| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Ratujmy Doline Rospudy!
Autor Wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 10:25   Ratujmy Doline Rospudy! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze umieścilam temat (a nigdzie podobnego nie widzialam), ale jest to apel o pomoc dla Doliny Rospudy. Chcialabym abyscie wchodzili na ta stronę: http://www.greenpeace.org/poland/kampanie/via-baltica-nie-t-dy-droga/wy-lij-list-do-prezydenta-i-pr oraz http://www.augustow-online.pl/, po to aby podpisac się pod protestem skierowanym do prezydenta i premiera przeciw budowaniu obwodnicy przez najcenniejsze obszary Polski jakimi są piękne torfowiska wraz z różnorodnymi gatunkami zwierząt. Ponadto obszar należy do europejskiej sieci terenów chronionych Natura 2000 i wybudowanie tutaj trasy Via Baltica oznaczać będzie zniszczenie rzadkich oraz zagrozonych gatunków jakimi są orlik krzykliwy, gluszec czy miodokwiat krzyżowy.

Unia Europejska jest przeciwna, nie dostaniemy dotacji na ten wariant drogi (bo są projekty które omijalyby cenne tereny), a nawet naloza nam kary! Po więcej informacji możecie się kierować na strone Greenpeace'u. Nie dajmy zniszczyć im Rospudy!

Możecie także wyrażać swoje opinie na ten temat.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 11:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ustawią sobie odpowiednią regułkę na filtrze antyspamowym i tych wiadomości nawet nie zobaczą.

Jak już chcesz tak bardzo się przydać, to się tam łańcuchem do drzewa przywiąż Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 11:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na razie myśle optymistycznie że jednak to do nich dotrze (i z odpowiednim skutkiem!).
Bardzo chetnie sie bym przywiazala.
Gdyby to bylo mozliwe.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 13:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wysłałam ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 13:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gdyby to bylo mozliwe.

Czemu nie jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 18:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam zaledwie 16 lat i rodzice na pewno nie pozwoliliby mi tam jechać.
Ale uwierz że bym pojechala, gdyby nie ta przeszkoda...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przeciw państwu się buntować nie boisz, a przeciw rodzicom tak?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 18:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jednak rodzice to troche co innego. Chociażby dlatego żeby się o mnie martwili. Przecież nie uciekne z domu!
Państwo wedlug mnie podjelo bardzo zla i samodestrukcyjna decyzje i trzeba im to uświadomić jak sie tylko da.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ninka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 92
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 20:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Przeciw państwu się buntować nie boisz




Państwo to nie tylko rząd, ale też ludzie.

Ja sie podpisałam.

_________________
Jestem w kropce......................... Zgadnij, w której biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 20:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ninka, nie bardzo rozumiem do czego pijesz.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ninka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 92
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 21:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to, że większośc ludzi jest za zostawieniem Doliny Rospudy w spokoju, a prezydent czy ktos z podobnego stanowiska wpadli na pomysł rozbudowania tam obwodnicy.

_________________
Jestem w kropce......................... Zgadnij, w której biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 13 Lut, 2007 23:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No, niestety, ale za tym, żeby rządził kto rządzi też była większość. Ta władza nie wzięła się z powietrza.

Już nie mówię o tym, że ludzie nie mają swojego zdania. Ta Twoja większość wierzy w to co im wmówi Fakt czy inny Super Express.

[ Dodano: Sro 14 Lut, 2007 15:05 ]
http://nibymowa.blogspot.com/2007/02/drugi-brzeg-rospudy.html

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ninka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 92
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 17:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fakt, ale przecież nie wszyscy tacy są?...

_________________
Jestem w kropce......................... Zgadnij, w której biggrin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a co to jest ta dolina raspudy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sro 14 Lut, 2007 22:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupku - niestety nie byłam nigdy w Augustowie, więc masz racje że swoją całą wiedze na ten temat posiadam z najróżniejszych środków przekazu - od Gazety Wyborczej, po TVN kończąc na Onecie czy O2. Jednak mylisz się mówiąc, że znam tylko jedną stronę medalu. Faktem jest że droga proponowana przez ekologów prowadzi przez większą ilość wsi, jednak jest pomijając aspekty środowiska - tańsza. Ponieważ w tym tekście co podałeś do niego link, nie wspominają wcale o tym, że teren przez ktory moglaby sie przebijac trasa nie jest bagienny, i wybudowanie tam drogi nie nasterczaloby tylu trudnosci, co budowa przez środek Rospudy. I mówienie że są tam takie same ptaszki i drzewka, nie jest do końca prawdą, bo gdyby były tam takie same ptaszki i drzewka, i teren nie robiłby różnicy, zostałby objęty ochroną Natura 2000, a ekolodzy nie upieraliby się co do tej wersji, a znaleźliby jeszcze inne rozwiazanie.
Ważne jest także to, że budowa takiej trasy nigdy nie będzie do końca ekologiczna, bo zawsze trzeba bedzie wyciąć dużo drzew. Tylko nie przez torfowiska!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |