| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Bodek o narkotykach
Autor Wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 14 Gru, 2008 10:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri, wiesz.. dzieci trzymane w klatkach zawsze chcą się uwolnić. Lepiej chyba rozmawiać, w granicach normy niż udawać, że wszystko jest złe i trzeba się od tego trzymać z daleka. Racja, racją... ale te porządne dzieci, nie zawsze dobrze kończą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 14 Gru, 2008 11:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere - Ja tylko spytałem czy zamykają dopalacze : )

nasty - Jak powiedziałem - wiem jak się takie dyskusje kończą, Ja tylko uprzedzam, możecie sobie dyskutować dalej : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@siex Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 550
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sob 31 Sty, 2009 14:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Embarassed Fuj czy wy jesteście chorzy jak mozna brac te swiństwa na głowe wam padło? Embarassed ®

_________________
Łap chwile, jakby Świat miał się jutro skończyć!
Kochaj życie <3
Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 31 Sty, 2009 15:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skoro już ktoś odnowił temat:
http://www.dopalamy.com/
I tak nic nie daje, ale można troszkę nagłośnić rozsądne podejście do sprawy.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 10:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobre rozwiązanie w ZG, i widzę u mnie też się za sprawę wzięli..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 13:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo, jak prześladowanie legalnego biznesu przez państwo (zorganizowana akcja wielu rzekomo niezależnych od siebie służb) może być dobrym rozwiązaniem?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 13:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek, mówię o Zielonej Górze, gdzie po prostu wzmożono kontrolowanie wieku kupujących. Czy to jest złe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 14:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A dlaczego kontrolują akurat tam, a nie pod piekarniami albo aptekami?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 15:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

... ponieważ akurat te używki są teraz popularne. Proste Słupku, proste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 16:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czyli służby państwowe mogą tępić coś co jest popularne, mimo iż jest to legalne?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 17:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piwo też jest legalne, a prowadzone są akcje promujące sprawdzanie dowodów itd. Rozumiem do czego pijesz.. ale co większości przeszkadza? Czego boją się ludzie? Aby ich dzieci nie sięgnęły po to. Owszem, wszystkiego nie da się uniknąć, ale jeżeli taka kontrola ma sprawić, że podejście ludzi do tego typu sklepów się chociaż troszkę zmieni, jestem za. Niech wprowadzą ustawę, że dopalacze są od 18 lat, a nie próbują pozbyć się problemu, jakim są marudzący obywatele..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 18:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty - Widzisz, wprowadzenie zakazu "do lat 18" jest jedną z najbardziej bzdurnych rzeczy jakie w życiu widziałem. Inaczej mówiąc - jest jednym z najbardziej nieskutecznych przepisów. Dlaczego - wszyscy wiemy, ciężko zmusić sprzedawców do rezygnacji z zarobku.

Słupek - Twoje uwielbienia dla dopalaczy jest tutaj naprawdę nieważne. Papierosy i alkohol są legalne, jednak - jak trafnie zauważyła nasty - państwo stara się kontrolować do kogo te produkty trafiają. Rozumiem Twój tok myślenia "[cenzura] the system - bądźmy wolni i zlikwidujmy jakąkolwiek władzę" - ale jak dobrze wiemy (lub nie wiemy) takie myślenie prowadzi donikąd. Z pewnymi przepisami można się zgadzać, lub nie zgadzać, ale jest pewien system, który ma normować zachowania obywateli, tak aby życie większości przebiegało bezproblemowo.

Przypominam - zanim ktoś mi coś wypomni - że nie wyrażam tutaj swojego zdania na temat jakichkolwiek używek, piszę tylko o ogólnym podejściu Słupka do systemu państwa, które jest z natury złe i ogranicza wewnętrzne dobro obywateli, którzy z pewnością potrafią sobie sami dać radę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 18:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Twoje uwielbienia dla dopalaczy jest tutaj naprawdę nieważne.

Moje uwielbienie? W życiu tego nawet na oczy nie widziałem i szczerze mówiąc, podejrzewam, że to pic na wodę i lepiej się wódki napić Smile

Shaunri napisał/a:
Papierosy i alkohol są legalne, jednak - jak trafnie zauważyła nasty - państwo stara się kontrolować do kogo te produkty trafiają.
I są od tego odpowiednie ustawy. Najpierw były ustawy, potem ich egzekwowanie. Tutaj ustawy nie ma, a państwo się wtrynia i nawet najzagorzalszy zwolennik państwowości powinien widzieć, że coś tu jest nie tak. Coraz mniej hayekowskiego państwa prawa, a coraz więcej państwa prawnego.


Shaunri napisał/a:
Rozumiem Twój tok myślenia "[cenzura] the system - bądźmy wolni i zlikwidujmy jakąkolwiek władzę" - ale jak dobrze wiemy (lub nie wiemy) takie myślenie prowadzi donikąd.
Skąd wiemy? Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 19:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale ja to wiem. Kwestia tego, że przewrażliwieni rodzice boją się o swoje dzieci, mohery uważają, że to wynalazki szatana. Więc chociaż troszkę to przykrócić, żeby niezadowoleni widzieli jakieś działania państwa. Owszem, który nastolatek nie kupi piwa czy fajek. Ale ustawa jest i nieświadomy rodzic czuje się chociaż troszkę spokojniej..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 01 Lut, 2009 19:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek - W takim razie wybacz, odniosłem wrażenie że masz zamiar robić z typowego "Kocham wszystkiego narkotyki, są piękne, wyzwolą nas" i takie tam pierdoły, bo wbrew pozorom nie trzeba długo szukać żeby takich pawianów powyszukiwać, w szczególności w internecie.

Co do ustaw - niestety żyjemy w kraju demokratycznym i demokrację widać na każdym kroku. Niestety demokracja ma to do siebie, że trudniejsze zmiany przychodzą bardzo powoli, a tutaj najwyraźniej ktoś uznał że wymagane jest natychmiastowe działanie, na które państwa demokratycznego nie stać.

Co do "skąd wiemy?" - Wiemy, a przynajmniej wiem z wielu "źródeł", głównie z historii i trendów ewolucyjnych.

nasty - Jeśli z czymś walczymy, to na poważnie. Szczerze Ci powiem że nie interesują mnie przewrażliwieni i ciemni rodzice. Interesują mnie zaś Ci inteligentni i dbający o swoje dzieci. Walka z papierosami i alkoholem wśród młodzieży została spartolona z każdej strony. Po prostu takich spraw się w ten sposób nie załatwia - i w końcowym efekcie rodzice inteligentni zostali zostawieni w tej walce sami ze sobą, a Państwo mogło tutaj wiele zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |