| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
o Polsce; z tematu o nietolerancji
Autor Wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sro 06 Maj, 2009 19:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
najbogatszych krajów na świecie

Shocked
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 06 Maj, 2009 20:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co w tym dziwnego? Jesteśmy bogatsi od większości krajów afrykańskich, południowo-amerykańskich i azjatyckich, b. republik Związku Radzieckiego i b. Jugosławii. To prawda, że jesteśmy w ogonie Zachodu, ale Zachód jest najbogatszy.

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 20:30 ]
Oto miejsca Polski w 2 rankingach. Co prawda należy podchodzić z dystansem do tych wskaźników, ale dają jakieś ogólne pojęcie:
PKB pc, 53.
Wskaźnik Rozwoju Społecznego, 37.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 07 Maj, 2009 09:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere - Tak, tak, wiem że to wielkie zaskoczenie : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Czw 07 Maj, 2009 16:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie, nie jestem zaskoczona, to mialo byc bardziej WTF. polska jest moze najbogatsza w swiecie bylej komuny, ale ekhm. spojrz przez okno na drogi, budynki, na to ile ludzie zarabiaja. ale i bogacze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 07 Maj, 2009 17:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ojoj, zaraz będzie, że w Szwecji albo innym raju mają lepiej, bo jest mniejsze zróżnicowanie dochodów. Tyle, że równość niekoniecznie równa się dobrobytowi. Ba, wyrównywanie na siłę i inne socjaldemokratyczne pomysły są wręcz niebezpieczne na dłuższą metę. Polecam:
http://mises.org/story/955
http://mises.org/story/2259
Kiedy kraje takie jak Polska się jakoś rozwijają, Szwecja się cofa.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 07 Maj, 2009 18:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere - Abstrahując od tego co pisze Słupek, powiem Ci tak.

Każdy na wycieczki/do pracy chce wyjeżdżać do kraju bogatszego - i chociażby nasze państwo było na miejscu drugim, to znalazłby się "lepszy raj". Jak mniemam nigdy nie byłaś w żadnym państwie na południe od Polski (Nie wspominając od tych na wschód), a swoje zdanie opierasz tylko na tych nielicznych państwach zachodniej Europy?

Wyglądam za okno i widzę remonty, dobrze ubranych i świetnie odżywionych ludzi którzy stoją w kilometrowych korkach swoimi furami. Żona jeden samochód, dzieci po jednym, no i samochód dla psa koniecznie.

Oczywiście na wakacje wyjadą na tydzień, dwa, a może nawet na miesiąc do Tunezji.

Bida aż piszczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Czw 07 Maj, 2009 22:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

bylam w izraelu, bylam w jemenie, bylam w korei, bylam w grecji i na cyprze. prosze, masz panstwa wschodnie i poludniowe. polska to przy tym biedoland. nie wspomne ze nawet w rpa ludzie maja lepsze warunki niz tu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 07 Maj, 2009 22:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No jasne, genialna metodologia. Powybierać co najbogatsze państwa świata (dla niepoznaki nie wziąć tych ze ścisłej czołówki) i na tej podstawie udowadniać, że Polska to Trzeci Świat.

Tylko co w tym zestawieniu robi Jemen z 800$ PKB pc, 35% bezrobocia i oczekiwaną długością życia na poziomie 63 lat i RPA, która choć jest najbogatszym krajem Afryki to na tle państw europejskich (także Polski) wygląda słabo?

Halo, 2,6 mld ludzi, ponad 1/3 populacji świata, żyje za mniej niż 2 dolary dziennie. Stawianie Polaków obok nich jest po prostu niepoważne. Zastanawiam się czy nie jedziesz po wszystkim co polskie po prostu dla zasady.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 08 Maj, 2009 06:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere - Dobra, skończmy tę rozmowę - stawianie Polski w zestawieniu z RPA jest po prostu żałośnie śmieszne i przeszłaś w tym sama siebie.

Po prostu widać że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, zaś swoje teorie podkładasz tylko pod typową dla Polaków zasadę "Mój kraj - moja bieda".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swierk84 Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 339
PostWysłany: Pią 08 Maj, 2009 12:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skonczcie ludzie...Co Tremere mowi to mowi,moze ma racje a moze nie.Moze Shaunri i Slupek jej zaprzeczaja a moze wspieraja.To bezsensu.Po prostu kazdy kraj ma swoj wlasny etap rozwoju,czy jest on slabszy czy silniejszy.Moim zdaniem,zaleznie od miejsca naszego zamieszkania oceniamy sytuacje w innych krajach w stosunku do naszego.Czyli np mieszkamy na wsi,jedziemy do Tunis (stolica tunezji) tam kurde wypasione wierzowce itp... to mowimy ze ten kraj to bogacze,a nasz to bidota.A jezeli np mieszkamy toz obok warszawskiego CBD,a pojedziemy na jakas oddalona dzielnice Tunis ktora zaniedbana jest (bez odwiedzania miasta) to mowimy ze nasz kraj to bogacze,a tunezja cieniastwo.
Mysle ze trza sprawdzic PiB panstw,zeby ocenic jego faktyczna sytuacje finansowa w naszym swiecie.

_________________
swierku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
393033
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 08 Maj, 2009 13:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

swierk - Zabraniasz nam dyskutować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pią 08 Maj, 2009 16:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

typowe dla polakow jest gadanie glupot i chwalenie sie dokonaniami tego kraju. akurat nie zaskoczyles mnie, ja wiem ze wy polacy mozecie narzekac na swoj kraj, ale jak juz nie-polak powie cos zlego to jest juz skreslony, jest antypolakiem i w ogole najlepiej zeby stad wypi*.

i wybacz ale ty chyba naprawde nie byles za granica nigdy Shaunri. bylam w kwietniu 2008 na praktykach w pretorii i wystarczy mi to co widzialam. wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy. i to wcale nie jest glupie, biednych ludzi nie stac na torebke LV za 2500$ czy buty blahnika za 3000$. a co mamy w polsce? eeee, burberry, escade, armaniego i kilka innych na placu trzech krzyzy w warszawie, no i comme des garcons ktore wypada blado na tle tych np. w tel avivie.

slupek - nie wybieralam najbogatszych krajow w ktorych bylam tylko te ze wschodu i poludnia. no i nie rozumiem o co ci chodzi, po co mam niby jezdzic po biednych krajach? to chyba logiczne ze jezdze tam gdzie jest luksus a nie gnoj.
no i ok, jemen jest biedniejszy, fakt, ale nigdzie nie napisalam ze jest bogatszy, po prosut go wymienilam.

shaunri - badz konsekwentny. a, i pogodz sie ze mieszkasz w srednio zamoznym panstewku zawistnych, niemilych, nietolerancyjnych i pazernych ludzi, ktorzy potrafia nienawidzic tych ktorym wiedzie sie lepiej. l'hitraot, pohlin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 08 Maj, 2009 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wizerunek Polski wg Tremere:
1) Polacy mieszkają w lepiankach,
2) Polacy zazdroszczą mieszkańcom Pretorii designerskich ciuchów,
3) Ulubionym zajęciem Polaka jest bicie Żydów i gejów.

Tremere napisał/a:
wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy.

Najidiotyczniejszy wkaźnik ekonomiczny jaki widziałem. Pomija praktycznie wszystkie instotne aspekty jakie się da: poziom zamożności ogółu populacji (a nie garstki najzamożniejszych), pochodzenie klientów (nie zdziwiłbym się, jakby w dużej części byli to obcokrajowcy przyjeżdżający na wakacjach czy w interesach), skłonność do konsumpcji (jeden woli zainwestować, żeby mieć w przyszłości więcej, a inny rzuci się na designerskie ciuchy jak mu tylko trochę kaski wpadnie). Taki wskaźnik nie świadczy praktycznie o niczym. Taką samą wartość poznawczą miałoby udowadnianie, że Polska jest niesamowicie bogata, bo spożycie wieprzowiny pc mamy wyższe niż w Izraelu.

Tremere napisał/a:
jemen jest biedniejszy, fakt, ale nigdzie nie napisalam ze jest bogatszy, po prosut go wymienilam.

RPA też.
Tremere napisał/a:
pogodz sie ze mieszkasz w srednio zamoznym panstewku zawistnych

Bardzo zamożnym jak na standardy światowe, średnio zamożnym na europejskie, mało zamożnym w Unii. Owszem, mogłoby być lepiej, ale jestem bardzo szczęśliwy, że nie urodziłem się w takiej potędze gospodarczej jak Jemen :]

Mam propozycję, albo dyskutujemy o obiektywnych faktach albo nie dyskutujemy wcale. Twoje subiektywne wrażenia z podróży, interpretowane w idiotyczny sposób, mało mnie interesują. Myślałem, że ciężko przebić marność argumentów Młodych Socjalistów, Tobie się to udało.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 08 Maj, 2009 16:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chyba jeden z bardziej pociesznych postów na forum : )
Pozwolę Słupkowi próby przemówienia do Ciebie sensownymi argumentami, Ja się tylko nieco pośmieję : )

"ja wiem ze wy polacy" - Polecam zapoznać się z Panem Pułkownikiem Kuklinowskim, idealnie do Ciebie pasuje : )

"ale jak juz nie-polak powie cos zlego to jest juz skreslony, jest antypolakiem" - Nie zapomnij dodać że koniecznie musi być gejem : )

"wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy." - Nic dodać, nic ująć - podlotka z Ciebie Tremere, taka prawda, masz jakieś kompletnie wypaczone spojrzenie na świat : )

"i pogodz sie ze mieszkasz w srednio zamoznym panstewku zawistnych, niemilych, nietolerancyjnych i pazernych ludzi, ktorzy potrafia nienawidzic tych ktorym wiedzie sie lepiej." - Tu pozostaje tylko wstawić emotkę : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pią 08 Maj, 2009 17:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a co ja mam wspolnego z kuklinowskim? nie jestem polka, urodzilam sie i wychowalam w izraelu, moi przodkowie tez maja niewielki zwiazek z polska. no chyba ze posiadanie obywatelstwa czyni ze mnie polska slowianke!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |