| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Mutacja głosu - problem
Autor Wiadomość
krzysiek1985 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 17:33   Mutacja głosu - problem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam, wiem ,że było już tutaj dużo tematów o podobnej tematyce ale mój problem wygląda troche inaczej. Niedługo będe obchodził 19 urodziny a mój głos się wogóle niezmienia. Zdaje sobie sprawę ,że mutacja ta może być po prostu opóźniona jednak co jeśli nie bede dalej widział żadnych zmian? Pisze tutaj gdyż ktoś mógłby mi pomoc - powiedzec z kim mogę sie skontaktować w takiej sprawie (jeśli wogóle jest ktoś kto mógłby mi pomóc) Z góry dzięki za odpowiedzi.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 17:53   

Hm... w tym Ci specjalnie nie pomogę, ale mój brat ma znajomego, który właściwie nigdy nie przeszedł mutacji. Tzn. tak brzmi, ma taki chłopięcuy głos, mimo, że ma 27 lat...

Pozdrawiam.
Powrót do góry
blackLady
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 18:19   

A poza tym dojrzewasz normalnie??Jeśli tak,to wydaje mi się,że mutacja będzie opużniona,lecz nie wiem, kto Ci moze pomóc...
Powrót do góry
Stokrotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 18:22   

Jedenastko on już chyba raczej dojrzał, ma 19 lat. Tak jak mówiła Gabrielen niektórzy nie przechodzą mutacji Rolling Eyes Nie ma powodów do obaw najwyżej że będziesz mieć głoś jak chłopczyk Rolling Eyes
Powrót do góry
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 18:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie znam się zbytnio na dojrzewaniu i jego objawom u chłopaków...Hmm...A rozmawiałeś o tym z rodzicami ? Co oni o tym sądzą ?
Dziewczyny/Kobiety w sprawach związanych z dojrzewaniem i innymi zaburzeniami z tym związanymi kierują się do ginekologa, a mężczyźni też mają swego lekarza do tych spraw ( zapomnialam jak on sie nazywa...) Nie myślałeś o ty, żeby pójść do niego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
krzysiek1985 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 18:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszystko inne jest w porzadku, jednak nieuśmiecha mi sie posiadanie takiego głosu w przyszłości pomimo ,że nie narzekam na brak znajomych/przyjaciół ale mimo to taki głos ma wpływ na moją osobowość (kontakty z nowo poznanymi osobami sa na początku trudniejsze , jestem nieśmiały itp.) Właśnie chciałbym się dowiedzieć jak nazywa się lekarz ,który sie tym zajmuje. Pozatym dokładnie niewiem jakiego rodzaju jest ten problem - hormonaly być może ale chyba wtedy nie dojrzewałbym wogóle ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gabra
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 13 Lut, 2005 19:23   

chyba ze taki głos juz Ci zostanie.
Albo ewentualnie brakuje ci testosteronu...
A jak sie ten lekarz nazywa,nie mam pojęcia.
Powrót do góry
Iśka Płeć:Kobieta
Aktywista
zmiana
Aktywista

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2003
Posty: 1093
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 11:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O ile się nie mylę to urolog:

Encyklopedia MEP, edycja 2003 napisał/a:
Urolog, lekarz, specjalista zajmujący się leczeniem chorób układu moczo-płciowego. W przypadku mężczyzn dotyczy to m.in. leczenia stulejki, zbyt krótkiego wędzidełka, wad członka, zaburzeń prostaty (gruczołu krokowego), niektórych postaci impotencji, chęci poddania się obrzezaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aren
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 13:14   

A może te różnicę w głosie są, tylko że bardzo powoli się przekształca twój głos i są btakjie małe na razie że nie zauważasz różnicy co było rok temu a co teraz... jenak spraw natury chyba się nie da odwrócić... po prostu tak ma być...
text:
Okres dojrzewania na ogół bywa dzielony na 3 fazy:
1) przygotowawcza - prepubertalna, czyli przedpokwitaniowa, trwająca 2-3 lata
od ok. 8-9 do 10-12 roku życia,
2) właściwego dojrzewania - pubertalna, czyli pokwitaniowa, trwająca na ogół
4 lata od 11-12 do 15-16 roku życia,
3) pełnej dojrzałości - postpubertalna, czyli popokwitaniowa (dorastania), trwająca u dziewcząt do ok. 16-18 roku życia, u chłopców do 18-21 roku życia.
text 2:
Dzieci zaczynają przejmować się swoim wyglądem. Dziewczynki wstydzą się piersi a chłopcy np. trądziku oraz mutacji głosu. Jeżeli dojrzewanie przebiega zbyt szybko lub zbyt późno wymaga to specjalistycznego leczenia.
text3:
Dojrzewanie często przeciąga się na wiek młodzieńczy, jednakże za prawidłowe dojrzewanie przyjmiemy okres:
- dziewczynki między 9-16 rokiem życia
- chłopcy między 10-18 rokiem życia


Nie wiem do jakiego lekarza się z tm idzie.... ale specjaliście napisali... zresztą sami przeczytaliście, trzeba interweniować z tym głosem...


jeszcze jeden text:
U chłopców szczyt skoku pokwitaniowycgo występuje około 14 roku życia. Występuje wówczas mutacja głosu związana z wydłużeniem krtani i strun głosowych. W tym też wieku obserwuje się też pierwsze polucje. Nasienie to jest jednak mało wartościowe, często brak w nim plemników.
Powrót do góry
dziewczyneczka Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Sty 2005
Posty: 253
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 13:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Aren napisał/a:
dziewczynki między 9-16 rokiem życia
- chłopcy między 10-18 rokiem życia.



kobiety[/u] a nie "dziewczynki"

_________________
http://www.onet.pl/_i/jpw3.jpg

Odszedł jeden z największych Polaków
głowa Kościoła katolickiego,
autorytet moralny dla ludzi
różnych wyznań i kultur.
www.onet.pl--->wejdź i wpisz się do księgi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Himitsu
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 14:43   

dziewczyneczka napisał/a:
Aren napisał/a:
dziewczynki między 9-16 rokiem życia
- chłopcy między 10-18 rokiem życia.



kobiety[/u] a nie "dziewczynki"

9-16 lat?? O_O Kobiety?? O_O
MWAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!
Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać... :]
Powrót do góry
ajeczka11 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 11 Lut 2005
Posty: 501
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 14:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Heya! Wydaje mi się,że powinieneś pogadać o ty z rodzicam...
I myślę podobnie jak Gabrielen,że poprostu nie doczekasz się mutacji głosu-Twój głos będzie taki jaki byłWink
(To źle czy dobrze?)-(Ja bym się cieszyła,,,) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7060479
dziewczyneczka Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Sty 2005
Posty: 253
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 17:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ajeczka11 napisał/a:
(Ja bym się cieszyła,,,) Laughing


Jeśli jesteś dziewczyną na pewno nie rozumiesz że dla chłopaków jest to oznaka dojrzałości. To tak samo jak byś maiła 19 lat i ani śladu biustu - też byś się cieszyła?

_________________
http://www.onet.pl/_i/jpw3.jpg

Odszedł jeden z największych Polaków
głowa Kościoła katolickiego,
autorytet moralny dla ludzi
różnych wyznań i kultur.
www.onet.pl--->wejdź i wpisz się do księgi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stotka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 14 Lut, 2005 19:41   

ajeczka11 napisał/a:

I myślę podobnie jak Gabrielen,że poprostu nie doczekasz się mutacji głosu-Twój głos będzie taki jaki byłWink

Jezus Maria, gdzie ja to napisałam?! no gdzie?! pokaż mi. :[ Napisałam, że kolega mojegoi brata nie przeszedł znacznej mutacji. Jednak autorowi postu życze, żeby miał piękny, głęboki, męski głos i nie pisałam, że mutacji nie przejdzie, przecież. :/ Czytaj ze zrozumieniem, okej? :/
Powrót do góry
ajeczka11 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 11 Lut 2005
Posty: 501
PostWysłany: Wto 15 Lut, 2005 15:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dziewczyneczka napisał/a:
ajeczka11 napisał/a:
(Ja bym się cieszyła,,,) Laughing


Jeśli jesteś dziewczyną na pewno nie rozumiesz że dla chłopaków jest to oznaka dojrzałości. To tak samo jak byś maiła 19 lat i ani śladu biustu - też byś się cieszyła?

A wiesz cieszyłabym się!!! Nawet bardzo! Mimo,że mialam już okres wcale sie z tego nie cieszę...Niepotrzeby wydatek na jakieś głupie podpasski. I z biustu też sie nie cieszę...Musze nosić stanik,ciągle biust prześwituje itp. Mnie to np. denetwuje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7060479
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |