| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Niemiecki czy francuski
Autor Wiadomość
krystian603 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 205
PostWysłany: Czw 23 Kwi, 2009 20:14   Niemiecki czy francuski Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej do 30 kwietnia muszę żłożyć ankietę na kandydata do gimnazjum i tam mam do wyboru dwa języki niemiecki i francuski. Angielski pomijam bo miałem 4 lata w podstawwce i napewno go będę miał w gimnazjum. Moja ciocia jest w Francji od 30 paru lat. ma troje dzieci które nie mówią po polsku. I teraz się zastanawiam czy wybrać niemiecki czy francuski. Niemiecki mi się nie za bardzo przyda. Który język jest trudniejszy, czy dużo jest czasów itp. Za pomoc nagrodzę xD
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10275118
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Czw 23 Kwi, 2009 20:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niemiecki ponoć jest łatwiejszy od angielskiego. Ale tego udowodnić nie mogę ;d
Na Twoim miejscu wybrałabym francuski, choć jest trudnym językiem. Też mam ciotkę w Paryżu ;d

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 23 Kwi, 2009 21:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bierz Francuski - zdać i tak zdasz, a może akurat Ci się ciekawy język spodoba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krystian603 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 205
PostWysłany: Czw 23 Kwi, 2009 21:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Też bardziej myślę że francuski lepszy. Z anglika mam piątke. Tylko ten głupi akcent franssseeeee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10275118
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 23 Kwi, 2009 22:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci tak - gramatyka jest podobna, te wszystkie rodzajniki, odmiany.. Tyle, że we francuskim dochodzi wymowa. Za to jest bardziej wdzięczny. Łatwy w nauce nie jest, tak samo jak niemiecki, za to o wiele przyjemniejszy. Niemiecki jest po prostu okropny;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Czw 23 Kwi, 2009 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ojj tak, niemieckiego nie znoszę ;d I szczerze wątpię, żebyym kiedyś polubiła samych Niemców..

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 23 Kwi, 2009 22:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nasty - Zważając na to że w życiu jedyną rzeczą jaka do dzisiaj została mi z nauki francuskiego jest właśnie wymowa, to raczej akurat ten element nauki jest najłatwiejszy ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 24 Kwi, 2009 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja niestety z wymowy pamiętam.. no może troszkę, rzeczywiście. Sama bym na to nie zwróciła uwagi, ale widząc np jakieś nazwisko coś tam w łepetynce dzwoni Wink Ja lekcje francuskiego pamiętam jako słuchanie czytanek przez nauczyciela - podpisywanie każdego słowa ołówkiem, a potem czytanie wymowy.. I tak przez rok. Ile z zajęć wyniosłam mówić chyba nie muszę.. Ale niemiecki jeszcze gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Pią 24 Kwi, 2009 11:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

krystian francuski weź bo ja miałem też francuski w podstawówce Smile Najabrdziej lubie mówić po francusku dzień dobry : [Bążur] <-- wymowa i już umiesz jedno słówko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pią 24 Kwi, 2009 12:31   

A ja nawet nie wiem jak jest "tak" albo "nie" po francusku, za to w niemieckim to się w tłumacza mogę pobawić Smile.
Powrót do góry
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 24 Kwi, 2009 19:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja z niemieckiego umiem po 6 latach nauki jedynie "Tut mir leid, wir haben keine Sonderfilet" ;]

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krystian603 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 205
PostWysłany: Pią 24 Kwi, 2009 19:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wypełniłem ankietę kandydata i wybrałem francuski Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10275118
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 24 Kwi, 2009 20:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No, dobry wybór Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dazul Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 129
PostWysłany: Pią 24 Kwi, 2009 23:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Francuzki jest trudny a najbardziej dlatego że się pisze inaczej i się czyta inaczej.Ja pierwszy rok oblałam drugi dosyć dobrze mi idzie.Niemieckiego się nigdy nie uczyłam ale moje zdanie jest takie....Bierz Francuzki Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
333668
eviltwin1 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 218
PostWysłany: Sob 25 Kwi, 2009 10:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hello.
No cóż, do poniedziałku trzeba złożyć tą... kartkę.
Mam ten sam problem (prawie ten sam). Co wybrać : niemiecki, francuski, rosyjski?
Francuski odrzuciłem - za dziwny jak dla mnie. Został niemiecki i rosyjski. Hm...
Wiecie, rosyjski znają rodzice, dziadkowie itp. A niemiecki? Brat się uczył. Nie wiem, w każdym razie jedyny sposób to wyliczanka Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |