| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Sataniści...

Czy boisz się Szatana?
Tak
25%
 25%  [ 17 ]
Nie
43%
 43%  [ 29 ]
Nie wierzę że istnieje
30%
 30%  [ 20 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
Ppark Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 13 Cze 2004
Posty: 132
PostWysłany: Wto 23 Lis, 2004 21:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Inteligencjo moja droga, mam wrażenie żeś zrozumiał o co prosiłem, w związku z czym nie wiem po co te linki. Znam te koncepcje(co ciekawsze z nich bardziej szczegółowo). Pytam o podstawę twojego i Kota systemu moralnego. Jeżeli nie jesteście w stanie świadomie wskazać takowej, to każda dyskusja posługująca się tymi pojęciami będzie błądzeniem w ciemności i niczym więcej - będziemy bowiem wszyscy wartościować zdarzenia na podstawie intuicji i nieokreślonych wrażeń, a te przedmiotem dyskusji być nie mogą, będąc czysto subiektywnymi.
Proponuję też w ten sposób drogę na skróty, czyli przejście do meritum sprawy. Widzę na przykład, że na zabójstwie, niezależnie od jego motywu i efektu, przyklejacie "Zło", natomiast buli nie jest aż tak kategoryczny. Chciałbym się dowiedzieć, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

_________________
I ze zgrozą pojąłem, że zazdrościć zdolnym
Temu, co w otchłań biegnie z skwapliwością wściekłą,
I, własną krwią pijany, po życiu mozolnym
Na śmierć przeniósłbym mękę, a nad nicość piekło.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2020949
d098 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 112
Ostrzeżeń:
 2/3/6
PostWysłany: Sro 24 Lis, 2004 00:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

moze za innych się nie wypowiem ale okreœlę to na swoim przykładzie
otóz moralnoœ etyka i pojęcie dobra i zła u mnie opiera sie na
1 religi - tródno by tak nie było
2 zdrowym rozsšdku - gdybyœmy byli jak takie cyborgi bezmuzgie to by tragedia była
co wišże się z wewętrznym definiowaniu dobra i zła
3 na zasadzie CZYŃ TAK JAK CHCIAŁBYŒ BY INNI CI CZYNILI

Co ważne każdy ztych podpunktów (a szczególnie 2 i 3) posiadaja odniesienie do
1 PRAWA NATURALNEGO - jak nie wiecie poszukać sobie ew. wytłumacze
2 Niezaburzonego rozwoju psychicznego młodego człowieka (nawet małe wydarzenia w dzieciństwie czy tez postawa innych ludzi może spowodować zaburzenia w rozpoznawaniu dobra od zła) Nalezy tu włšczyć fakt iż jeżeli dziecko wychowuje się w œrodowisku abstrakcyjnie złym to najprawdopodobniej takie też będzie (kierujšc sie zasadš Gdy wejdziesz miedzy wrony kracz jak i one... ) i na odwrót
Lecz mimo to mozemy np. powiedzieć że ludzie (np. kibole) którzy masakrujš innych ze względu na przekonania czy tez kolor skóry sš automatycznie Ÿli - prawda? prawda
ale czy jak si e kogoœ takiego spytacie czy jest zły to jak myœlicie co wam odpowie - dodatkowo należy podkreœlić że to on wtedy zacznie mówic o swoim zachowaniu jako dla niego moralnym

ech...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KoT
Gość
PostWysłany: Sro 24 Lis, 2004 06:30   

Witam.
Podstawa systemu moralnego? Jestem w stanie wskazać tylko Biblię i ona jest jedyną podstawą, którą można przeczytać. Reszta z moich odczuć co jest dobrem a co złem opiera się, tak jak powiedziałeś, na kompletnie subiektywnych wrażeniach, które jednak również mają z Biblią pewien związek. Dlaczeo uważam zabójstwo za zło? Jest przykazanie dotyczące tego i wg mnie naprawdę trudno go nie zrozumieć. Dekalog 5. Ale to nie wszystko. Dla mnie zabójstwo drugiego człowieka jest zrobieniem mu jednej z największych krzywd, które zrobić można. A świadomego krzywdzenia człowieka nie uważam za dobre.
Pozdrawiam

Edit: W ostatnim poście miałem trudności z określeniem tego, co w tym napisałem.
Powrót do góry
Inteligencja Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 230
PostWysłany: Czw 25 Lis, 2004 16:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak już mówiłem, nie dałem Ci dogłębnej odpowiedzi, gdyż nie miałem na to czasu. Przytoczyłem za to nieco linków, gdyż część zawartych na danych stronach wartości powiela się z moimi.

Mój system wartości opiera się na Poznaniu i Doświadczeniu. Obserwacja jest najważniejsza. Nie trzeba być nadinteligencją, aby zauważyć, iż bicie kogoś dla radości nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. W książki typu Biblia nie wierzę, a co do systemu wartości... Jeśli coś się zgadza, to czemu mam /przez to/ od razu wierzyć w całą zawartość? Reszta to już tylko inteligentne myślenie.

To tyle.... Krótko, bo wyjaśniam tylko najprostsze źródła moich przekonań... Co do nich samych... To już inna sprawa Smile.

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Horacy

***
KoFfAjMy SiĘ mIŁoŚcIoM bOŻ0-PoKeMonOwOm !!! YoŁ!!!
Irony is my mother...

***
Femme Fatale, dziękuję Ci za te piękne zdjęcie w moim profilu Smile:*. Masz gust, dziewczyno :*Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yarek shalom Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 11:00   Nicky Cruz opowiada... historia prawdziwa Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jezus Was kocha

Zapraszam do przeczytania ksiazki pt – „Nicky Cruz opowiada” – jest to prawdziwa historia przywodcy najpotezniejszego i najbrutalniejszego gangu nowego yorku lat 50-tych - gangu Mau Mau! Ksiazka jest bestsellerem, przeczytalo ja przez internet w Polsce kilka tysiecy osob a na swiecie kilkaset milionow... Nicky był najlepiej wladajacym nozem czlowiekiem nowego yorku.... wiele razy był w wiezieniu.... zranil sztyletem 16 osob.... był postrachem nowego yorku! Ksiazka jest na stronie Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Świdniku

http://kchweswidnik.sitesled.com

Zapraszam.... naprawde warto!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 13:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

załapałeś właśnie ostrzeżenie.....

Heh pojęcia dobra i zła są dla mętne całkowicie subiektywne i względne. TO co jest dobrem dla innych często jest złem dla drugich. Jako jednostka kieruje się egoizmem, jednak dla dobra "gatunku" liczą się pozytywne skutki dla większości przyjmowane jako DOBRO.... to co natomiast powodóje problemy ogółu określamy jako ZŁO...

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
roger-1989 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 162
PostWysłany: Pon 29 Lis, 2004 21:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

szatan nie moze mi nic zrobic to po co sie bac facet od reli znaczy sie ksiadz twierdzil ze szatan przekonuje ludzi ze nie istnieje i takie tam brednie

_________________
O saceros Christi,
tu scis me esse diabolum.
Cur me derogas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2874436
rock girl Płeć:Kobieta

Dołączyła: 30 Lis 2004
Posty: 1
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 14:57   ;/ Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ej no ludzie o co wam chodzi ? czy wy uważacie ze jak ktos sie ubiera na czarno nosi glany y pieszczochy to jest satanistą ? :/ i nie myślcie se ze jak ktos jest "metalem " to nie musi wierzyc w szatana i byc w sektach Razz :[
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pan_Feanor Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Cze 2003
Posty: 612
PostWysłany: Pią 31 Gru, 2004 17:36   Re: ;/ Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

rock girl napisał/a:
Ej no ludzie o co wam chodzi ? czy wy uważacie ze jak ktos sie ubiera na czarno nosi glany y pieszczochy to jest satanistą ? :/ i nie myślcie se ze jak ktos jest "metalem " to nie musi wierzyc w szatana i byc w sektach Razz :[

Tym bardziej jak masz skóżane spodnie warkocz na brodzie i długie włosy Smile do tego długie czarne paznokcie Smile To normalnie zaraz szatan musi być Smile Trza takiemu zaraz morde oklepać biggrin Love

_________________
"Niech w ogniu staną kaplic ściany, niech dym zdusi zakonnic krzyk"
Czyń ZŁO !!! BLACK METAL IST KRIEG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kabama Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 118
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 01:26   Re: ;/ Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

rock girl napisał/a:
wierzyc w szatana i byc w sektach Razz :[

yyyyyyyyy Evil or Very Mad ludzie kilka słów wyjaśnienia bo już nie moge na to patrzeć
SATANIZM TO NIE SEKTA!!!!!!!!!!!! SATANIŚCI NIE WIERZĄ W SZATANA!!!!!!!! TO TYLKO SYMBOL!!!!!!!!!!!!! UŚWIADOMCIE TO SOBIE!!!!!!!!!
a teraz na spokojnie
widzę że nie wszyscy rozumieja pojecie satanizmu
satanizm jest to ideologia nie religia. Media i kościoły lubią rozgłaszać że sataniści są winni morderstwom ludzi i zwierząt , dewastacjom cmentarzy, paleniu kościółów itd... itp...
Robią to pseudosataniści. Są to zazwyczaj chore dzieciaki (młodzież niedojrzała psychicznie) którzy chcą zwrócić na siebie uwage myślą : "ej zobacz jestem satanista bój sie mnie bo złożę cie w ofierze szatanowi!!! (i diabelski śmiech)"
Prawdziwy satanista szanuje życie. Jest to dla niego najwieksza wartość i wyśmiewają takich pseudosatanistów. Prawdziwy satanista NIE wierzy w szatana ani w niebo bądź piekło. Szatan jak wcześniej wspomniałam jest jedynie symbolem. Symbolizuje wolność bunt itd. itp.
Co do sekt zamiast sie rozpisywac podaje link tam są dowody że satanizm NIE jest sekta http://www.icpnet.pl/~midgard/nie.htm
Mam nadzieję że coś zrozumieliście Smile jeżeli jakieś wątpliwości to pytać w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć albo poprostu odwiedźcie tą stronę ------> www.satan.pl <------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 01:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmmm to co robi prawdziwy satanista ? hm bo z tego co zrozumialam, to skoro to tylko bunt bla bla, to rownie dobrze mzoe to byc bunt pankowy, bunt mlodzienczy, buynt taki bunt siaki...

(strone bede przegladac za chwile)

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kabama Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 118
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 01:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

echhhhhh bunt ogólnie a głównie do władzy nad nim tak jak chrześcijanie mają swoje przykazania grzchy bla bla bla tak satanista sie temu buntuje chce być wolny i jest wolny zasady jak ma postępować sam sobie ustala................. jeszcze jakiś problem?
powtarzam polewcam www.satan.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kabama Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 118
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 01:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a co do tego co robi satanista to możesz sobie poczytac LaVey'a http://www.satan.pl/teksty/publikacje/84/ tu jest opisane co robi satanista podaje linki bo nie widze sensu przepisywac to tutaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nidhogg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 604
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 01:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm nie wiem czy ciekawosc jest problemem, ino pisalac czego nie robi/ w ci nie wierzy etc. a nie napisalas nic na temat w co wierzy i co robi - stad moje pytanie. a poczytac nie omieszkam, wiedzy nigdy za wiele

_________________
It`s not that gold
It`s not as golden as memory
Or the age of the same name

It`s not that gold
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kabama Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 118
PostWysłany: Sob 01 Sty, 2005 01:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

co robi w co wierzy
nie chce mi sie pisać Razz dlatego polecam na początek dział filozofia tam wszystko ładnie jest wyjaśnione Smile polecam także "biblie Szatana" tam to jest już baaardzo rozwinięte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |