| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Świadomy sen
Autor Wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 27 Sie, 2008 10:14   Świadomy sen

Mieliście kiedyś coś takiego?
Ja teraz próbuję wywołać coś takiego.

Dla nie wiedzących co to sen :
tu link
Przejdź na dół
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 27 Sie, 2008 22:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wywoływaliśmy, mieliśmy, lubiliśmy. Teraz mi już przeszła chęć na takie zabawy, ale kiedyś dosyć często uprzyjemniałem sobie tym sen.

Troszkę pracy, troszkę systematyczności i można się całkiem nieźle pobawić : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 28 Sie, 2008 09:40   

ale fajnie w tym śnie, co?
Powrót do góry
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 28 Sie, 2008 16:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fajnie, jak człowiek ma fantazję to oczywiście że jest fajnie. Przez długi, długi czas była to jedna z ważniejszych rozrywek w ciągu mojego dnia.

LD daje wyjątkowo dużo satysfakcji - nie tylko dlatego że samo w sobie jest przeżyciem bardzo przyjemnym, ale również dlatego że trzeba sobie zapracować żeby LD wywołać : )


Osobiście przyznam się że próbowałem wielu, wielu rożnych możliwości i jednak wyobrażenie tego, czego aktualnie chyba najbardziej mi brakuje - czyli wielkiej, otwartej przestrzeni (Czy to w postaci ogromnej polany, czy szczytu góry, czy czegokolwiek innego) dawało mi największą satysfakcję.

Hmmm... Sentymentalny się zrobiłem : ) Może jednak jeszcze kiedyś się za to zabiorę, bo mnie na wspominki wzięło... <drapie się po głowie> Gdzie Ja mam mój sennik ; )?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monik Płeć:Kobieta
Kici kici
Moderator globalny


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 1270
PostWysłany: Pią 29 Sie, 2008 21:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a jak to się robi? ;DDD

_________________
Just freelove...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4961269
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 29 Sie, 2008 22:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monik - Dosyć sporo roboty z tym jest, ale tutaj nie ma co wymieniać co trzeba zrobić (a technik wywoływania jest dosyć sporo) - wszystko masz opisane na wikipedii.

Niestety trzeba najpierw się dużo naczytac, potem się dużo napisać i dopiero można myśleć o LD : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Nie 31 Sie, 2008 12:45   

Zaczynam teraz od MILD , ponieważ jest najłatwiejsze.

Jak to nie zadziała to trudniejsze ale skuteczniejsze, jak to też nie to jeszcze trudniejsze ale bardziej skuteczniejsze itd.
Powrót do góry
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 31 Sie, 2008 20:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chippy - Powiem szczerze że nigdy nie kierowałem się takimi technikami, po prostu zebrałem ze wszystkich możliwych źródeł wszelkie możliwe informacje na ten temat i zacząłem tak:

1) Sennik (Podstawa, po miesiącu pozwala zapamietać na długi, długi czas wszystkie sny, z każdej nocy)
2) Testy. W sumie rzecz do której najtrudniej mi się było przekonać, gdyż wymagała robienia z siebie teoretycznie idioty publicznie, ale mimo to to bardzo pomocna rzecz. Osobiście korzystałem z wkładania ręki w ścianę, patrzenia na zegarek i zwykłego myślenia. Co godzinę, codziennie. Ugh, ileż to cierpliwości ode mnie wymagało : )
3) Przedmiot do snu. Cokolwiek, z czym zasypiałem codziennie (Czemu akurat to był miś ; )? ).

Reszta jakoś sama wyszła po dłuższym okresie czasu : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 01 Wrz, 2008 11:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Świetna sprawa Smile muszę spróbować, kiedyś w sumie próbowałam bo zdażył mi się świadomy sen kilka razy mimowolnie, no ale to było dawno i nie pamiętam czy udało mi się go wywołać Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 06 Wrz, 2008 17:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ciekawej rzeczy doświadczyłem przed chwilą, coś jakby fałszywy LD.

Położyłem się jakiś czas temu, bo jakiś zmęczony dzisiaj jestem. I chwile tak płytko i przerywanie drzemałem, potem wydawało mi się, że mam paraliż przysenny (nie próbowałem go wywoływać, tak po prostu), coś mi zaczęło dudnić w uszach i miałem uczucie, że coś mnie ciągnie po łóżku. A potem było już całkiem bez sensu. Niby, że wiedziałem, że śnię, ale jakakolwiek próba zmiany otoczenia za pomocą myśli prowadziła do sekwencji dudnienia-ciągnięcie po łóżku i całkowitej zmiany scenerii. W międzyczasie trafiło mi się fałszywe przebudzenie (+ wrażenie, że dalej jestem w stanie paraliżu, ale z otwartymi oczami), gdy spojrzałem na swoją dłoń to znikła ona na moment (wiem, że któryś z testów ma wyglądać jakoś podobnie, ale zrobiłem to nieświadomie). Wydaje mi się, że mój umysł chciał wmówić mi, że śnię świadomie, a w rzeczywistości tak nie było Rolling Eyes

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 06 Wrz, 2008 21:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gdy spojrzałem na swoją dłoń to znikła ona na moment (wiem, że któryś z testów ma wyglądać jakoś podobnie, ale zrobiłem to nieświadomie)

Nie mówisz tu o teście, a o wzmacnianiu więzi ze snem (jakkolwiek by tego nie nazwać). Po prostu spojrzenie w LD na samego siebie ułatwia jego podtrzymanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magwill Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 479
PostWysłany: Nie 07 Wrz, 2008 18:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bo jestem niekumata Smile Ale co to jest i co w tym chodzi, bo nie rozumiem Wink

_________________
'Lean on each other's strenghts; forgive each other's weaknesses.'

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6271339
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 08 Wrz, 2008 05:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby - zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej)

Czegóż tu nie rozumieć? Wyobraź sobie że śnisz, ale masz pełny wpływ na swoje poczynania we śnie.

Albo inaczej - wyobraź sobie że możesz swobodnie, według własnego uznania wpływać na to co dzieje się we śnie.

Po prostu świadomy sen daje szansę stworzenia sobie takiej mini-alternatywnej rzeczywistości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magwill Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 479
PostWysłany: Sro 10 Wrz, 2008 17:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiem, co to jest świadomy sen, ale nie wiem co mam zrobić, żeby mi się udało uświadomić sobie, że śnie i umieć kontrolować go....???? Smile

_________________
'Lean on each other's strenghts; forgive each other's weaknesses.'

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6271339
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 10 Wrz, 2008 19:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Masa technik opisana jest na wikipedii, ewentualnie po prostu pogoogluj nieco, naprawdę ogrom tego można znaleźć : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |