| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Tampony
Autor Wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 31 Sty, 2003 14:39   

No...NaStKa...ja myślę, że przepisywała - tak jak inni biggrin
Przejdź na dół
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Sob 01 Lut, 2003 18:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pewnie taak...
Ale nikt nie odpisał mi na poprzednie pytanko Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nemeia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 29 Sty 2003
Posty: 200
PostWysłany: Nie 02 Lut, 2003 07:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nastka ani mi sie waz!!!... Tampony sa tylka i wylacznie na okres, a nie na sluzy wszelakiego rodzaju. Nie wiem czy ktoras z was uzywala juz tego "wynalazku", a jesli tak to czy czytala zalaczona ulotke.
W kazdej ulotce zalaczonej do tamponow pisze o niejakim TSS (Toxic Shock Syndrome). Jest to powazna, czasem smiertelna choroba, powodowana zakazeniem. Tampon dziala jak korek (doslownie). Cala krew z okresu jest zatrzymywana w macicy, co moze prowadzic do zakazenie i TSS. Dzieje sie tak kiedy nieprawidlowo uzywa sie tamponow, na przyklad kiedy nie ma sie okresu (Nastka).
Poza tym tampony wchlaniaja sluz maciczny co moze powodowac podraznienie. Sa bezpieczne kiedy uzywa sie ich tak jak powinno. Najlepiej wymieniac je co 4-8 godzin, w zaleznosci od nasilenia krwawienia. Powinno tez dobierac sie rozmiar tampomu to obfitosci okresu.

_________________
NIL NISI BENE (mow dobrze lub wcale) *SENEKA*

Nie ma zlej mlodziezy, sa tylko zli wychowawcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Nie 02 Lut, 2003 09:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ufff...dobrze że napisała! To bardzo mi pomogło!
Ja słyszałam o chorobie takiej jak ZWT - Zespół Wstrząsu Toksycznego ta choroba równiesz spowodowana jest używaniem tamponów ale częstotliwość zachorowań jest bardz, bardz mała (jak wynoszą statystyki 3% kobiet w Polsce choruje na ZWT - wyczytałam to z poradnika dla dziewcząt).
Teraz już wszystko wiem... Embarassed biggrin
Dzięki Nemeia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nemeia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 29 Sty 2003
Posty: 200
PostWysłany: Nie 02 Lut, 2003 18:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ZWT to jest TSS tylko w polskiej wersji. Ciesze sie ze moglam Ci pomoc Smile

_________________
NIL NISI BENE (mow dobrze lub wcale) *SENEKA*

Nie ma zlej mlodziezy, sa tylko zli wychowawcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 03 Lut, 2003 14:34   

Jeżeli tampon nie chce wejść do pochwy, to nie wkładaj go na siłę. Jest tam błona dziewiczna i może być zbudowana z mocnego mięśnia. Najlepiej wtedy zgłosić się z tym do ginekologa, oczywiście jak chcesz stosować te tampony, a jak nie chcesz ich w ogóle stosować to niemusisz iść do ginekologa... Wink
Powrót do góry
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Pon 03 Lut, 2003 17:43   eh Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nemeia a moja kumpela powiedziaął ze w gazecie wyczytała, że żeby nie zachorować na grzybice miejsc intymnych należy, (na basenie) nosić tampon....nawet jak sie nie ma okresu, ale ja wiem ze to nieprawda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 03 Lut, 2003 21:21   

A ja nic na ten temat niewiem. A czy można się zarazić na basenie w miejscach intymnych...no niewiem.....ale raczej nie...
Nie raz byłam na basenach i nic się nie działo Smile
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 04 Lut, 2003 01:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KleO napisał/a:
Jeżeli tampon nie chce wejść do pochwy, to nie wkładaj go na siłę. Jest tam błona dziewiczna i może być zbudowana z mocnego mięśnia. Najlepiej wtedy zgłosić się z tym do ginekologa, oczywiście jak chcesz stosować te tampony, a jak nie chcesz ich w ogóle stosować to niemusisz iść do ginekologa... Wink

Ojej, KleO, znów pokręciłaś.
Na szczęście błona dziewicza nie jest zbudowana z mięśnia a tym bardziej z silnego mięśnia. Wtedy defloracja (tj. przebicie błony dziewiczej, zwykle podczas pierwszego stosunku) byłaby paskudnie bolesna, wręcz niemożliwa.
Błona dziewicza nie powinna przeszkadzać we wprowadzeniu tamponu - jest miękka i elastyczna. Sporadycznie spotyka się błony grube i twarde, ale to naprawdę nie jest częste zjawisko.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 04 Lut, 2003 01:42   Re: eh Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

NaStKa napisał/a:
Nemeia a moja kumpela powiedziaął ze w gazecie wyczytała, że żeby nie zachorować na grzybice miejsc intymnych należy, (na basenie) nosić tampon....nawet jak sie nie ma okresu, ale ja wiem ze to nieprawda

Często choruje się na grzybicę pochwy. Tampon umieszczony jest na samym końcu pochwy - przy szyjce macicy i z pewnością nie jest żadną dodatkową ochroną pochwy, zatem lepiej wywal do kosza taką gazetę Wink.

A tampony stosujcie tylko podczas okresu i to tylko w sytuacjach w których tak jest znacznie wygodniej lub jest taka konieczność.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nemeia Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączyła: 29 Sty 2003
Posty: 200
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 00:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Uzywam tamponow od samego poczatku, czyli od 13 roku zycia. Na poczatku mialam problemy... Nie wiedzialam jak sie z nimi obchodzic Smile Ale po pierwszym razie sie nauczylam. Wprowadzanie tamponu nie jest ani nieprzyjemne, ani przyjemne... Poprostu jest. Nie boli, nie laskocze... nie robi kompletnie nic. To samo jest z wyciaganiem. Jedynym przypadkiem kiedy wyciaganie tamponu moze byc torszeczke nieprzyjemne, to wtedy kiedy nie jest jeszcze wystarczajaco przesiakniety krwia.
Tampony sa bardzo wygodne. Mozna wtedy robic co sie zywcem podoba i ubierac sie w obcisle spodnie jesli ma sie na to ochote. Na noc proponuje jednak podpaski. Trzeba dac szanse krwi zeby luzno wyplywala z pochwy, a nie "korkowac" ja caly czas.
Jesli stosuje sie tampony tak jak powinno, to nie sa grozne Smile Za to sa wygodne i... nie przeciekaja.

_________________
NIL NISI BENE (mow dobrze lub wcale) *SENEKA*

Nie ma zlej mlodziezy, sa tylko zli wychowawcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 09:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Namaia ja jeszcze tamponów nie uzywam ale z tego co przecztałam , teraz wiem że to nie jest nieprzyjemne uczucie....tylko praktycznie obojętne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szalona
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 186
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 19:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

CO do tego śluzu to nie wiem, ale najmniejszy tampon z o.b to o.b comfort Laughing

_________________
Wisła Kraków duma wszystkich Polaków!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KleO
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 19:34   

Oj deg...to chyba Ty coś przekręciłeś. Czytałam książkę pt. "Między nami kobietkami" i tam tak o nich pisało. Nie pisał to żaden zwykły człowiek tylko ginekolog ! Jeśli chcesz wiedzieć jaka to wejdź na stronę www.always.pl i tam jest jej zdjęcie oraz imię i nazwisko ! I to Deg co napisałeś to troche nieprawdy w tym było. Ginekolog chyba lepiej wie ?! Deg...wiesz, że Cię lubię, ale muszę jakoś bronić swojego zdania ! Więc to co na Forum prez Ciebie, może być nie prawdą. Może to dlatego tak piszesz, żeby nas zaspokoić ? Surprised Hm... Confused
Powrót do góry
nieznajoma13
Gość
PostWysłany: Sob 08 Lut, 2003 20:20   

aha to dzięki już będe wiedziała to znaczy że niemusze już sie bać i jesli mam 12-13 lat to moge używać tamponów np. jak mam w-f i nic przy ćwiczeniach nie powinno mi się stać ! i niemusze rezygnować z ćwiczeń ! Embarassed Question
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |