| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Oświęcim - z okazji 60 rocznicy wyzwolenia
Autor Wiadomość
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 11:21   

pierwsze założenie powstałego obozu koncentracyjnego w oświęcimiu to obóz dla więźniów politycznych i innych ludzi [głównie polaków] którzy mogli zagrozić planom niemców
to sie jednak nieudało [chyba z początku tak było]ale znaleźli tak jakby drugą opcję - oświęcim powstał w takim miejscu a nie innym ponieważ niedaleko znajdowały sie złoża węgla, oni mieli pracować, budować fabryki [ niektóre z nich jeszcze funkcjonują] i robić inne rzeczy, ludzie żyli średnio miesiąc bo takie byly warunki, bo ciężko pracowali, bo niedostawali żywności , i wreszcie bo napływała nowa sila robocza która była leprza bardziej wydajna itp. komory gazowe na początku miały służyć tylko i wyłącznie do zabijania ludzi chorych , starych i niezdolnych do pracy [eliminowanych na rampie], a ten pomysł w ogóle został podjęty już w szpitalach psyhiatrycznych gdzie niemcy gazowali niektórych chorych, potem jednak ludzi było coraz więcej więc tych "najgorszych" najmniej opłacalnych [makabrycznie ujęte] zabijano, potem tych ludzi było zadużo poprostu i zaczęto przywozić Żydów i to ich głównie zabijano [potrafiono robić tak że całe transporty odrazy szły na śmierć] a potem [ nie wiem dokładnie o jakich odstępach czasu jest mowa, coś około roku] powstała brzezinka gdzie to głównie zabijali, gdzie znajdowały się główne komory gazowe i krematoria [ nie twierdze że w oświęcimiu ich niebyło], bo oświęcim tak jakby "nie dawał sobie rady z transportami", owszem on stał się obozem śmierci ale funkcjonował jako obóz pracy bo takie były założenia [ o czym może świadczyć chociażby "arbeit macht frei"]
Przejdź na dół
BangMan Płeć:Mężczyzna
Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 50
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 11:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

kradziejka napisał/a:
oświęcim to był obóz pracy więc nie było tam ludobójstwa
ludobójstwo było w obozach śmierci


buehehe... może jeszcze zaraz napiszesz, że nie zginął tam bez powodu żaden człowiek ? To, że faszyści nazwali to "Obozem pracy" to wcale nie znaczy, że to nim było.

_________________
Zapraszam na moje forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 12:44   

jeśli można wiedzieć, gdzie przeczytałaś że Oświęcim miał być z założenia obozem pracy?? z tego co ja wiem, miał być z założenia obozem zagłady - taki był plan hitlerowców przygotowany już pod koniec 1939 roku. obecnie wielu ludzi związanych ze środowiskami neonazistowskimi próbuje zafałszować historię i opowiada to rzekomych obozach pracy w których uśmiercano wyłącznie ciężko chorych aby im ulżyć.
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 13:01   

jestem pewna na sto procent że on nie był planowany jako obóz śmierci tylko jako więzienie polityczne a gdzie sie tego dowiedziałam? "Oświęcim w czasach SS" - czyli pamiętniki Ho[z przegłosem] essa, Broead`a i Kremer`a [ nie wiem jak sie odmienia niemieckie nazwiska] a jak będe miała chwile czasu to poszukam fragmentów

BangMan napisał/a:
kradziejka napisał/a:
oświęcim to był obóz pracy więc nie było tam ludobójstwa
ludobójstwo było w obozach śmierci


buehehe... może jeszcze zaraz napiszesz, że nie zginął tam bez powodu żaden człowiek ? To, że faszyści nazwali to "Obozem pracy" to wcale nie znaczy, że to nim było.


oświęcim dla niemców był tym co tam stworzyli a dla nas od początku do końca byl to obóz śmierci, może niemcy niemieli racji ale niemożna twierdzić że polacy zawsze mają racje w 100% bo to niemcy mieli plany jaki to ma być obóz i to oni go stworzyli
Powrót do góry
inspektor_nr4
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 13:32   

no to wszystko wiadomo... a czy wiesz po co te pamiętniki zostały napisane i kim był Hoess? był zasłużonym członkiem zbrodniczej NSDAP, sadystycznym komendantem obozu który osobiście nadzorował proces gazowania a także eksperymenty medyczne na żywych ludziach (działanie różnych gazów bojowych). był też jednym z głównych twórców planu masowej zagłady Żydów i Polaków.
Powrót do góry
kradziejka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2005 13:46   

"Wykorzystywanie siły roboczej więźniów nie kształtowało się jednakowo w latach 1939-1945. W okresie tym da się wyróżnić trzy zasadnicze etapy. Obozy koncentracyjne założone w latach 1933-1939 miały początkowo na celu, poza izolacją przeciwników Hitlera, również skupienie elementów aspołecznych i przestępczych oraz "wychowanie" ich poprzez pracę. W miarę wzrostu ilości więźniów postanowiono wykorzystać siłę roboczą osób osadzonych w obozach dla realizacji zadań wyłonionych przez NSDAP. SS założyła obozy koncetracyjne w Mauthausen, Flossenbuergu, i Gross-Rosen, gdzie znajdowały się kamieniołomy, ponieważ Himmler w imieniu SS zobowiązał się wobec Hitlera dostarczyć kamieni potrzebnych do wznoszenia budowli partyjnych w obrębie III Rzeszy. W latach 1940 - 1942 obozom przypadł zasadniczy udział w wyniszczaniu poprzez pracę więźniów pochodzących z krajów podbitych i okupowanych przez Hitlera, chodź i już wtenczas więźniów zatrudniano w zakładach przemysłowych. (...) Buna - zakłady - zakłady Buna-Werke w Dworach i Moniwicach koło Oświęcimia należące do koncernu IG-Farbenindustrie, gdzie w nowo wybudowanej fabryce podjęto produkcję sztucznej gumy, zwanej "buną" oraz syntetycznej benzyny. Już w kwietniu 1941 przystąpiono do budowy Buna-Werke, a do prac użyto więźniów obozu oświęcimskiego, oddalonego o ok. 7km od Dworów. Początkowo więźniów przyprowadzano codziennie na teren budowy, a w okresie poźniejszym dowożono ich wagonami(...)"

"W ten sposób zostałem komendantem organizującego się obozu - kwarantanny w Oświęcimiu.
Było to daleko, w Polsce. Tam mógł niewygodni mogli wyładować do woli swój zapał do pracy. (...) Oświęcim miał być obozem kwarantanny, tj, obozem przejściowym dla więźniów narodowości polskiej. (...) Celem każdego obozu koncentracyjnego, w tym również obozu oświęcimskiego, było psyhiczne i fizyczne wyniszczenie więźniów."
"Wspomnienia" - Rudolf Hoess

tak, wiem kim był Hoess.

a co do eksperymentów to hoess sie nimi nie zajmował, raczej Kremer główny lekarz obozowy który musiał obowiązkowo być przy tego typu sprawach
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |