawy jajnik, a dotąd mnie nie bolał. Nawet przez jakieś 10 minut mnie dzisiaj bolały oby dwa na raz. Teraz tylko trochę lewy, jak (prawie) zawsze. Ja już nie wiem co mam z tym zrobić... Pomóżcie! Ja z tym nie przeżyję!!

_________________
ŻAŁUJĘ I CHYBA DŁUGO MNIE TU NIE ZOBACZYCIE
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2187507
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 18:27   

Więc tak (by książka od biologi Razz)

Gruczoły wydzielania wewnętrznego są narządami, które nie mają przewodów wyprowadzających. Ich wydzieliny, zwane hormonami, przedostają się bezpośrednio do krwi i wraz z nią są przenoszone w całym organiźmie (stąd wynika możliwość działania hormonów również w obszarach odległych od miejsca ich powstania)

Hormony:
- są to substancje chemiczne o różnorodnej budowie, większość z nich to białka;
- regulują i koordynują czynności narządów;
- utrzymują stałość składu środowika wewnętrznego;
- są czynne w bardzo niskich stężeniach; jakkolwiek zmiana ich ilości we krwi (zmniejszenie lub zwiększenie) zakłóca rownowagę fizjologiczną organizmu i prowadzi do choroby;
- ich działanie jest swoiste, tzn. poszczególne hormony wywierają wpływ tylko na określone narządy, tkanki czy procesy zachodzące w ustroju.
Za dojrzewanie "odpowiada" głównie przysadka mózgowa.

Mycha - bóle nie muszą nic oznaczać, ale mogą. To samo rozdrażnienie. Dojrzewasz, a w dojrzewaniu jest pełno wszelakich niespodzianek. Sama je odkryjesz i sobie z nimi poradzisz. Możliwe, że jest to napięcie, ale NIEKONIECZNIE! Ono nie trwa aż tak długo... (zazwyczaj ustępuje z chwilą wystąpienia krwawienia miesiączkowego).

THE END Mr. Green
Powrót do góry
mycha92 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 31 Paź 2004
Posty: 297
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gaba: thx za odpowiedź Kwiat

Koleżanki mi mówiły, że też miały takie rozdrażnienie przed 1 miesiączką, więc pewnie ja też. Zważając na moją postawę jest to bardzo możliwe. No więc mam:
- włosy łonowe
- śluz ok. 2 lata
- biust 70A
- okrągłe biodra
- lekkie wcięcie w talii
- przetłuszczającą się skórę w okolicach nosa
- miałam raz upław
- miałam plamę na gatkach Razz
- kilka włośków wokół sutków (to też się podobno liczy)
- ciemne włosy na nogach (golę)
- kilka ceimnych włosów pod pachami
A nie mam:
- trądziku
- miesiączki

Więc z objawów można wywnioskować...

_________________
ŻAŁUJĘ I CHYBA DŁUGO MNIE TU NIE ZOBACZYCIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2187507
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 18 Lis, 2004 20:21   

... że dostaniesz miesiączkę. Kiedy? Może jutro, może za rok... Czekaj cierpliwie! Wink
Powrót do góry
mycha92 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 31 Paź 2004
Posty: 297
PostWysłany: Nie 21 Lis, 2004 20:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiem, że mam czekać cierpliwie. A wiesz co bym najbardziej chciała? Żeby mi wszystkie wypadały wtedy co mojej psiapsióli biggrin We dwójkę raźniej. Wszędzie, nawet w kiblu przy zmienianiu Razz Hihi Twisted Evil

Ps. Teraz powinnam mieć w mojej "tabeli" pomiędzy mam i nie mam: trądzik. No może te 3 pryszcze, co to mi w piątek wyskoczyły to nie trądzik, bo są malutkie i ani nie bolą, ani nic, ale pryszcze Razz A jednak, higienistka to nie wzór Razz

_________________
ŻAŁUJĘ I CHYBA DŁUGO MNIE TU NIE ZOBACZYCIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2187507
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |