| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
MEDYTACJA TRANSCENDENTALNA - jako sekta? Żałosne
Autor Wiadomość
spookysnake Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 9
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 11:44   MEDYTACJA TRANSCENDENTALNA - jako sekta? Żałosne Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"MEDYTACJA TRANSCENDENTALNA - technika medytacyjna i nazwa sekty..."[1]

?

No nie! Od kiedy medytacja transcendentalna jest sektą?

"W czasie sesji adepci np.: oddają cześć guru, poprzez medytację chcą osiągnąć poziom „świadomości Boga” itp. W Niemczech uznano, że Medytacja Transcendentalna może wyrządzać szkody psychiczne, w podobnym tonie wypowiedział się Parlament Europejski."

Żałosne. Dawno obalony mit.
Medytacja transcendentalna nie jest sektą. Jest to jedynie metoda medytacji niekoncentracyjnej i swobodnej. Metoda dopuszczania bez kierowania uwagi. [2]

Niedouczonym proponuję najpierw nieco poczytać i samemu praktykować, a dopiero później się wypowiadać na takie tematy.

[1] adres strony http://www.dziecionline.pl/trudne/Sekty/opisy.htm
[2] Peter Schmidt "Trening inteligencji emocjonalnej "

http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?p=85619#85619

Założyłem skargę na temat w/w artykułu. Link do niej: http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?p=85619#85619 - wpisujcie się jeśli ten temat nie jest wam obcy


Ostatnio zmieniony przez spookysnake dnia Czw 31 Mar, 2005 00:46, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Otwieracz
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 14:53   

Nawet niektórzy księża wypowiadają się pozytywnie o pewnych aspektach medytacji.
Powrót do góry
spookysnake Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 9
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 15:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chcę jeszcze tylko coś dodać.
Otóż spora część ludzi [nie powiem jaka żeby was nie przestraszyć] tłumi negatywne emocje. Tłumione emocje trafiają gdzieś na głębsze pokłady świadomości, czyli do podświadomości.
Kiedy sie medytuje to można nawiązać kontakt z podświadomością, o czym mówią wszytskie prawdziwe szkoły medytacji [o głębszych poziomach od podświadomości nie wspominam].
Jeśli zaś ktoś tłumi swoje uczucia, to podczas medytacji one "wypływają".
Jeśli się o czymś takim nie wiem to można odnieść wrażenie że medytujący zwariował.
Proste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
frigg Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 25 Lis 2004
Posty: 809
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 15:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tluma negatywne uczucia bo nie umieja/nie chca radzic sobie z takimi emocjami...czy w zwiazku z tym medytacji nie powinno sie praktykowac, a przynajmniej w poczatkach pod okiem kogos doswiadczonego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 16:55   

medytacja nie ejst tłumieniem tych emocji ...tłumienie nastepuje samoistnie a psycholog nikomu do niczego nie ejst potrzeby to mit...psycholog jedynie szkodzi ale nie wazne to nie zmienia faktu ze chce zostac jendym Razz
medytacja pozwala wyzwolić podswiadomosc z takich emocji ...w drobnym stpomniu jedynie...
co prawda iscie jest to skrobanie wieka puszki pandory ale medytacje nie sa szkodliwe...w zadnym stopniu...ktoś próbował tai chi czy joge...
chyba ze sa jakies rodzaje medytacji co moga podjudzac pewne zapomniane uczucia

ps tłumi sie uczucia samoistnie to mechanizm obronny organizmu
Powrót do góry
spookysnake Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 9
PostWysłany: Sro 30 Mar, 2005 23:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tsej napisał/a:

ps tłumi sie uczucia samoistnie to mechanizm obronny organizmu


Niekoniecznie. Rodzice często stosują blokady emocjonalne, do których potem można przywyknąć. Do chłopców się mówi nie płacz, nie bądź taki mądry.
Jak się sto razy usłyszy nie biegaj, nie rób tego czy tamtego, to potem człowiek też zagubiony jest bo nie słyszy rozkazów. Szuka ich a jak znajduje są to ludzie którzy chcą go wykorzystać.

Gdyby tego nie robić to wg mojej teorii nie było by kwestii tłumienia uczuć. I gdyby wszyscy medytowali byloby lepiej

Problem z przemiana psychiczna ktora nastepuje po medytacji u chorego psychicznie jest istotny. Najlepiej jakby odbywal sie pod okiem dobrego specjalisty, grona ludzi majacych podobne problemy. Ja mam tak ze w sumie na poczatku rodzice i najblizszi mi ludzie nie mogli mnie zrozumiec co sie ze mna stalo, i w efekcie pozostaly mi tylko kontakty z rodzina. Szkoda ze panuje taka mala swiadomosc [albo raczej podswiadomosc] wsrod ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsej
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 31 Mar, 2005 00:09   

jesli mowa o ospobie z zaburzeniami psychiki to oczywistym jest ze potrzebuje przewodnika. Wiadomym jest ze osoby niestabilne do dokonywania własnych wyborów...problem zaczyna sie na roli mentora...czy bardziej pomaga czy szkodzi...tak długo jak nie podaje psychotropów to jest to dobry lekarz...poniewaz nic nie mozna uleczyć chemią czego chemia nie stworzyła, a i mało co mozna uleczyć za pomoca sztucznych środków co ma swe źródło w tych środkach
Powrót do góry
spookysnake Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 9
PostWysłany: Czw 31 Mar, 2005 00:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zakładam skargę na temat tego artykułu - dopisujcie się ci co wiecie o czym mówicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
altruista Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 461
PostWysłany: Czw 31 Mar, 2005 08:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tsej napisał/a:
medytacja nie ejst tłumieniem tych emocji ...tłumienie nastepuje samoistnie a psycholog nikomu do niczego nie ejst potrzeby to mit...psycholog jedynie szkodzi ale nie wazne to nie zmienia faktu ze chce zostac jendym :P

brak mi slow na ciebie momentami...

Tsej napisał/a:
chyba ze sa jakies rodzaje medytacji co moga podjudzac pewne zapomniane uczucia

jezeli chodzilo ci o 'czy sa rodzaje medytacji ktore pozwalaja przywolac pewien rodzaj uczuc' to tak, bo medytujac moge sie wyciszyc, jak i wprowadzic siebie w furie, czego oczywiscie nie robie, bo bedac zmeczonym po calym dniu chce sie zrelaksowac, a nie zatluc sasiada zlewozmywakiem.

_________________
I wiped a silver bullet tear
and with every tear a drem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2090041
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |