| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Szkoła i telefon
Autor Wiadomość
Dandżer Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 136
PostWysłany: Sro 11 Mar, 2009 14:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U mnie jest CAŁKOWITY zakaz korzystania z fonów. Można zadzwonić tylko za zgodą n-la dyzurującego ;( . Chore... A jak się korzysta to zabierają i rodzice muszą odebrać
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vavy12 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 05 Mar 2009
Posty: 9
PostWysłany: Pią 13 Mar, 2009 13:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U mnie w szkole nauczyciele odbierają połączenia i piszą SMS-y na lekcji.
Jak kiedyś koleżance przyszedł SMS to nauczycielka na szczęście tylko ją upomniała.
Ale jeżeli fon zadzwoni komuś na lekcji z dyrektorką to katastrofa. Zaraz rodziców wzywa i wielka awantura się w szkole robi przez jednego SMS-a.
Siostra mówiła, że upominają u niej w klasie nauczycieli jeżeli SMS-ują na lekcjach i gadają. Cool
Myślę, że nauczyciel powinien stanowić przykład dla ucznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@siex Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 550
PostWysłany: Pią 13 Mar, 2009 18:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U mnie mozna w sytuacjach takich bardzo ważnych a jak juz chcesz to nie w kibelku i jak musisz to przy nauczycielu dyżurujacym!

_________________
Łap chwile, jakby Świat miał się jutro skończyć!
Kochaj życie <3
Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
swierk84 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 339
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 02:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do kilku komentarzy na poprzedniej stronie o czyms jak nauczycielom moze dzwonic a nam nie to powiem,ze nauczyciele maja wlasne prawa,ktorych my nie posiadamy.Nie mamy tyle co oni,nie jestesmy tacy starzy co oni,nie mamy tego samego stanowiska co oni zeby miec te same prawa.Jednak troche uwazam za "straszak" zeby odbierac fona do konca roku szkolnego.Robia wam pranie mozgu zebyscie komorek nie uzywali.Guzik prawda,ja na lekcji uzywalem jak i na przerwach,pare razy mnie lapano,proszono o telefon to sie nie zgodzilem (to jest moj fon,i nie jakis nauczyciel bedzie mi mowil z czyje rece mam go oddac jezeli nie wiem co z nim zrobia) i mowilem o tym babci.Musialem jakos jej sie wytlumaczyc,ze umawialem sie z moja juz byla dziewucha do parku,ze sms przyszedl nieoczekiwanie,ale plastuskowa (pani od plastyki w mojej dawnej szkole,tak ja nazywalismy) powiedzialaze wszystko OK i zebym za drugim razem dal jakas muzyke bez przeklenstw na sms-a (akurat byla piosenka od fokusa ktora zaczynal jakimis [cenzura] hehehe biggrin).A tak to,jezeli wam zabiora telefon,powiedzcie rodzicow lub prawnego opiekunowi,macie swoje prawa i niewiadomo cyz nauczyciel odbierajac wam fona je nie naruszyl.

_________________
swierku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
393033
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 09:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co wy z tymi prawami : )? Świrujecie, idąc do szkoły zgadzasz się na statut szkolny. Jeśli tam jest że nie możesz używać telefonu, to choćby to zaprzeczało konstytucyjnemu prawu wolności masz nie używać telefonu i już : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 09:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri, ale nie przesadzajmy.. szkoła jest obowiązkiem, czyli nie masz alternatywy, czyż nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 11:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

<drapie się po głowie> No, niby tak, ale w sumie do pewnego wieku nie masz żadnych alternatyw w ogóle. Czy chodzi o śniadanie, czy o szkołę, czy o rodzinę : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 12:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No nie mów mi, że nie miałeś wpływu na to, do jakiej chociażby szkoły chciałeś iść.. I skoro rodzic kupuje telefon, to znaczy, że daje przyzwolenie na jego użytkowanie (oczywiście w granicach kultury, nie na lekcjach.. ), ale jakie prawo może mieć nauczyciel, no czy tam szkoła do mówienia czy możesz, czy nie możesz z tego telefonu korzystać na przerwie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 12:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

I tu jest problem - Po prostu dziecko nie ma prawa decydowania o sobie, musisz to zrozumieć. Inni mają prawo decydować za dziecko. Prawny opiekun, oraz kadra nauczycielska podczas godzin przebywania dziecka w szkole.

Jak byś w takim razie ustosunkowała się do tego, że dziecko nie ma PRAWA wyjść ze szkoły (czy to na przerwie, czy na "okienku" czy innym badziewiu), ponieważ ma OBOWIĄZEK przebywania na terenie szkoły w ustalonych godzinach?

Dziecko nie decyduje o sobie, to jest podstawowa zasada. A to czy rodzice pytali mnie czy chcę iść tu, czy tu to już inna sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 13:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobrze, dziecko jest w tej chwili pod opieką szkoły, dlatego w pewnym stopniu musi się dostosować, ale jakby nie było władza rodzicielska jest chyba ważniejsza i uważam, że skoro rodzic daje dziecku telefon - choćby do kontaktowania się z nimi szkoła tego kontaktu nie ma prawa zabronić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 17:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nooo... To jest jakiś argument - ale dobrze wiemy że nie zakazujemy używania komórek ze względu na kontakt z rodzicami, prawda? To trochę tak jakby zamknąć oczy na wszystkie sms'y wysyłane na lekcji, a patrzeć tylko "A, bo wszystkie te dzieci muszą być w kontakcie z rodzicami".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 18:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale mówię o przypadku, kiedy przyjęta jest granica - tylko i wyłącznie przerwa. Na lekcji niestety są jakieś zasady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 18:29   

Według mnie to dobrze, że zakazują telefonów w szkole. Zadzwonić do rodziców, jak coś- od czego są sekretariaty? Z przyjaciółką można poesemesować po szkole. U mnie w szkole to wszyscy noszą ze sobą telefony, tylko ja nie... Dziewczyny chwalą się telefonami, udają, że z kimś rozmawiają itd. dla szpanu. Czasami jak ktoś się wygłupia dla śmiechu, to go nagrywają i na youtube. I robią sobie miliony zdjęć na nk. To jest wkurzające- myślą, że jak mają telefony, to wszyscy będą je uwielbiać.
Powrót do góry
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 30 Kwi, 2009 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty - W sumie co do tej przerwy to trzeba Ci przyznać rację - nie bardzo rozumiem po co są aż tak restrykcyjne zasady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swierk84 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 339
PostWysłany: Pią 01 Maj, 2009 01:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga ma racje.Nie po to utworzyli sekretariaty i stanowisko sekretarki zeby dzieci nosily komorki ze soba.Sekretariat jest po to,aby dziecko w razie potrzeby moglo ze szkoly zadzwonic do rodzica,lub prawnego opiekuna.Z drugiej strony,to rownierz nie mozna zaprzeczyc noszenia komorek,np jezeli rodzic nie zna numeru do sekretariatu (a nie moze przyjsc powiadomic szkole o czyms bo wypadek byl) to ****,dziecko po szkole sie martwi itp...A rodzic w szpitalu badz na specjalnych oddzialach chirurgicznych.
Krotko mowia,obie strony maja swe wady i zalety,ale zchylmy sie o tego co pozytywnie moze wyjsc-Dziecko ma numer od rodzica,rodzic od dziecka,i w razie czego dzwoni,dziecko odbiera blablabla i zalatwiona sprawa.
Do numeru sekretariatu nie zawsze rodzice maja dostep (jezeli maja krotka pamiec albo nie dbaja o papiery),wtedy przez nich dziecko jest zmuszone do noszenia komorki,bo w razej czego nie bedzie mozliwosci komunikacji z sekretariatem jak i z dzieckiem.
A na koniec-To,ze dziecko posiada komorke nie oznacza ze ze swoimi kumplami/kumpelami moze sms'owac w czase lekcji.Po pierwsze-To rozprasza kolezanki i kolegow,a po drugie-zaleznie od "wewnetrz,ego szkolengo regulaminu" moze byc komorka wzieta przez nauczyciela (co uwazam za narusznie prawa wlasnosci).
Nie wiec jak to w polsce jest bo juz nie chodze do szkoly tam,ale we francji do tej pory kazda szkola robila swoj "wewnetrzny regulamin" czyli kazda szkola robila wlasny regulamin.Minister edukacji narodowej chce to zmienic,ze w wszystkich jednostkach bedzie ten sam regulamin,takze nie bedzie ze tu dzwonia na lekcji i nauczyciel nic nie robi a tam na przerwie sms od 0-700 a dyzurny odrazu komorke zabral.

_________________
swierku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
393033
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |