| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Masturbacja...
Autor Wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Czw 11 Cze, 2009 23:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

paulinka napisał/a:
przeciez nie mozna tak dosłownie odczytywać biblii...
a tak na marginesie to tak masturbacja jest grzechem Smile)
paulinka Zawyczaj Biblię się czyta dosłownie ,tylko Apokalipsę Jana z nowego testamentu czy niektóre proroctwa Daniela z starego testamentu nie czyta się dosłownie, gdyż proroctwa w biblii są zazwyczaj pisane za pomocą przenośni żeby nie każdy mógł zrozumieć o co chodzi za wyjątkiem osób które chcą zrozumieć co te proroctwa oznaczają i dociekają wykładni. Podobnie i Jezus jak nauczał też nieraz używał przenośni i niektórzy go nie rozumieli. Przykładem niech będą słowa z Ewangelii Jana Rozdział 6 wersety od 51 do 66 . Ja jestem chlebem żywym i kto będzie mnie spoczywał, żyć będzie na wieki. Wielu uczniów wtedy Jezusa opuściło, bo myśleli że nakłania ich do kanibalizmu, a Jezusowi chodziło o życie wieczne dla tych co skorzystają z jego łaski okupu, ciała i krwi jaką miał przelać za nich pod warunkiem że przyjmą jego nauki i staną się jego uczniami, braćmi i naśladowcami.
    Co do masturbacji, to trudno w biblii dopatrzyć się że masturbacja jest grzechem. Trudno mi tu napisać jakiej argumentacji używa Kościół Katolicki dla potwierdzenie swej doktryny że masturbacja to grzech. Na pewno grzechem jest masturbowanie się publiczne dla wywołania szoku. W moim mieście było takie zdarzenie na przystanku MKS gdzie mężczyzna na widok grupki kobiet wyciągnął swój instrument i zaczął się ku przerażeniu tych pań masturbować. Widocznie gościu miał jakieś zaburzenia seksualne i sprawiało mu przyjemność szokowanie innych.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 12 Cze, 2009 11:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś - już był podawany cytat z Biblii mówiący że masturbacja jest grzechem, więc fail kolego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 12 Cze, 2009 11:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jasiu, może jeszcze dookreśl do jakiej organizacji religijnej należysz, bo bez tego to o kant potłuc takie rozważania.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pią 12 Cze, 2009 12:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a tak zapytam, co ma karalnosc masturbacji do ekshibicjonizmu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Pią 12 Cze, 2009 22:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wystarczy że coś napisze i od razu forom ożywa, więc po kolei Shaunri jaki werset przytocz go, żebym się mógł ustosunkować.

Słupek do żadnej, ale jestem otwarty na wszystkie ugrupowanie religijne, nawet na opinie ateistów zrodzonych z wielkiego wybuchu i Żydów wierzących w prawo Mojżeszowe. Dzięki takim polemikom, mój światopogląd w dziedzinie wiary jest bardziej klarowny i obiektywny, Sam oceniam w tych rozmowach co jest tu logiczne a co tej logice przeczy, więc jestem wierzący ale nie zrzeszony. Moja doktryna jest zlepkiem doktryn z rudnych wyznań, z każdej wybrałem to co jest najbardziej logiczne.

Słołka Tremere, jak kogoś gorszysz z premedytacją to grzeszysz, gdyż to można w niektórych wypadkach porównać do gwałtu psychicznego. To że ty się masturbujesz w czterech ścianach, to twoja sprawa, kiedy to czynisz publicznie to czynisz zgorszenie. Jest taki cytat z Biblii Chrześcijańskiej w nowym testamencie który przerasta stary testament i prawo Mojżeszowe, gdyż jest jego uzupełnieniem i wypełnieniem w kwestii zbawiciela. W Ewangelii Mateusza w rozdziale 18 i wersetach 6-7 możemy się dowiedzieć od syna Bożego Jezusa że ten kto zgorszy i stanie się powodem grzechu dla tego co wierzy w niego, lepiej by mu było, żeby kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w morzu, a 7 wersecie dodaje, że biada człowiekowi przez którego przyjdzie zgorszenie. Powinnaś mi przyznać rację, że co innego jest spółkowanie w czterech ścianach, a co innego spółkowanie na oczach wielu, w tym dzieci, gdyż to rodzi grzech, a grzech rodzi śmierć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 10:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś - Grzech Onana, jeśli coś Ci to mówi. Wiem, wiem, że jedni są zdania że Grzech Onana odnosi się do stosunku przerywanego, drudzy że do masturbacji, a trzeci że do obu tych rzeczy, to już kwestia poglądowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 11:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś napisał/a:

Słołka Tremere, jak kogoś gorszysz z premedytacją to grzeszysz, gdyż to można w niektórych wypadkach porównać do gwałtu psychicznego. To że ty się masturbujesz w czterech ścianach, to twoja sprawa, kiedy to czynisz publicznie to czynisz zgorszenie. Jest taki cytat z Biblii Chrześcijańskiej w nowym testamencie który przerasta stary testament i prawo Mojżeszowe, gdyż jest jego uzupełnieniem i wypełnieniem w kwestii zbawiciela. W Ewangelii Mateusza w rozdziale 18 i wersetach 6-7 możemy się dowiedzieć od syna Bożego Jezusa że ten kto zgorszy i stanie się powodem grzechu dla tego co wierzy w niego, lepiej by mu było, żeby kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w morzu, a 7 wersecie dodaje, że biada człowiekowi przez którego przyjdzie zgorszenie. Powinnaś mi przyznać rację, że co innego jest spółkowanie w czterech ścianach, a co innego spółkowanie na oczach wielu, w tym dzieci, gdyż to rodzi grzech, a grzech rodzi śmierć.

musze powiedziec że nie uznaje nowego testamentu za jakikolwiek kodeks moralny - stary testament to slowa boga, nowy ludzi. dla nas to tylko chrzescijanska ksiega i nie idzie w parze z tora.
i nigdy nie mowilam ze uwazam za dobre uprawianie seksu publicznego - wrecz przeciwnie, uwazam to za chore i niemoralne. ale bez przesady, nie nalezy wszystkiego traktowac tak jak to opisano w starym czy nowym testamencie, to wszystko bylo pisane tysiace lat temu wiec w dzisiejszych czasach powolywanie sie na biblie w tak doslowny sposob to wstecznictwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Jaś - Grzech Onana, jeśli coś Ci to mówi. Wiem, wiem, że jedni są zdania że Grzech Onana odnosi się do stosunku przerywanego, drudzy że do masturbacji, a trzeci że do obu tych rzeczy, to już kwestia poglądowa.
Shaunri@ To co kto uznaje jest kwestą poglądową, tylko weź pod uwagę, że każdy pogląd powinien być czymś uzasadniony, jakimś logicznym wyjaśnieniem. Wiele osób przejęło poglądy po swoich rodzicach i się nie zagłębia czy ten pogląd jest zasadny czy nie. Niejeden nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego stosunek przerywany to grzech i dlaczego ma nim być. Co oznacza grzech Onana już przerabialiśmy z Tremere ( wyżej), nie chodziło tu o masturbację, czy stosunek przerywany, gdyż sam opis wskazuje że ta metoda antykoncepcji była znana już w starożytności. Chodziło tu o niewypełnienie prawa nadanego przez Boga w sprawie związków lewirackich po zmarłym bracie, chodziło tu o wzbudzenie potomstwa bratu. Gdyby Onan wzbudził potomstwo swemu bratu i dalej współżył z żoną brata w sposób przedstawiony w Starym Testamencie, Bóg by nie ingerował tej sprawie i w ogóle ten incydent by nie był odnotowany na kartach Starego Testamentu. Uważam że były wtedy przypadki, w których brat bratu wzbudził potomka i dalej z jego żoną spółkował w sposób jaki to robił Onan i nie było problemu, gdyż wypełnił prawo lewirackie. Gdyby masturbacja była poważnym wykroczeniem, to by było pełno o niej wzmianek, zarówno w Starym Testamencie, w prawie Mojżeszowym (pamiętaj prawo leirackie poprzedzało prawo Mojżeszowe) jak i Nowym Testamencie. Pragnę dodać, że Chrześcijan obowiązuje Nowy Testament a nie stary z prawem Mojżeszowym, czy jeszcze starszym prawem lewirackim. Nowy testament znosi cały zakon, Jezus wyraźnie powiedział, że cały zakon mieści się w 2 przykazaniach. Będziesz miłował pana Boga swego....... i bliźniego swego jak siebie samego i w tych przykazaniach jest zamknięte całe prawo Mojżeszowe Mateusza Rozd 22: 34-40. Katolicy próbują udowodnić że masturbacja to grzech, ale Katolicy mają dużo większy grzech, gdyż łamią 1 przykazanie w stosunku miłości do Boga które jest największym przykazaniem, chodzi tu o bałwochwalstwo, Tremere powinna wiedzieć co to jest. Katolicy niestety nie wiedzą, nawet w swych katechizmach pominęli zapis z 10 przykazań z prawa Mojżeszowego mówiącym o tym co to jest bałwochwalstwo. Mnie to śmieszy, jak widzę, jak noszą na barkach obraz Żydówki Marii, chodzą do niego na klęczkach w Częstochowie, do wizerunku jakiejś tam kobiety która pozowała malarzowi, gdyż oblicza prawdziwej Marii nikt nie zna i modlą się do Żyda Jezusa zamiast do jego ojca JHWH (Jahwe). Z drugiej strony, gnębią i prześladują współczesnych Żydów, krewnych Jezusa i Marii przecząc naukom Chrześcijańskim, żeby nie tylko miłować bliźnich, ale i nieprzyjaciół swych, a Żydzi nimi nie są i nie było potrzeby ich palić w stodołach, czy robić pogromy Kieleckie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 13:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś - Że co zrobił jego bratu? Stary, naprawdę mocno musiałeś uderzyć się w głowę, ciężko przez to zrozumieć ten Twój bełkot.

Ale czyta się go przyjemnie, także gratulacje : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 13:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere tobie odpowiem później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 03 Cze 2009
Posty: 3
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 14:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jaś- z tego co wiem to Jehowi tak dosłownie interpretuje BIBLIĘ.... wiec możne do niech należysz??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6786357
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 13 Cze, 2009 15:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W kościołach ewangelikalnych jest taka tendencja.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 02:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Jaś - Że co zrobił jego bratu? Stary, naprawdę mocno musiałeś uderzyć się w głowę, ciężko przez to zrozumieć ten Twój bełkot.

Ale czyta się go przyjemnie, także gratulacje : )
Shaunri @ nie możesz zrozumieć z dwóch powodów. Po pierwsze, w tym temacie jesteś laikiem i nie znasz podstaw, to tak samo jak z matematyką gdy nie znasz podstaw których się uczysz w młodszych klasach to nie zrozumiesz równań w starszych i będą dla ciebie te matematyczne równania jednym wielkim bełkotem. Po drugie nie starasz się dociekać i zrozumieć czym jest małżeństwo lewirackie, a omawialiśmy to z Tremere wystarczyło poczytać. Gdybym chciał tak wielokrotnie każdemu tłumaczyć z osobna to zagadnienie, to by te moje komentarze były dość przydługie zresztą już są takie.
Tremere napisał/a:
musze powiedziec że nie uznaje nowego testamentu za jakikolwiek kodeks moralny - stary testament to slowa boga, nowy ludzi. dla nas to tylko chrzescijanska ksiega i nie idzie w parze z tora.
tak jak to opisano w starym czy nowym testamencie, to wszystko bylo pisane tysiace lat temu wiec w dzisiejszych czasach powolywanie sie na biblie w tak doslowny sposob to wstecznictwo.
Tremere Mylisz się, Chrześcijaństwo zrodziło się w środowisku Żydowskim, wszyscy pierwsi uczniowie Jezusa (po waszemu Jeszua) wraz samym Jezusem byli Żydami. Dla muzułmanów Jezus jest prorokiem, dla chrześcijan, Synem Bożym, dla Katolików Bogiem, równym swemu ojcu w trójcy świętej, dlatego się do niego modlą z czym ja się nie zgadzam. Nauki Jezusa niewielu Żydów przyjęło, ale Jezus kazał swym uczniom iść do pogan i obwieszczać im dobrą nowinę o Królestwie Bożym za co potem Jezusa skazano na śmierć, gdyż ortodoksyjni Żydzi bojący się utraty swej pozycji, podpuścili władze Rzymskie zarzutem, że Jezus ogłosił się królem Żydowskim a oni mają króla Cezara. No i Rzymianie go zgładzili z oskarżenia Żydowskich przywódców religijnych. Szczególną zasługę w krzewieniu nowej wiary wśród pogan miał Żyd Paweł (Szaweł). Zdziwiła byś się, ale Żydzi odczekiwali mesjasza który miał przyjść i o tym mesjaszu głosiły proroctwa Hebrajskie np. Micheasza 5:1, Księga Zachariasza 12:10, Psalm 22:17-19. To są proroctwa które wypełniły się na Jezusie, pochodzą z waszych Żydowskich śniętych ksiąg, które jak sama napisałaś, pochodzą od Boga . Proroctwo Daniela :25-26 podaje datę kiedy miał przyjść mesjasz. Od odbudowanie Jeruzalem do mesjasza miało upłynąć 7 tygodni i 62 tygodnie, razem 69 tygodni, czyli dni jest 483, a że to jest proroctwo i miało być zrozumiałe dla tych co są tego godni, nie jest napisane wprost. Użyto tu przenośni, jakiej zobacz, 4 Mojżeszową (księga liczb)14:34 tam każdy dzień został zamieniony na rok, czyli tak naprawdę od odbudowania Jeruzalem do mesjasza miało upłynąć 483 lata, teraz ustal kiedy odbudowaliście Jeruzalem po niewoli Babilońskiej i wszystko się wyjaśni. I jeszcze jedno, zarówno proroctwa Starotestamentowe, jak i z Nowego Testamentu mówią o tym co jest teraz, więc jakie to wstecznictwo.
paulinka napisał/a:
aś- z tego co wiem to Jehowi tak dosłownie interpretuje BIBLIĘ.... wiec możne do niech należysz??
paulinka niestety muszę cię rozczarować, Nie należę do Świadków Jehowy, gdybym do nich należał nie podawał bym wątpliwości to że masturbacja jest grzechem, gdyż dla nich to rzeczywiście jest to grzech. Dla nich grzechem jest nawet oglądanie aktów z kobietami, a ja się z tym nie zgadzam gdyż uważam że kobieta jest dziełem stwórczym i nie jest żadnym wyuzdaniem patrzenie na nią, a oni to twierdzą, Jedynie muszę ci przyznać, miałem z nimi kontakt tak samo jak z Epifanistami i bliżej mi nieznanymi innymi organizacjami religijnymi, gdyż ja rozmawiam z każdym na te tematy, gdyż jestem ciekaw czyjejś interpretacji. W domu mam 3 przekłady Pisma Świętego, Katolicką Biblię Tysiąclecia wydanie 2 i 3, Biblie, Protestancką Brytyjskiego Towarzystwa Biblijnego, oraz, biblię przekładu Nowego Świata, wydaną przez Światków Jehowy, czyli mam w czym porównywać tłumaczenia. Zarówno biblia Protestancka i biblia Światków Jehowy ma łącznie 39 ksiąg starego testamentu, a Biblia Katolicka ma 46 ksiąg. Nowego testamentu wszędzie jest tyle samo, 27 ksiąg. Ciekawe ile Żydzi mają ksiąg pism Hebrajskich, gdyż resztę brakujących ksiąg Starego Testamentu Protestanci i Świadkowie Jehowy nie uznają, uważają je za apokryfy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 10:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szczekaj dalej, szczeniaczku, pamiętaj że wyżej już nie podskoczysz ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 12:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Szczekaj dalej, szczeniaczku, pamiętaj że wyżej już nie podskoczysz ; )
Shaunri@ Jak mam to rozumieć, czy ty mi grozisz,? kim ty jesteś że piszesz jak byś był prorokiem i wiedział co niebawem się stanie?. zajmujesz się okultyzmem? Twisted Evil , a może ty jesteś wyznawcą WDU, Evil or Very Mad zrobisz kukiełkę, rzucisz na mnie jakiś magiczny czar?, a może ty uprawiasz czarną magię i rzucisz na mnie klątwę?. Nie rozumie o co ci chodzi. Oświeć mnie. Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |