| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Masturbacja...
Autor Wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 12:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zabawny jesteś : )
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 12:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jesteś wyznawcą Windows Desktop Update? Surprised

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 13:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jasiu, jezus jest uznawany przez nas za heretyka bo do boskosci ma prawo tylko Bog. Sa zydzi mesjanistyczni ktorzy uwazaja jezusa za mesjasza, ale w judaizmie jezus nie jest mesjaszem. Prosze cie, dobrze ze czytasz pismo swiete ale nie nadinterpretuj bo my bardzo nie lubimy kiedy mowi sie cos za nas.

A co do wstecznictwa, spojrz na Israel chociazby - myslisz ze gdyby tora byla traktowana tak doslownie to w 60 lat powstalby tam kraj ktory sam potrafi sie utrzymac i wszyscy zyja w dostatku? Tam prawo ustawiaja ludzie, tam prawo jest dla ludzi i nikogo nie dyskryminuje i nalezy postawic mur miedzy prawem a religia. Wystarczy spojrzec co sie dzieje w krajach islamskich gdzie prawo stanowi religia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monnaly Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 30 Lis 2008
Posty: 133
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 16:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
nie tak łatwo trafić do piekła : )

zgadzam się : ) do piekła mogłabyś trafić, gdybyś np. zamordowała człowieka itp. : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9419463
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 17:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jasiu, Ty wierzysz w stworzenie świata w tydzień (wraz z całym dobrodziejstwem inwertarza - ewolucji nie było), to że ten świat istnieje zaledwie kilka tysięcy lat, itd.?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Nie 14 Cze, 2009 22:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy, obawiam się że za bardzo odbiegamy od głównego wątku jakim jest masturbacja. Owszem możemy tu pisać o masturbacji kontekście religii, ale my wychodzimy daleko poza ten temat , Dlatego proponuję abyśmy prześni w tych rozważaniach do innego działu. Tu niema działu religia. więc założę nowy wątek w tym temacie w dziale Inne pytania. Np. Po co żyjemy? w co wierzymy? Rozstrzygniemy, czy człowieka stworzył Bóg czy to dzieło ewolucji. Dlaczego Żydzi nie uwierzyli że Jezus jest mesjaszem mimo cudów które czynił na ich oczach? Czy Jezus jest Bogiem, czy tylko mesjaszem.?, Czy pójdziemy do piekła i właściwie czym jest piekło tu ukłon w kierunku Monnaly i wiele innych wątków które nam wyjdą z dyskusji.
    Tremere Religia sama w sobie jest nie szkodliwa i nie jest dla człowieka jakimś wielkim ciężarem, wręcz przeciwnie , Religia jaką ja znam pomaga człowiekowi w życiu, chroni go przed złem i nim samym, a to że inni z powodu relingi mają problemy, to nie wynika z tego że religia jest zła, tylko z tego że ludzie dla sowich niejednokrotnie wypaczonych poglądów są gotowi zabić pobić rozszarpać i w imię Boba, w brew Bogu, gdyż on takich rzeczy nie nakazywał. Szerzej temu zagadnieniu oddam się trochu później. Dziś już jestem zmęczony i nie mam sił na polemikę gdyż jutro muszę pracować. Liczyłem że odpowiesz mi ile ksiąg macie w pismach Hebrajskich, Postaram się nie mówić nic za was, tylko skomentuje to co wy sami napisaliście o Jezusie w Nowym Testamencie, na temat tego zjawiska zrodzonego w waszym gronie jakim było Chrześcijaństwo, Moja droga, ja wiem że wy Jezusa uważacie za heretyka, gdyż tak już było w czasach samego Jezusa, mimo jego cudów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pon 15 Cze, 2009 00:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszystkie przemiany judaizmu, czy ortodoksyjny czy postępowy czy nawet liberalny opiera się tylko i wyłącznie na Pięcioksięgu (Torze), nowy testament nie pełni żadnej roli w judaizmie, dawno temu zostal uznany przez naczelnych rabinow za ograniczony historycznie.
To ze pisali go zydzi to jedno, to ze go nie uznaja drugie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maziak Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 142
PostWysłany: Pon 15 Cze, 2009 20:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jasiu błagam cię nie strzelaj takimi wypracowaniami bo i tak ci to nic nie da. Ta dyskusja nie ma sensu i nie kłóć się bo psujesz atmosferę.

_________________
"Dokąd tak biegniesz? Przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz."

"So if you love me let me go"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Pon 15 Cze, 2009 23:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Maziak napisał/a:
Jasiu błagam cię nie strzelaj takimi wypracowaniami bo i tak ci to nic nie da. Ta dyskusja nie ma sensu i nie kłóć się bo psujesz atmosferę.
Maziak ja się nie kłócę, tylko prowadzę dyskusję. która mnie uczy i jeszcze bardziej może mnie w czymś utwierdzić, albo zmienić zapatrywania i zmienić kierunek rozumowania. Ja sam nie jestem w stanie dostrzec słabych punktów tego co dotychczas poznałem.
Tremere napisał/a:
Wszystkie przemiany judaizmu, czy ortodoksyjny czy postępowy czy nawet liberalny opiera się tylko i wyłącznie na Pięcioksięgu (Torze), nowy testament nie pełni żadnej roli w judaizmie, dawno temu zostal uznany przez naczelnych rabinow za ograniczony historycznie.
To ze pisali go zydzi to jedno, to ze go nie uznaja drugie.

Tremere właśnie stworzyłem nowy wątek, na pierwszą linie biorę ewolucję w odpowiedzi na Słupka zapytanie, Do ciebie też mam pytanie. napisz w końcu ile macie tych ksiąg. 66 czy więcej, mniej?, A skoro tylko Pięcioksiąg to co z Psalmami, co z księgą Izajasza, Ezechiela, Hioba i tp?. Czy nie są częścią przemian Judaizmu?. Czy nie interesowało cię, dlaczego nowy testament został uznany przez naczelnych rabinów za ograniczony historycznie?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Wto 16 Cze, 2009 00:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tora to bereshit, shemot, wayikra, bemidbar i dvarim ale nie mam pojecia co to za ksiegi po polsku.

i naprawde mnie to nie interesuje co z nowym testamentem bo nie jestem praktykujaca, uwazam ze judaizm to czesc tozsamosci zydowskiej i kazdy zyd powinien posiadac wiedze o judaizmie ale nie znaczy to ze powinien sie w to wglebiac. nie moglabym zreszta podwazac dogmatow judaizmu bo to glupota, moja cala rodzina jest gleboko wierzaca i wpoili mi takie a nie inne zasady wiary. to ze zyje inaczej nie znaczy ze mam prawo podwazac ich sens czy wartosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Sro 17 Cze, 2009 00:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere Mamy problem językowy, mimo to chyba da się zliczyć te księgi tobie. Niektóre może po treści dopasujemy Np. Księga Hioba mówi o sporze miedzy Bogiem a szatanem o wierność Hioba. Bóg pozwolił szatanowi wystawić Hioba na próbę, jedynie zabić go nie mógł i szatan sprawił że Hiob stracił majątek dzieci i się rozchorował i jego żona kazała żeby złorzeczył Bogu. Co do mnie ja się urodziłem w rodzinie Katolickiej, mimo to od małego w przeciwieństwie do Katolików interesowałem się biblią. Potem zacząłem rozmawiać z Światkami Jehowy, ku niezadowoleniu rodziców i wystąpiłem z Kościoła Katolickiego. Potem pokłóciłem się doktrynalnie z Światkami Jehowy i z nimi też się rozstałem. Teraz sam studiuję pisma na własna rękę, ponieważ od Światków Jehowy przejąłem pewne umiejętności i potrafię to robić, samodzielnie. Obecnie nie należę do żadnej organizacji religijnej, mimo to, wierzę w Boga i w to co jest napisane w obu testamentach. Ciekawe czy w Izraelu macie podobne przypadki do mnie wierzące i nie zrzeszone z żadnym ugrupowaniem religijnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pepe97 Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 18
PostWysłany: Pon 22 Cze, 2009 12:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adzia11, najważniejsze jest to, że Bóg wie że żałujesz tego co zrobiłaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dobo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 23
PostWysłany: Czw 10 Wrz, 2009 22:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sa co najmniej 2 regilie ktore mowia, ze jezeli nie bedziemy wierzyc w ich boga pojdziemy do piekla

Co za tym idzie
-Kazdy pojdzie do piekla, bez wyjatkow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 11 Wrz, 2009 12:40   

Powrót do góry
nnnina Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 31
PostWysłany: Sob 12 Wrz, 2009 11:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wiedziałaś że jest to grzech ciężki to powinnaś się wyspowiadać, ale może jak będziesz w innym kościele np. na koloniach lub gdzie kolwiek indziej wtedy nikt Cię nie rozpozna . Takie jest moje zdanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |