| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Pupilek klasowy, kujon...
Autor Wiadomość
Duchu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 22
PostWysłany: Sro 24 Cze, 2009 21:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wal Ich!!! (mówiąc brzydko) po prostu ci zazdroszczą że się dobrze uczysz. Wal Ich!!!

_________________
Gdy się rodziłeś - płakałeś,
Nad tobą inni się śmiali.
Żyj tak byś umierając się śmiał,
Gdy wszyscy będą płakali.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 24 Cze, 2009 21:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja - Kto mówi że trzeba tu szukać jakichś ofert? Oferty dla ludzi bez zawodu/wykształcenia to oferty dla sprzątaczy, czy tam dla ludzi którzy nie potrafią ze sobą kompletnie nic zrobić, lub ewentualnie dla gimnazjalistów/licealistów. Podam przykład - znajoma w wieku lat 19 założyła bar, bidna budka z której żyje do dziś - fakt, iż wtedy łatwiej było o kredyt, bo banki stały w lepszej sytuacji, ale szkoły żadnej nie skończyła, bo i liceum się nie do końcau udało : )

Studia jako cel sam w sobie to moim zdaniem błąd, z tego względu, że po jego osiągnięciu ludzie zazwyczaj nie wiedzą co ze swoim życiem zrobić.

nasty - Słowo "zapieprzać" też nie do końca tu pasuje. Strasznie widzę jesteście negatywnie nastawieni do pracy każdego człowieka, który nie skończył studiów, nieważne że może pracować i wygodniej od was i zarabiać więcej od was : )


Nie mówię że studia to zło, studia to brama do pewnych zawodów, czy stanowisk do których nie można się dostać bez nich - jednak nie jest to jedyne wyjście, a taki pogląd panuje w XXI wieku, co widać chociażby po was : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maziak Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 142
PostWysłany: Czw 25 Cze, 2009 09:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shanuri przepraszam, ale nawet sprzątaczka musi mieć jakieś tam kwalifikacje.
Tak bez kwlifikacji to teraz cię do ulotek wezmą, uwierz że teraz bez liceum/technikum nic nie zrobisz, bez studiów już może więcej, ale zawsze jest dodatkowe dokształcanie w postaci kursów itp.

_________________
"Dokąd tak biegniesz? Przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz."

"So if you love me let me go"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 25 Cze, 2009 11:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po prostu dostałam super mega fajną pracę. Której mi wszyscy zazdrościli, dziwili się, że z takim doświadczeniem dostałam aż taką świetną pracę..

Mam nadzieję, że teraz znajdę coś jeszcze lepszego, bo jak tak ma wyglądać taka praca, której wszyscy zazdroszczą, to ja dziękuję;//

Ok.. mając znajomości, lub szczęście (jak w totka:D) dostaniesz coś lepszego.. ale jakie są szanse żeby zarobić >2 tys. i czerpać z pracy przyjemność?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 25 Cze, 2009 17:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Maziak - Wydaje Ci się, albo Ja żyję na marsie ; )

nasty - Zależy co komu sprawia przyjemność : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 25 Cze, 2009 17:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W sumie Polska to taki Mars. Rządzący nie mają się czym chwalić, to się chwalą, że mamy więcej magistrów niż średnia europejska. Nie patrzy się na jakość i potrzebność tych studiów, ale niemal każdy musi mieć papierek, bo dzięki temu w statystykach wyglądamy na super wykształconych na tle zachodu.

Faktem jest, że dzięki takiemu wysypowi magistrów socjologii czy filologii, goście co zamiast studiować bzdury nauczyli się spawać czy kłaść kafelki mogą nieźle żyć, z racji małej konkurencji.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 26 Cze, 2009 20:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobra Shanuri, ale powiedz mi kto zacznie zakładać firmę planując po roku pójść na studia ?
A o studiach jako celu, myślałam raczej że coś za nimi także jest. Można mieć więcej niż jeden cel.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 26 Cze, 2009 22:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja - Po co iść na studia mając firmę, czy sensowną pracę? Żeby zdobyć lepszą i przyjemniejszą pracę? To rozumiem. Żeby "iść na studia", czy jak to Słupek czy ktoś tam ujął "przedłużyć sobie dzieciństwo"? Tego już nie rozumiem : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 26 Cze, 2009 22:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Żeby się czegoś nauczyć, a im sie jest starszym, tym trudniej Smile

Nadal nie rozumiem jak można mieć sensowną pracę bez wykształcenia, jak nawet na sprzedawce nieraz trzeba mieć średnie ;p

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 26 Cze, 2009 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja12 napisał/a:
Żeby się czegoś nauczyć, a im sie jest starszym, tym trudniej

W kwestii kształcenia wyznaję wyższość metody DIY.

Akacja12 napisał/a:
Nadal nie rozumiem jak można mieć sensowną pracę bez wykształcenia, jak nawet na sprzedawce nieraz trzeba mieć średnie ;p

Bo za dużo tych papierków jest.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pią 26 Cze, 2009 23:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja mam wyksztalcenie ogolne i zawodowe, bo mature napisalam i obronilam dyplom plastyka. nie studiuje i jak na razie nie zamierzam. pracuje w duzej firmie na dosc wysokim stanowisku i tutaj licza sie umiejetnosci i komunikatywnosc a nie swistki z uczelni.
znam mase osob tylko po liceum ktore maja fajna prace, wiec przesad ze studia otwieraja furtke WSZEDZIE to bzdura.
i w sumie zgadzam sie z tym co pisal wczesniej Shaunri o studiach, studia nie moga byc celem tylko szczeblem w drodze do celu, no ale ja nie studiuje wiec sie nie wypowiadam ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 26 Cze, 2009 23:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
W kwestii kształcenia wyznaję wyższość metody DIY.

Tak myślałam że ktoś to powie, ale nie zawsze się ma motywację i w tym rzecz.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 27 Cze, 2009 01:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Siedzenie od rana do późnego popołudnia w szkole uważam za wybitnie demotywujące. Może to jest dobre dla kretynów, którym trzeba podać na tacy co powinni wiedzieć (a oni chętnie posiedzą sobie po nocach, żeby pozgarniać piąteczki, a jak nie wyjdzie to zapłakać nad czwórką), ale mnie taki system nie pasuje. Po paru paru miesiącach tych bzdur i tak się nie pamięta, więc po co tyle zachodu?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Myszka
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 23 Wrz, 2009 20:30   

no w końcu ktoś napisał coś normalnego....tylko słupek co zrobisz....szkolnictwa raczej nie zmienisz
Powrót do góry
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 23 Wrz, 2009 22:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, pięknie, ale ja to pisałem nie "w końcu", a w czerwcu.

Matko Bosko Kochano, jeszcze tylko tydzień wakacji Sad

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |