| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
czy oddajecie swój 1% podatku ?
Autor Wiadomość
norajones Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 5
PostWysłany: Sro 20 Lut, 2008 10:08   czy oddajecie swój 1% podatku ? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

myślę, ze warto...a co Wy myslicie? Oddajecie czy nie?
Ja wspomagam fundację "Promyk Słońca" http://www.promykslonca.pl/ szczególnie ze względu na to, że zajmują się też dziećmi zagrożonymi niepełnosprawnością, a więc w pewein sposób zapobiegają...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 20 Lut, 2008 11:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Większość tych fundacji to nic nie warta jest, ostrzegam tylko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norajones Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 5
PostWysłany: Sro 20 Lut, 2008 12:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? ja znam wiele osób, które korzystają z pomocy takich fundacji i stąd wiem, ze jednak warto.
Negować wszystko jest najłatwiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 20 Lut, 2008 12:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się jednak, że to forum dla dzieci, młodzieży, a tacy nie oddają podatku..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 20 Lut, 2008 18:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

norajones - Ja nie neguję "wszystkiego" - Neguję to, co negować się powinno. Neguję jawną manipulację. Neguję zakłamanie i neguję protekcjonizm. Neguję też wiele innych rzeczy, ale żadna z nich nie jest "wszystkim".

I mam powody żeby je sobie negować.

Fundacji porosło jak grzybów po deszczu, bo łatwo się na tym ustawić na całe życie. Nie oddaję nikomu pieniędzy bo "powiedzieli że pomogą małym, biednym dzieciaczkom". Chciałbym zobaczyć wykaz na co poszły zebrane pieniądze co do grosza, ile wynosi wynagrodzenie poszczególnych pieniędzy, oraz ile ludzi wpłaciło pieniądze. Nie mogę? Pech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Czw 21 Lut, 2008 21:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
norajones - Ja nie neguję "wszystkiego" - Neguję to, co negować się powinno. Neguję jawną manipulację. Neguję zakłamanie i neguję protekcjonizm. Neguję też wiele innych rzeczy, ale żadna z nich nie jest "wszystkim".

I mam powody żeby je sobie negować.

Fundacji porosło jak grzybów po deszczu, bo łatwo się na tym ustawić na całe życie. Nie oddaję nikomu pieniędzy bo "powiedzieli że pomogą małym, biednym dzieciaczkom". Chciałbym zobaczyć wykaz na co poszły zebrane pieniądze co do grosza, ile wynosi wynagrodzenie poszczególnych pieniędzy, oraz ile ludzi wpłaciło pieniądze. Nie mogę? Pech.

To i tak mało...
Mój kolega z redakcji (mojego:D) programu: "Welcome to Poland" stworzył materiał o fundacjach z którego wynika że większość fundacji nie prowadzi nawet wykazów! Jak to? takto! Podobno oddają prostą do ręki chorego... . Reportaż, co było widać zresztą, pokazywał prawdziwą prawdę. Kolega obszedł dużo fundacji a takie wykazy pokazano tylko w większych: Caritas, TVN nie jesteś sam, Podaruj dzieciom słońce < POLSAT, Czerwony krzyż i zielone drzewo. To wszystko, a w niektórych tak jak pisałem nawet nie prowadzą takich wykazów- z tego co wiem to jest nielegalne... Materiał został oddany policji jednak co widać, policja go zignorowała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 22 Lut, 2008 08:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

smoczek - Policja nie może nic zrobić, bo przy każdej ewentualnej próbie ataku na jakąkolwiek organizację ze statusem fundacji, dana fundacja daje którejkolwiek z wiodących telewizji pewną kwotę do łapy, ta robi w swojej "uwadze" (czy innej interwencji) program jak to w Polsce nie gnębi się fundacji i tak oto fundacje są nietykalne.

Tak, drażni mnie to : )


Niestety, prawda jest taka że fundacje są jak kobieta - dużo tracą przy bliższym poznaniu : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 22 Lut, 2008 18:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Warto by jeszcze powiedzieć, że ukochana przez wszystkich WOŚP wcale nie jest taka super.
http://www.miasik.net/archive/2006/01/wosp-kultem/
http://www.miasik.net/archive/2008/01/wosp-2008-komentarz/

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Pią 22 Lut, 2008 18:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Niestety, prawda jest taka że fundacje są jak kobieta - dużo tracą przy bliższym poznaniu : )

Ciekawe skojarzenia pokazujesz:D

Shaunri napisał/a:
smoczek - Policja nie może nic zrobić, bo przy każdej ewentualnej próbie ataku na jakąkolwiek organizację ze statusem fundacji, dana fundacja daje którejkolwiek z wiodących telewizji pewną kwotę do łapy, ta robi w swojej "uwadze" (czy innej interwencji) program jak to w Polsce nie gnębi się fundacji i tak oto fundacje są nietykalne.


No właśnie media to góra.... Ale nie w takim sensie... Z tego ja się ciesze (że media maja wpływ) Ale skoro media mają wpływ to muszą także wydobywać (tak jak kolega) te złe organizacje....

A co do WOŚP: Ono jest podzielone na oddziały - i to od oddziału zależy jak ono się prezentuje w danym terenie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 22 Lut, 2008 20:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A co jest niby takiego super w tym, że ludzie mają takie zdanie jak Gazeta Wyborcza? Ludzie powinni myśleć, a nie adaptować bez żadnej refleksji opinie z mediów masowych! Tylko czego ja wymagam od społeczeństwa, w którym większość to wtórni analfabeci nie potrafiący zrozumieć nawet prognozy pogody?

A teksty, które wysłałem nie mówią o poszczególnych oddziałach, a o ogólnej owsiakowej histerii, której można doświadczyć włączając TVP czy czytając GW w trakcie finałów WOŚP.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Pią 22 Lut, 2008 21:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
A co jest niby takiego super w tym, że ludzie mają takie zdanie jak Gazeta Wyborcza?

No cóż... to jest już wina społeczeństwa... My- media potrafimy manipulować ludźmi. Przyznajemy się do tego - ale tylko wtedy kiedy nie wiadomo kto jest kim. Oficjalnie i wprost nikt by tak nie powiedział...


Słupek napisał/a:
w którym większość to wtórni analfabeci nie potrafiący zrozumieć nawet prognozy pogody?

nadajesz się do mediówbiggrin Byłbyś wymarzonym producentem. Który manipulował by ludzi:P

Nie no żart. Oczywiście że nic takiego według mnie nie zachodzi... W końcu w poprzednich wyborach wygrał PiS a gazeta mocno go atakowałaRazz


Słupek napisał/a:
owsiakowej histerii, której można doświadczyć włączając TVP czy czytając GW w trakcie finałów WOŚP.


Histeria? Nie sądzę. Chociaż moze... na tym postem zastanawiałem się długo... I może masz racje, na fundacje to chyba trochę za dużo... Wielkie światełko do nieba, wystrzałowe sceny... Ale przecie to wszystko to sponsorzy! W tym roku TVP, TVN, PEKAO - bank, LOT i chyba to wszystko. także czy na pewno jest tutaj jakakolwiek histeria?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 22 Lut, 2008 22:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie zapominaj, że w wyborach 2005 PiS wygrał minimalną względną większością głosów, m. in. dlatego, że część z tych 60% niegłosujących (kierując się sondażami) stwierdziła, że i tak wygra PO (i będzie miało większość w koalicji z PiS) i została w domu. W 2007 za to mieliśmy już powszechną mobilizację, by odsunąć "tych złych pisiorów" od władzy (4,5 miliona więcej głosujących, w większości przerażonych widmem kaczyzmu).

Poza tym, w 2005 partie faworyzowane przez GW i TVN (PO, SLD, SdPL, PD) otrzymały 42% głosów, dużo więcej od PiS.

A wracając do WOŚP, polecam przeczytanie komentarzy pod podanymi przeze mnie artykułami. Jest tam trochę ciekawych opinii.

Co do histerii, spójrz chociażby na gazeta.pl, jak się w styczniu naprodukowali. W TV dawno transmisji nie oglądałem, ale to też się odbywa w klimatach wielkiego narodowego zrywu. Ewenement na skalę światową, nie wypada nie dać, bla bla bla. Niedługo usłyszymy, że kto nie wrzucił dwóch złotych do puszki jest bumelantem albo wywrotowcem.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smoczek250 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 301
PostWysłany: Sob 23 Lut, 2008 18:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Niedługo usłyszymy, że kto nie wrzucił dwóch złotych do puszki jest bumelantem albo wywrotowcem.

Twierdzisz że to media stworzyły? Bo mi się wydaje że tworzą to fundacje które współpracują z mediamy - dają do mediów swoich ludzi. Albo także rząd, np. apele Kaczyńskiego, prośby Pitery.. itp. itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 23 Lut, 2008 22:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

smoczek - Fundacje nie dają do mediów swoich ludzi, a swoje pieniądze : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 23 Lut, 2008 23:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Media chętnie podejmą się takich tematów bez sugerowanych przez Ciebie łapówek. Przecież najlepiej sprzedają się obrazki o bezrobotnych rodzicach mających na wychowaniu dziewięcioro dzieci, w tym troje z jakąś dziwaczną chorobą, okraszone komentarzem o bezdusznych urzędnikach (analogicznie jest z fundacjami, zawsze można wrzucić zdjęcie jakiegoś schorowanego dzieciaczka, który coś od nich dostał).
W każdym numerze Faktu czy Super Expressu jest taka historyjka. Dajemy takie historie - mamy duży nakład/oglądalność, a co za tym idzie wpływy z reklam, a w przypadku gazet także ze sprzedaży.

BTW, na innym forum też wczoraj czy przedwczoraj pojawił się link do tej fundacji. Taktyka ta sama, napisać 2 posty na inne tematy, a potem zainicjować dyskusję o oddawaniu procenta, niby przypadkowo podając namiary na ww. fundację. Nieładnie!

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |