| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Aktorstwo i castingi
Autor Wiadomość
plineska Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 2
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 12:26   Aktorstwo i castingi Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam występować na scenie i brać udział w ciekawych przedstawieniach. Aktorstwo to moja wielka pasja. Bardzo bym chciała spróbować swych sił w jakimś castingu. A Wy? Lubicie aktorstwo? Próbowaliście już?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 13:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hyymm.. Ja też przepadam za tego typu występami : ) Zaczynałam od konkursów recytatorskich, w których nie chcąc się chwalić zajmowałam najwyższe miejsca : ] . Tobie też radzę zacząć jeszcze raz od konkursów, ponieważ potem nauczyciele (i nietylko) będą Cię "porywać" do wszystkich możliwych przedstawień : ) Tak przynajmniej było ze mną.. : P Wiadomo, że od takich pierwszych akademii szkolnych dopiero dochodzi się do wyższych rang w tym kirunku. A castingi są organizowane najczęściej w dużych miastach, więc jeśli masz możliwości to czego nie? Ja niestety mieszkam w małym miestaczku, gdzie przesłuchań raczej nie przeprowadza się : P

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 13:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lily - Troszkę się mylisz. Większość pasjonatów aktorstwa wychodzi z różnych młodzieżowych kółek teatralnych organizowanych w wielu małych teatrach. Kółka takie są prowadzone przez profesjonalistów, którzy w przypadku dostrzeżenia naprawdę dużego talentu mają możliwości "pchnąć go" dalej - Nauczyciel tutaj nie ma ani dojść, ani wiedzy, żeby pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 14:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

U mnie ma : ) Dzięki nauczycielom, mogłam występować na terenie województwa. To najczęściej oni dostrzegają coś dobrego u dzieci. Jednak nie myślę, że to co napisałeś jest nieprawdą. Wręcz przeciwnie. Tak to jest najczęściej. Może troszkę przychyliłam sie po prostu do sytuacji osób, ktore nie mają możliwości zapisać się na kółko w teatrze. Bo, np. w ich mieście, nie ma takiego ośrodka kultury bądź odpowiednich zajęć. ; )

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 16:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że znajdują się nauczyciele bardzo ambitni i daj Boże jak najwięcej takich, po prostu większość jakich w swoim życiu spotkałem nie wyglądała dużo dalej poza czubek swojego nosa.

Dlatego też jeśli ktoś ma taką możliwość (teatr), a żyje w dużym mieście to warto się zainteresować. Miałem okazję przez pewien czas obserwować rozwój takiej grupki teatralnej i powiem szczerze że bardzo szybkie postępy u części osób (przez co z czasem było widać kto ma do tego talent, a kto po prostu chęci) dzięki świetnemu wsparciu dyrektorki teatru to tam norma : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 16:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O tak : ) Sama chcialabym mieć takie mozliwości : ) Ja na szczęście mam dobrych nauczycieli. Pomagają ambitnym uczniom w dążeniu do ich "celu" : ]

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 20:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nauczyciel to nie aktor, nie ma przygotowania praktycznego. to w ogole nie to samo, recytacja wiersza a gra, emocje. bzduraaa.
u nas w teatrze sa jakies zajecia dla mlodziezy, moze w twoim tez sa, sprobuj tam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 20:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hymm.. W tym się chyba mylisz. Siedzę w tym przez 6 lat, więc co nieco o tym wiem. Recytacja to wlaśnie wyrażanie emocji. Nie można myśleć, że jak ktoś nie będzie miał dobrej dykcji i intonacji glosu, od razu będą go wciskać do każdego możliwego przedstawienia.

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 20:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

violetLily napisał/a:
Hymm.. W tym się chyba mylisz. Siedzę w tym przez 6 lat, więc co nieco o tym wiem. Recytacja to wlaśnie wyrażanie emocji. Nie można myśleć, że jak ktoś nie będzie miał dobrej dykcji i intonacji glosu, od razu będą go wciskać do każdego możliwego przedstawienia.


violetLily Avatar ci pasuje do wyrażania emocji a recytacja powinna być piekna i wyrażna a widziałaś w teatrze żeby ktoś stał i mówił i nic nie robił (owszem sa takie postacie) w teatrze trzeba sie ruszać....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 21:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hah : P A widziałeś kiedyś w teatrze jakąś osobę, której w ogóle nie słychać : ) ? Owszem w teatrze głównie chodzi o wykazanie emocji ciałem, ale nie można sobie wyobrazić kogoś kto tylko biega po scenie, a mówi jak przedszkolak, albo jak oglądacie "Na Wspólnej" Antosia xP A avatar po prostu mi sie spodobał : P

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 21:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dykcja to jedno, odgrywanie emocji drugie. podstawowy blad kolek teatralnych prowadzonych przez polonistki, klada nacisk na dykcje zapominajac o tym co to jest aktorstwo.

no i co do tego wyzej - ty siedzisz w tym 6 lat, ja siedze w szkole duzo wiecej a i tak na pewne tematy nie mam pojecia. to czy ktos uczy sie aktorstwa 15 czy 50 lat nie ma znaczenia, sa pewne rzeczy ktorych nauczyc sie nie da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
plineska Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 2
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 21:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem samoukiem. Nigdy nikt mi nie pomagał, nie nauczał i nie doradzał. Nie czuję się z tego powodu ani lepsza ani gorsza od innych. Wiem jak bardzo ważna jest dykcja i nad nią właśnie bardzo ciężko pracuję od maleńkości i staram się stawiać na nią ogromny nacisk. Właśnie dykcja (nie licząc innych drobiazgów) to moja największa pięta achillesowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 16 Lut, 2009 22:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ok. To jest Twoje zdanie, które szanuję. Jednak ja mam troszkę inne poglądy ; ]

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kropek Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 1
PostWysłany: Wto 17 Lut, 2009 20:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Odpowiadając na Twoje pytanie plineska: ja nigdy nie brałam udziału w castingu, ale mam na to ochotę, aktualnie rozglądam się za jakimiś ciekawymi ofertami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 17 Lut, 2009 20:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Za chwilę poleci reklama jakiejś firmy castingowej. pineska i kropek to jakiś cwaniaczek od forumowego marketingu.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |