| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Szkoła i telefon
Autor Wiadomość
cropper Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 126
PostWysłany: Sob 17 Lis, 2007 19:35   Szkoła i telefon Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U nas w szkole jest głupi zwyczaj. Masz włączony telefon w szkole, nauczyciel zobaczy- zabiera ci telefon i oddaj pod koniec roku. Oczywiście razem z kartą sim.
No więc. Mi się wydaje że nauczyciel nie ma prawa do konfiskaty telefonu. Z 2 powodów:
1 powód: Telefon to własność posiadacza nie? A nauczyciel nie ma uprawnien do konfiskaty? Wiec chyba nie może zabrać telefonu.
2 powód: Karta SIM. Więc 1/2 szkoły ma na karte a druga na abonament. Załóżmy że we wrześniu nauczyciel zabierze ci fona i odda dopiero w czerwcu. Po 1 w przypadku karty pre-paid-karta wygasa a w przypadku Karty SIM abonamentowej- co miesiąc i tak płacisz. Nawet pprzy najtańszym abonamencie (20zł) to od września do czerwca to jest 10 miesiecy czyli 20x 10 to daje nam sumę 200zł wyrzuconych w błoto. Nie mówiąc o tych co abonamenty mają po 45 zeta ( a mój kolega ma za 100 zeta-szpaner z niego straszny- lansuje się N95 ;/) to już 1000zeta. Więc nauczyciel chyba nie ma prawa zabrania fona?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 02:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lol pod koniec roku? Troszku to srogie. Chyba, że to przedszkole i telefon jest potrzebny do szpanowania, a nie powierzonej mu funkcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 10:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

My tu chyba nic nie zdziałamy, a co ci po naszej opinii? Jeżeli wchodzą koszty finansowe, to musicie to załatwić z rodzicami, którzy za to płacą. Zależy jeszcze kiedy ich używacie, ale wydaje mi się, że to rodzice powinni uzyskać jakiś kompromis, bo kto was będzie słuchał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cropper Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 126
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 11:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lol. 6klasa podstawówki i kolejne 3 klasy gimnazjum. Chyba tel jest potrzebny nie tylko do szpanu nie? Poza tym chyba może głupio to zabrzmi ale no nie ma nakazu konfiskaty nie (lol)? Więc....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laki Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Trance Addict!
Aktywista


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 1293
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 11:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

cropper napisał/a:
Więc....

Więc co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4419134
cropper Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 126
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 12:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Więc nie powinni zabierać telefonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 15:51   

No nie powinni zabierać telefonów. Żeby im tak zabrać. Ile to sam nauczyciel na lekcji używa telefonu. Albo jeb, jeb, jeb - Halo?? No odgrzej sobie obiadek Shocked
Powrót do góry
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 16:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie ma prawa zabrać na przerwie! na lekcji ma. Ale jak zabierze na lekcji to napewno nie może na rok szkolny bo to już jest przywłaszczenie sobie rzeczy od innej osoby (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). Więc najlepiej nie oddawaj telefonu. Weźmie cie do dyrektorki?
Powiedz że to prowokacja i chcesz porozmawiać na ten temat. Powiec że nie mają prawa zabierać telefonu u to co wcześniej napisałem. I to jest niezgodne z prawem bo jest. Jest zakaz używania telefonu na LEKCJI a nie na przerwie. Tak pisze w jakimś regulaminie w Ministerstwie Edukacji. I po sprawie. Siłą ci niezabierze wieć wezwie rodziców. wtedy rodzice mają prawo pujść na policje w tej sprawie. My tak rozwiazujemy problemy. Demokratycznie. I to my decydujemy za szkołe. I w ten sposób jesteśmy jedną z najlepszych szkół w mieście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 17:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, już widzę jak 12-letnie dziecko stawia się słowami "No spróbuj mi zabrać, toż to jawna prowokacja!" o trzydzieści, czterdzieści lat starszemu nauczycielowi, jasne, jasne.

Zabraniają używać telefonów? Nie używaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cropper Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 126
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 18:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

@up. No właśnei chodzi oto że na lekcji nigdy komórka nikomu nie zadzwoniła, a mojemu koledze, który chciał se włączyć odtwarzacz mp3 w telefonie na przerwie zabrali fon ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Nie 18 Lis, 2007 18:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakoś dziwne bo u nas tak jest. Chociaż aż takich prowokacji to nigdny nie było ale napewno gdyby mi zabrali odwołałbym się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nina.Kar Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 60
PostWysłany: Wto 24 Lut, 2009 18:39   Re: Szkoła i telefon Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

cropper napisał/a:
U nas w szkole jest głupi zwyczaj. Masz włączony telefon w szkole, nauczyciel zobaczy- zabiera ci telefon i oddaj pod koniec roku. Oczywiście razem z kartą sim.
No więc. Mi się wydaje że nauczyciel nie ma prawa do konfiskaty telefonu. Z 2 powodów:
1 powód: Telefon to własność posiadacza nie? A nauczyciel nie ma uprawnien do konfiskaty? Wiec chyba nie może zabrać telefonu.
2 powód: Karta SIM. Więc 1/2 szkoły ma na karte a druga na abonament. Załóżmy że we wrześniu nauczyciel zabierze ci fona i odda dopiero w czerwcu. Po 1 w przypadku karty pre-paid-karta wygasa a w przypadku Karty SIM abonamentowej- co miesiąc i tak płacisz. Nawet pprzy najtańszym abonamencie (20zł) to od września do czerwca to jest 10 miesiecy czyli 20x 10 to daje nam sumę 200zł wyrzuconych w błoto. Nie mówiąc o tych co abonamenty mają po 45 zeta ( a mój kolega ma za 100 zeta-szpaner z niego straszny- lansuje się N95 ;/) to już 1000zeta. Więc nauczyciel chyba nie ma prawa zabrania fona?


Jeśli Ci zabiorą komórkę na przerwie (kiedy masz prawo jej używać) to powiedz rodzicom, bo żeby trzymać do końca roku?!Myślę że oni załatwią sprawę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
21331133
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Wto 24 Lut, 2009 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hymm Cropp, jeżeli chodzi o używanie telefonu na przerwie, to w różnych szkołach jest inaczej. U mnie za to nic nie robią. Ale wiadomo, że przecież na lekcji nie wolno : P Wtedy mają prawo zabrać. Sprawdź w statusie szkoły. Bo jeśli twoja szkoła, akurat zabiera fony, to nie pozostaje Ci nic innego jak przystosowanie sie do tego...

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krystian603 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 205
PostWysłany: Wto 24 Lut, 2009 19:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U nas to jak nauczyciel zobaczy to bierze telefon zanosi do sekretariatu i rodzice są wzywani po telefon...ale miało być u nas też tak samo jak u cropper, Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10275118
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Wto 24 Lut, 2009 20:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

u mnie w każdej sali jest koszyk na początku lekcji zawsze oddajemy a pod koniec zabieramy z powrotem i na przerwie możemy używać jak nie pełni dyżuru Pani ****ona ryczy i zabiera a jak jest reszta pań to spokojnie można źrać telefon Wink


Ostatnio zmieniony przez SIMON300195 dnia Czw 29 Kwi, 2010 16:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |