| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Problemy z tatą :(:(:(
Autor Wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 21:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

cornelia - I? A Ja powtarzam po raz setny, że bierne palenie to bujda. Idź kiedyś, niech Ci płucka prześwietlą i zobaczysz że - jeśli sama nie paliłaś - masz czyściutkie jak łza. I gdzie ten wpływ biernego palenia?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 21:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nieprawda.

"Dym papierosowy zawiera ponad 4.000 substancji chemicznych, w tym aż 40 związków rakotwórczych. Wdychanie dymu tytoniowego, czyli bierne palenie, jest równie niebezpieczne jak samo palenie. Boczny strumień dymu tytoniowego zawiera 35 razy więcej dwutlenku węgla i 4 razy więcej nikotyny niż dym wdychany przez aktywnych palaczy. Specjaliści odnotowują wiele przypadków zachorowań na choroby odtytoniowe wśród osób, które nigdy nie paliły tytoniu"

"Palenie bierne oznacza przewlekłą inhalację dymu innych palaczy. Palacze oraz osoby niepalące są w równym stopniu narażeni na szkodliwy wpływ biernego wdychania oparów tytoniu w zadymionych miejscach. Palenie bierne pojawia się, kiedy osoba wdycha wiele toksycznych substancji zawartych w tytoniu, uwalnianych przy zapaleniu papierosa. Co roku w Europie ponad 19000 osób umiera wskutek palenia biernego, 24 % z nich to osoby niepalące. Palenie bierne jest przyczyną wielu chorób (rak, atak serca, wylew itp.)"

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 21:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Politycy i tzw. naukowcy to grupy, które kłamią najczęściej (spójrz chociażby na histerię związaną z mitem globalnego ocieplenia). Jak jest akurat z biernym paleniem - nie wiem.

Trochę nie na temat, ale mam tu ciekawy artykuł o niektórych naukowych bujdach:
http://www.chemia.org/id25.html
Zainteresowała mnie zwłaszcza kwestia DDT. Przydałoby się kiedyś pogrzebać w innych źródłach i zweryfikować.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer


Ostatnio zmieniony przez Słupek dnia Sro 04 Cze, 2008 21:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 21:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"wszyscy dookola mowiacy" to chodzilo mi o lekarzy, nauczycieli.
A jak jest z tym globalnym ociepleniem? Jak to mit?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 21:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nosz, wykasowałaś tamten fragment, to zedytowałem posta, a teraz dalej to ciągniesz Smile Powtórzę: "Wszyscy dookoła mówiący" to nic nie warte argumentum ad populum.

To, że globalne ocieplenie miałoby być dziełem człowieka zdementowała nawet lewicowa Polityka. Ja raczej spodziewam się wietrzonego przez niektórych globalnego oziębienia (o tym zresztą też ww. czasopismo pisało).

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 22:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tylko nie zaczynajcie się tu żreć o globalne ocieplenie, ni to miejsce na to, ni czas. Tak, jest to niesamowicie rozwinięty mit, napędzający międzynarodowe rynki zbytu, akcje humanitarne i nowe serce dla Agniesi P. Koniec tematu, wyczerpany.

cornelia - Powtarzam - znowu po raz setny - wszelkie statystyki, badania, procentowe wykazy, czy "choroby odtytoniowe" (WTF? Co za idiota wymyślił to jakże mądre sformułowanie?) to buuuujda. Nie da się obiektywnie ocenić ile ludzi umiera rocznie w wyniku biernego palenia, gdyż musielibyśmy monitorować ile każdy z nich wciągnął dm3 dymu papierosowego do płuc, oraz jakie stężenie związków szkodliwych w tym dymie było. Możliwe? Oczywiście że nie.

Więc teraz tłumaczę na spokojnie.

Wszelkie tego typu badania, czy zestawienia procentowe nie mają nic wspólnego z prawdą, gdyż biorą pod uwagę moment w którym palacz wypala jednego papierosa dmuchając prosto w twarz osobie niepalącej, w momencie kiedy ta wciąga powietrze do płuc.

Dalej wnioski wyciągnij sama : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Sro 04 Cze, 2008 22:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ALe mi nie chodzilo o to czy zestawienia procentowe sa prawdziwe tylko o to ze palenie bierne jest szkodliwe.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 08:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jest w o wiele, ale to o naprawdę wiele mniej szkodliwe niż palenie czynne.

Powtarzam, bardziej zatruwają twój organizm kierowcy na ulicach. Idź ich pobij.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 15:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak racja, spaliny tez zagrazaja zdrowiu, ale osoba przebywajaca w zadymionym pomieszczeniu tez jest narazona na szkode organizmu i tyle.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 15:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś tę osobę zmusza do przebywania w jednym pomieszczeniu z palaczami? Pewnie jesteś z tych faszystów, którzy nawet w prywatnych barach chcą zakazać palenia.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 16:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze kolego nie obrazaj mnie! a po drugie powiedzialam tylko ze palenie bierne jest szkodliwe wiec nic nie napisalam o tym ze powinni zakazac, trzymaj sie tematu a nie snuj nie wiadomo jakich wnioskow.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 18:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie kłócimy się Kochani : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 18:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wlasnie mialam to napisac, uprzedziles mnie:)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 18:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To nie ja nawoływałem do używania przemocy fizycznej wobec kierowców Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornelia.j.m Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2007
Posty: 315
PostWysłany: Czw 05 Cze, 2008 18:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ze co prosze? Co Ty znowu wymyslasz? ;p

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
pytac+na+PW
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |