| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ateiści

Czy ateiści najczęcziej popełniają błędy????
TAK
20%
 20%  [ 3 ]
NIE
40%
 40%  [ 6 ]
NIE WIEM
40%
 40%  [ 6 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 17:03   Ateiści Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ateiści częściej popełniają błędy

Osoby wierzące mniej się przejmują swoimi błędami, a jednocześnie rzadziej je popełniają - wynika z najnowszych badań, które przeprowadzili naukowcy z Kanady.

Naukowcy z University of Toronto przeprowadzili dwie serie badań wśród osób wierzących i niewierzących. Ochotnicy - podłączeni do elektrod, które mierzyły aktywność mózgu - wykonywali tzw. test Stroopa.

Ateiści chodzą do kościoła
W co wierzą ateiści? Czy stosunek do religii to ważna część ich tożsamości? Czy czują się dyskryminowani? O tym wszystkim, z Radosławem Tyrałą, socjologiem, pracownikiem Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.Zdarzenia wywołujące niepokój

Jest to dobrze znane psychologom badanie sprawdzające zdolność danej osoby do kontrolowania procesów umysłowych. Polega na czytaniu nazw kolorów napisanych innym kolorem czcionki (np. nazwa "czerwony" napisana zieloną czcionką). Zadanie to zajmuje więcej czasu i jest związane z większym ryzykiem błędów, niż w sytuacji, gdy znaczenie słowa zgadza się kolorem, którym go napisano.

Okazało się, że w porównaniu z ateistami osoby religijne miały znacznie mniejszą aktywność w tzw. przedniej części obręczy, czyli w tym fragmencie mózgu, który monitoruje bieżącą aktywność, hamuje niewłaściwe reakcje i inicjuje właściwe. Sygnalizuje ona, kiedy potrzebujemy wzmożenia uwagi i kontroli, zwłaszcza w obliczu zdarzeń wywołujących niepokój - np. pomyłki.

Osoby bardzo religijne lub po prostu wierzące miały mniej aktywny przedni zakręt obręczy, gdy zdarzyło się im zrobić błąd. Co więcej, osoby te popełniały mniej pomyłek.

Apostazja po polsku
Kiedyś akty wystąpienia z Kościoła katolickiego w Polsce można było zliczyć na palcach, zaś ludzie, którzy się na to decydowali, najczęściej ukrywali swój wybór. więcej »
Wiara ma uspokajający wpływ

- Można porównać tę część mózgu do syreny alarmowej, która zaczyna wyć, gdy dana osoba właśnie zrobiła błąd lub przeżywa jakąś niepewność - mówi prowadzący badania Michael Inzlicht. - Osoby wierzące odczuwały znacznie mniejszy niepokój i stres, gdy się pomyliły.

Zależność ta utrzymywała się nawet wówczas, gdy w analizie wzięto pod uwagę cechy osobowości badanych oraz ich zdolności poznawcze. Zdaniem badaczy, dowodzi to, że wiara ma uspokajający wpływ na wyznawców, którzy dzięki niej mniej się boją popełniać błędy lub stawać twarzą w twarz z nieznanym.

W Boga nie wierzą, ale...
Ktoś powie: co w tym dziwnego? Przeciez większość tak robi! Ale ci są szczególni: zarówno niewiara w Boga, jak i chodzenie do kościoła są dla nich świadomym wyborem.
Powtarzać w kółko te same błędy

Inzlicht ostrzega jednak, że strach to coś w rodzaju "miecza obosiecznego", gdyż czasem pełni też rolę pomocną.

- Oczywiście niepokój może być czymś negatywnym, bo gdy odczuwamy go zbyt silnie ma działanie paraliżujące - mówi psycholog.

- A jednak spełnia również bardzo ważną funkcję, bo sygnalizuje nam pomyłkę. Jeśli po zrobieniu błędu nie odczuwamy lęku, to nie będziemy mieć bodźców do zmiany lub poprawy swego zachowania i będziemy powtarzać w kółko te same błędy.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP


Ostatnio zmieniony przez SIMON300195 dnia Pon 09 Mar, 2009 20:32, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@siex Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 550
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 17:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O boshe nie wiem. W ankiecie napisałam, ze tak ponieważ nie wierzą i nikt i ch nie popiera. No wiesz anioł stróź!

{:-/

_________________
Łap chwile, jakby Świat miał się jutro skończyć!
Kochaj życie <3
Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 17:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tabloidowy tytuł, poszperałem czy jest coś więcej w źródle o częstości popełniania błędów. Nie ma. Różnica może być bardzo nieznaczna, skoro tak mało uwagi temu poświęcono.

A że teiści mniej się przejmują błędami? Nie dziwne, przecież wierzą, że wszystkie błędy mogą im zostać wybaczone. Ja tego komfortu nie mam Mr. Green

Natomiast Twojego komentarza na czerwono zwyczajnie nie zrozumiałem.

[ Dodano: Pon 09 Mar, 2009 16:48 ]
@siex napisał/a:
W ankiecie napisałam, ze tak ponieważ nie wierzą i nikt i ch nie popiera. No wiesz anioł stróź!

Aha, nie lubisz nas, więc musisz nas objeżdżać? Ślicznie Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 17:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hymm.. Ciekawe skąd to skopiowałeś ^. Ja w sumie mam styczność na codzień z ateistką - moją ciotką. Raczej nie zauważyłam tego, iż robi więcej błędów niż katolicy.. Takie domysły w sumie są dziwne, bo ktos szuka jakiegoś pretekstu, zeby móc ogólnie uznać, że ateiści są gorsi...

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 18:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Phi, Ja tam znam lepsze badanie:

Osoby otyłe częściej nie spuszczaja po sobie wody w toalecie

To jest dopiero ciekawa zależność : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 18:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O :d A to dlaczego? xD

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 18:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bo trudniej im do spłuczki dosięgnąć? ;]

[ Dodano: Pon 09 Mar, 2009 18:08 ]

Mr. Green

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 19:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hah xD
Na googlach znalazłeś? ;D
Ale dobrze wszystko obrazuje ^^

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 19:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam więcej takich, ten jest jednym z bardziej polit-poprawnych.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 19:26   

Bardzo ciekawy i uczący pomysł, najbardziej mi się podobała kłótnia o ziemie Smile
Powrót do góry
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 19:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no i co, myslisz ze zaczne wierzyc w cos czego nie ma? nie badz smieszny, prosze cie ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na prawdę próbuję być tolerancyjna, ale gorzej jeżeli ktoś mnie próbuję w ten sposób przekonywać. Jeżeli ja nikomu nie wmawiam że boga nie ma, to niech mi też nikt nie wmawia że on jest, nie mam nic do tego że ktoś sobie w coś wierzy, jeżeli mu to pomaga, to proszę bardzo, ale bez takich haseł ;/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere, ja tak samo takie opinie miałabym gdzieś ;D Jeszcze to sie nazywa mieć tupet aby napisac akurat taki wzrot właśnie do Ciebie..

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

violetLily napisał/a:
Hymm.. Ciekawe skąd to skopiowałeś



Cytat:
źródło informacji: INTERIA.PL/PAP


[ Dodano: Pon 09 Mar, 2009 19:31 ]
Tremere napisał/a:
no i co, myslisz ze zaczne wierzyc w cos czego nie ma? nie badz smieszny, prosze cie ;p


Nie jestem jeśli to Ci się nie podoba to mogę to czerwone usunąć ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to czerwone to mi lata, po prostu dojrzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |