| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Piersi
Autor Wiadomość
dzewczyna
Gość
PostWysłany: Sro 16 Lip, 2003 12:41   Piersi

Czesc mam 13 lat i małe piersi(stanik: 70A) . Kiedyś znalazłam w moim domu ulotke o samoboadaniu piersi. Ponieważ wiem że piersi dopiero zaczęły mi rosnąć rok temu i są jeszce malutkie to mi była ta ulotka niepotrzebna ale mimo to z ciekawości wypróbowałam dwa punkty. Pisało tam żeby trochę ścisnąc pierś i sprawdzić czy nie wypływa z czucka sutka nic. Gdy to zrobiłam okazało się że z mojego sutka wylazlo troche takiego czegoś miałego ale to było bardzo gęste. Bardzo się wystraszyłam. Pisało tam jeszcze żeby dokłądnie wymacać piersi i sporawdzić czy nie ma żadnych guzów i zgrubień. Gdy je dotykałam w wielu kmiejscach wyczułam takie malutkie zgrubienia czy guzki. Mam tak małe piersi i dopiero 13 lat czy to możliwe że mam raka lub jakomś inną chorobe piersi??
Przejdź na dół
Blanka Płeć:Kobieta
Moderator


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 25 Sty 2003
Posty: 632
PostWysłany: Sro 16 Lip, 2003 16:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

droba dziewzyno:
z sutka wyplywa wydzielina - to nic zlego w czasie rozwoju piersz (niektore dziewczyny to maja, a niektore nie. a co do guzuw to powiem ci ze kompletnie sie tym nie przejmuj- rownierz jak w wypatku wydzieliny jes to objaw rozwoju piersi. puzniej to zanika i dla tego w ulotce pisze ze moga to byc objawy raka. maga ale nie musza gdyrz czest przed i w czasie okresu wystepuje obzęk piersi

_________________
'...abyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7399523
Dziewczyna
Gość
PostWysłany: Sro 16 Lip, 2003 16:22   :)

KIedyś słyszałam że jak się wyczuwa małe guzki w piersiach i one są miekkie a nie twarde to żźe nic złego bo piersi się składają ztakich jakby mięśni i powinny być wyczuwalne grudki...chyaba że mają nietypowy kształt i są dośc duże to dopiero można się zaniepokoić. Moje grudni sa małe i nie sa twarde. A z tym białym wypływającym z piersi to jest tak że tego jest bardzo mało i to wygląda mniejwięcej tak...hmm..jak po wyciśnięciu pryszcza...kiedyś słyszałam że to oznacza że piersi rosną i że rozwijają się gruczoły mleczne... Smile)) ale dla pewności wolałabym żeby jeszce kilka osób mi napisało co o tym sądzi...może mam iśc do ginekologa żeby się upewnić. W sumie to co wyżej napisałam może to tylko plotki???/ Sad(( napiszcie
Powrót do góry
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Czw 17 Lip, 2003 12:48   piersi Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

JA sądzę że poprostu twoje gruczoły mleczne zaczynają się rozwijać ale jeśli chceż to niezaszkodzi sięgnąc po radę ginekologa lub zwykłego lekarza Smile) Ale chyba to jest niepotrzebne Razz acha a guzkami sie nie martw jeśli sa małe (takie jak żwir) to nie tworza zagrożenia...są to poprrostu częscio z których składają sie piersi.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pią 18 Lip, 2003 16:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do ginekologa z Twoimi piersiami nie biegaj.
Porozmawiaj z mamą i powiedz jej o swojej niepewności - ona ma sporo doświadczenia i szybko je rozwieje (lub pomoże Ci podjąć ewentualne leczenie). Możesz też o tym porozmawiać z Twoim lekarzem pediatrą.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |