| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
O moim tacie
Autor Wiadomość
Kinga Płeć:Kobieta
Aktywista
^ ^
Aktywista

Dołączyła: 14 Wrz 2002
Posty: 2694
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 18:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A może to opowiadanie własnie miało być dla dziecka poprostu.
A tak wogóle to amm nadzieje Mirulo że jednak z nami zostaniesz Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2568294
KoT
Gość
PostWysłany: Pią 19 Lis, 2004 19:19   

Witam.
Mirulo: Co do tego, że owe (owo?) opowiadanie jest o Twoim tacie i Tobie - Wierzę Ci.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Mirula Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 16 Lis 2004
Posty: 38
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 07:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam.
Cieszę się, że mnie zrozumieliście.
Pozdrawiam serdecznie.
Laughing

_________________
mirula
"alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." ( musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.) Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1853833
Mirula Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 16 Lis 2004
Posty: 38
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 07:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do Inteligencji


>Cóż, przyznam, iż jest mi nieco przykro.
Zupełnie niepotrzebnie

>Nie oczekuj zatem, iż zrozumiemy główne przesłanie czy podteksty w nim zawarte.
Nie oczekuję.

>A co do błędów - wymienię tu kilka. [i] Nie wiadomo [przecinek] dlaczego czuła się winna ?[kropka, nie znak zapytania]
Podałeś tylko jeden, a nie kilka. Poza tym nie jestem przekonana czy masz rację.


>W kilku innych miejscach brakuje chyba przecinków, aczkolwiek co do nich jestem nieco przeczulony i czasem stawiam /sam/ ich nawet za dużo Wink.

A widzisz? Ja też.
Pozdrawiam.


Geek

_________________
mirula
"alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." ( musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.) Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1853833
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 13:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze, że nie lubię tego rodzaju wypowiedzi... Czuję się, jak atakowany Smile.

Jedno zdanie, dwa błędy. Dwa=kilka. Ale co do literatury... Ona w sumie rządzi się innymi prawami od takiego np. forum, także gramatyka nie jest najważniejsza. Oczywiście, jeżeli to nie jest pisane w TaKi sposób... A interpunkcja czasem jest potrzebna - bez niej trudno zrozumieć tekst.

Skoro nie oczekiwałaś, to powinnaś przypuścić, że kilku osobom nie spodoba się Twój tekst...

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirula Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 16 Lis 2004
Posty: 38
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 14:39   O moim tacie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

>Powiem szczerze, że nie lubię tego rodzaju wypowiedzi... Czuję się, jak atakowany
( ten przecinek jest niepotrzebny) Smile.
Dlaczego? Nie rozumiem Ciebie.


>Jedno zdanie, dwa błędy. Dwa=kilka.
Znów nie rozumiem. Była mowa o jednym błędzie. Bądź tak dobry i wyrażaj się ściśle

>>>A co do błędów - wymienię tu kilka. [i] Nie wiadomo [przecinek] dlaczego czuła się winna ?[kropka, nie znak zapytania]

>Ale co do literatury... Ona w sumie rządzi się innymi prawami od takiego np. forum, także gramatyka nie jest najważniejsza. Oczywiście, jeżeli to nie jest pisane w TaKi sposób... A interpunkcja czasem jest potrzebna - bez niej trudno zrozumieć tekst.
Masz rację, to nie ma nic wspólnego z literaturą To tylko takie moje wspomnienie z dzieciństwa. Szkoda, że nie zauważyłeś, przecież już o tym pisałam.
A w JAKI sposób jest to napisane, jeśli wolno spytać ?
Co do interpunkcji, też masz rację, jest potrzebna.
Ale podałeś tylko jeden przykład złego uzycia znaków interunkcyjnych.
I tutaj też nie jestem pewna czy masz rację.
Jeśli nawet ją masz, to za jeden źle użyty znak?...
Właściwie o co Tobie chodzi?
Nie mogę Ci przyznać racji, ponieważ nie przekonałeś mnie do niczego.
Gdybyś mnie przekonał, to co innego, ale tak....


Geek

_________________
mirula
"alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." ( musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.) Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1853833
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Sob 20 Lis, 2004 17:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A do czego ja miałbym Cię przekonywać Smile? Do tego, że popełniłaś błąd? Hm, chyba zbyt wielką wagę do tego przywiązujesz Smile.

Czuję się atakowany, bowiem każde moje słowo jest dogłębnie analizowane... Chodzi mi o to, że to jest takie... Nienaturalne. Hm, nie wiem, czy rozumiesz, o co mi chodzi. I mnie to zbytnio nie obchodzi Smile. Piękny rym, nieprawdaż Wink?

I jak już mamy się czepiać Smile - o co Tobie chodzi nie jest w 100% poprawne. Sądzę, że lepiej by brzmiało : o co Ci chodzi. To za ten przecinek przed 'jak' Smile.

Nie widzę dalszego sensu tej dyskusji. Ja już wyraziłem swoje zdanie, Ty też... I tyle Smile.

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirula Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 16 Lis 2004
Posty: 38
PostWysłany: Nie 21 Lis, 2004 15:32   o moim tacie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Zacznę od końca.


>Nie widzę dalszego sensu tej dyskusji. Ja już wyraziłem swoje zdanie, Ty też... I tyle Smile
Nie, ja chcę jeszcze coś powiedzieć.
Pozwól że powiem to na zakończenie( mam nadzieję) tej dyskusji.

Ja Ciebie nie atakuję. Jeśli pytam, to po to, aby się dowiedzieć dokładnie co było błędem, aby w przyszłości błędy te wyeliminować. Mam taką zasadę, jeśli czegoś nie wiem-pytam.
Proste? Inna rzecz, czy otrzymam odpowiedź na to pytanie.
Wygląda na to, że tym razem nie.
Poza tym chciałabym żebyś zrozumiał, że nie masz monopolu na nieomylność.
Każdy może się pomylić. Ty też.
Powiem jeszcze, że rozmówców nalezy traktować z szacunkiem. Tego wymagają dobre obyczaje.




>I jak już mamy się czepiać Smile - o co Tobie chodzi nie jest w 100% poprawne. Sądzę, że lepiej by brzmiało : o co Ci chodzi. To za ten przecinek przed 'jak' Smile.

OK! Ale radzę sprawdzić swoje inne posty, być może znajdzie się coś do poprawki.

Acha, powiedz jeszcze czy znasz przysłowie- "Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe."?

To tyle.
Mam nadzieję, że i Ty coś z tej dyskusji wyniosłeś.
Pozdrawiam



Geek

_________________
mirula
"alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." ( musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.) Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1853833
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Nie 21 Lis, 2004 17:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A znasz takie przysłowie jak 'Carpe diem, quam minimum credula postero'. ('Używaj dnia, jak najmniej ufając przyszłości, czy jak kto woli 'chwytaj dzień...') ? Smile

Beatka wiedziała gdzie rodzice trzymają zapasowe igły. - Nie jestem pewien, ale przed 'gdzie' chyba powinien stać przecinek Smile

A ja swoje posty czasem sprawdzam, jak mam czas (tu chyba przecinek powinien stać Razz).

Apropo, pytasz... To rozumiem. Ale dlaczego mówisz mi, gdzie >ja< popełniam błędy? Skoro wiesz, gdzie je popełniam, to po co je cytujesz i mi o nich mówisz? Teraz zajmujemy się Tobą, nie mną Smile.

Co do szacunku... Takowym obdarzam swych rozmówców. Jak na razie nie zacząłem Cię wyzywać od kurew czy dziwek. Nie przedrzeźniam Cię (pisząc wielką literą lub pogrubionym tekstem). Nie widzę zatem problemu Smile

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirula Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant


Dołączyła: 16 Lis 2004
Posty: 38
PostWysłany: Nie 21 Lis, 2004 20:49   O moim tacie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

>Beatka wiedziała gdzie rodzice trzymają zapasowe igły. - Nie jestem pewien, ale przed 'gdzie' chyba powinien stać przecinek Smile

Zdecydowanie nie powinien, sprawdź.

>A ja swoje posty czasem sprawdzam, jak mam czas (tu chyba przecinek powinien stać Razz)
?????? Sprawdź.
>Apropo, pytasz... To rozumiem. Ale dlaczego mówisz mi, gdzie >ja< popełniam błędy? Skoro wiesz, gdzie je popełniam, to po co je cytujesz i mi o nich mówisz? Teraz zajmujemy się Tobą, nie mną Smile.
Pytałam o moje, wytykane przez Ciebie błędy.
A jeśli nawet chodziłoby o błędy Twoje, to też nie zaszkodziłoby Ci zobaczyć, gdzie je popełniłeś.


>Jak na razie nie zacząłem Cię wyzywać od kurew czy dziwek. Nie przedrzeźniam Cię (pisząc wielką literą lub pogrubionym tekstem). Nie widzę zatem problemu Smile

Przykro mi, że nie nauczono Cię co to znaczy okazywać szacunek.
Powiem Ci tylko, że jeśli ktoś nie szanuje rozmówcy, to niekoniecznie musi obrzucać go epitetami. Myślałam, że wiesz nieco więcej.



PS. Przepraszam, wszystkich forumowiczów za to, że byli wplątani w tę jak się okazuje niekonstruktywną dyskusię.

_________________
mirula
"alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." ( musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.) Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1853833
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Nie 21 Lis, 2004 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mirulo, nie wydaje mi się Smile, że byli wplątani Smile. Ostatnie 8 postów należy do nas... Smile (teraz już 9, zapewne niedługo będzie 10...)

Beatka wiedziała, gdzie rodzice trzymają zapasowe igły... Gdzie łączy dwa zdania... Beatka wiedziała >i< rodzice trzymają zapasowe igły. Dwa czasowniki, dwa zdania połączone "gdzie"... Wydaje mi się zatem, że tutaj powinien stać przecinek...

Przykro mi, że jesteś hipokrytką Smile. Dlaczego miałoby Ci być przykro, iż moja definicja szacunku nie powiela się z Twoją? Nie traktuję Cię z góry, za to mam wrażenie, że Ty zrobisz prawie wszystko, by udowodnić, że masz rację. Zupełnie nie wiem... dlaczego Smile. Czyżby to jakiś sposób dowartościowywania się?

Myślałaś, że wiem nieco więcej... Zaczynam myśleć, że myślenie nie jest... ok, powstrzymam się, bo to nie miałoby większego sensu. Pierwotnego ciągu zdania możesz się domyśleć. Powtarzam... <jedynie> domyśleć Smile...

'PS. Przepraszam, wszystkich forumowiczów za to, że byli wplątani w tę jak się okazuje niekonstruktywną dyskusię.' -->
Ps. Przepraszam wszystkich forumowiczów za to, że byli wplątani w tę, jak się okazuje, niekonstruktywną krytykę - tak to chyba powinno brzmieć. Smile

Niekostruktywna... Zgadzam się z Tobą, nic z tej dyskusji i krytyki nie wyciągnęłaś Smile.

A co do moich błędów... Cóż, jestem od Ciebie młodszy... więc chyba mam prawo popełniać więcej błędów Smile. Nieprawdaż? I proszę się nie chronić wymówką, że szkołę skończyłaś dawno temu. Szkołę nie kończy się po to, by zapomnieć informacje, które się w jej wnętrzu zdobyło Smile. Nadto, nie prosiłem o to, byś mi pokazywała, gdzie takowe popełniam. Bo jestem zły i mnie to nie interesuje ;P. Za to Ty jesteś taka dobra... Smile.

Ps. wyłączam uśmieszki, bo ten post hm... nie prezentował się z nimi zbyt dobrze (białe tło, czarne literki i mnóśtwo żółtych buziek Smile)...



(Apropo, to mnie już zaczyna nudzić... Smile)

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |