| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Po co żyjemy? w co wierzymy?
Autor Wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Sro 17 Cze, 2009 22:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

z tymy cyckami to plagiat Rolling Eyes

jeśli chodzi o ten caułn Turyński ja twierdzę że ktoś inny to był może być i Łazarz Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 18 Cze, 2009 00:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na tym całunie na 100% jest Tupac Shakur.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Czw 18 Cze, 2009 23:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Może tak jeszcze podokuczam wyznawcom Darwina który twierdził że człowiek pochodzi od jakiejś wymarłej małpy której klimat na ziemi zaszkodził. A ja się zastanawiam a czemu akurat od małpy a nie np. od świni, Razz wszak miedzy świnią a człowiekiem jest duże podobieństwo genetyczne, kto wie czy nie większe niż od małpy. W transplantologii prowadzono próby przeszczepów ksenogenicznych organów człowiekowi nie od małpy tylko od świni, gdyż są podobne. Jest jeszcze kilka podobieństw. W programie Wojciecha Cejrowskiego Boso przez świat, dziadek dzidek z plemienia dawnych ludożerców powiedział Wojtkowi że człowieka mięso smakuje jak świńskie, tylko jest bardziej słodkie. Niema się co dziwić gdy kobieta poczuje smak mężczyzny mówi do niego. Ty mój słodki misiu, jacie tak bardzo kocham, że zrobiłam bym dla ciebie wszystko, tylko proszę cię o jedno kochanie, przestań już mnie bić i ciągle pić. Wstyd mi za ciebie kiedy muszę patrzeć jak policja cię przywozi z przydrożnego rowu umorusanego jak świnię z całym inwentarzem w gaciach i wtedy mój kochany, zamiast cię kochać to musze twoje gatki prać. Jak już wiemy mężczyzna był pierwszy, więc on był ukształtowany ze świni, kobieta dopiero od mężczyzny pochodzi. więc jest doskonalsza. Na tą intencję i piosenki już śpiewano Np. Ich Troje, oraz Big Cyc w imieniu kobiet zaśpiewali facet to świnia. Ciekawe co na to Darwin.
Laughing


    Wracając do naszego wątku. Wiecie że Bóg Izraela i wszystkich istot na ziemi jest Bogiem wszechmocnym. Byli już filozofowie którzy w tym temacie nawet sobie drwili, zadając filozoficzne pytanie z błędem logicznym typu. Skoro Bóg jest wszechmocny to czy może stworzyć, kamień którego nie mógł by udźwignąć. Problem w tym pytaniu jest taki, że jak by nie odpowiedział to wyjdzie że Bóg nie jest wszechmocny Ale nie oto mi chodzi Wszystko co czyni Bóg Jahwe to czyni w celu urzeczywistnieniu swoich planów, planem Bożym było stworzenie doskonałego człowieka na rajskiej ziemi . Tej pracy Bożej przyglądały się inne stworzenia niebiańskie. Kiedy Jahwe ukończył swoją pracę i stwierdził że wszystko jest dobre, wszedł do akcji jeden zbuntowany anioł który zazdrościł Bogu jego władzy, sam zapragnął takiej władzy więc pomieszał Bogu szyki . Zaproponował człowiekowi uniezależnienie się od Boga obiecał człowiekowi że jak zje owoc z drzewa poznania dobra i zła sam stanie się jak Bóg gdyż pozna dobro i zło i nie będzie potrzebował Bożego przewodnictwa, zapewnił też że człowiek na pewno nie umrze. W efekcie tego buntu, Jahwe wypędził ludzi poza granice raju, odebrał im dostęp do drzewa życia i pozostawił ich samych sobie, chcecie żyć be zemnie proszę bardzo. Teraz szatan miał przystęp do człowieka i mógł nim swobodnie manipulować, niejako stał się jego bogiem którego człowiek zaczął słuchać. Jak wiemy, dziś rządy człowieka pod cichym przewodnictwem szatana wyszły człowiekowi nie najlepiej, na ziemie wkroczyło bezprawie, zabójstwa, kłamstwa, choroby i śmierć. Powstał jeden aspekt. Skoro Bóg jest wszechmocny, to dlaczego mu nie wyszło, czyżby rajska ziemia stała się takim kamieniem którego Jahwe nie może udźwignąć. Otóż nie, szatan trochu pokrzyżował plany Bogu, ale wcale ich nie udaremnił. Jahwe podjął pewne kroki które dały możliwość ludziom odzyskanie raju i powrócić do łaski Bożej . Pierwszą wzmiankę tego planu udzielił szatanowi który skusił Ewę w postaci węża, powiedział. Wprowadzam nieprzyjaźń miedzy ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej. Ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę. W późniejszym czasie tym potomstwem niewiasty, stał się mesjasz Jezus i jego uczniowie naśladowcy, których określił mianem swych braci, oni poprzez swoje posłuszeństwo udowodnią że szatan jest kłamcą, ostatecznie zmiażdżą mu głowę i jemu potomstwu, czyli doprowadzą do zagłady szatana i zbuntowanych aniołów, zwanych inaczej demonami i nieposłusznych ludzi czyniących zło na ziemi . Oni znowu zranią potomstwo niewiasty, ( po przez śmierć Jezusa i prześladowania) ale go nie uśmiercą. Po zagładzie szatana, rajska ziemia przed człowiekiem znów się otworzy i dzieło Boga się dopełni. Co Pisma hebrajskie ( stary testament) o tym donoszą napiszę następnym razem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 19 Cze, 2009 08:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś - Darwin na to, że człowiek pochodzi od jednokomórkowców.

Chyba nie do końca pojmujesz ideę Darwinowskiej ewolucji, co nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 19 Cze, 2009 14:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś napisał/a:
wszak miedzy świnią a człowiekiem jest duże podobieństwo genetyczne, kto wie czy nie większe niż od małpy.
Proponuję Ci przeprowadzić odpowiednie badania genomów. Jak nic, będzie przełom w biologii gdy tego dowiedziesz :]

Właściwie jak ktoś w kółko pieprzy o Darwinie to nie wiem czy warto z nim rozmawiać. Facet żył w czasach gdy jeszcze nie wiedziano o DNA, więc siłą rzeczy jego teoria nie była ostateczna i naukowcy stale ją doskonalą. No, ale tym pieprzeniem o klimacie udowadniasz, że nawet o klasycznej, darwinowskiej koncepcji wiesz niewiele.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maziak Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 142
PostWysłany: Pią 19 Cze, 2009 17:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś piszesz dużo, ale nie jest to potwierdzone ani w żaden sposób zrozumiałe, gubisz się i piszesz cały czas o tym samym. Może to są twoje domysły, ale kłócisz się z potwierdzonymi teoriami i wysnuwasz jakieś swoje dziwne przemyślenia. Nie potrzebnie się tak wysilasz pisząc takie artykuły, co chcesz tym udowodnić? Najpierw przeczytaj to co napiszesz a później to publikuj.

_________________
"Dokąd tak biegniesz? Przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz."

"So if you love me let me go"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Pią 19 Cze, 2009 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Panowie Shaunri i Słupek Jak już wcześniej pisałem niektóre tu teksty zawierają odrobinę sarkazmu, więc są naciągane pewne fakty co nie znaczy że nie prawdziwe. W telewizji na kanale DA Vinci Learing jest taki cykl filmów prowadzony przez angielskiego komika Marka Steela który w swych dokumentach przedstawia życie i twórczość wielkich myślicieli w tym Darwina. Mężczyzna z racji że jest komikiem omawia teorie i zachowanie tych panów w sposób nieco prześmiewczy, więc naciągany choć prawdziwy. Ja od razu wyczuwam takie momenty i kwituje to uśmiechem na twarzy. Wy panowie jesteście poważni jak na stypie u dziadka i podchodzicie do życia z przesadną powagą i sceptycyzmem. To co ja napisałem w części poświęconej ewolucji jest właśnie w takiej formie napisane w stylu komika Marka Stela, jest to z odrobiną ironii ale prawdziwe. Uważam że nie ja lecz wy piszecie bzdury, oto przykład. Piszecie że człowiek pochodzi od jednokomórkowców, wywracacie całą filozofię Darwinizmu która głosiła jak sama nazwa wskazuje, tworzenie się życia poprzez ewolucję, czyli stopniowe przemiany, od prostych form życia do bardziej złożonych, na końcu której jest człowiek. Wy panowie wywróciliście całą naukę Darwinistyczną tak że chłop się w grobie przewraca. twierdzicie że człowiek bezpośrednio pochodzi od jednokomórkowca. To co piszecie, ani nie jest śmieszne, ani logiczne, dodatkowo zaniża poziom całej nauki, gdyż wasze spostrzeżenia czytają inni i przyjmują je za słuszne, choćby Maziak . Słupek Widzę że ty w dziedzinie transplantologii masz poważne braki, a krytykujesz mnie w sposób bezpodstawny, polecam ci artykuł z tej strony.
Kod:
 http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Przeszczepy-swinskich-organow-nadzieja-dla-pacjentow,wid,11191804,wiadomosc.html?ticaid=683cd

Przekonasz się że medycyna cały czas w zakresie przeszczepów ksenogenicznych robi postępy.. Z artykułem powinna też zapoznać się wprowadzona przez ciebie w błąd Maziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pią 19 Cze, 2009 22:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jaś napisał/a:
twierdzicie że człowiek bezpośrednio pochodzi od jednokomórkowca.

ROTFL Mr. Green Pic or didn't happen!

Nie przekręcaj moich słów. Nie napisałem, że nie są możliwe przeszczepy międzygatunkowe między świnią a człowiekiem tylko wyśmiałem twoje stwierdzenie, że świnia jest bliżej spokrewniona (genetycznie bardziej podobna) z człowiekiem niż małpy człekokształtne. Znajdź sobie jakiś schemacik ewolucji człekokształtnych. Będzie tam orangutan, goryl, szympans, człowiek, itd., ale już dzika czy innego guźca tam nie znajdziesz.

Gdybyś chwilę pomyślał, to zauważyłbyś, że być może wybrano akurat świnię dlatego, że: eksperymenty na świniach wywołują mniejsze wątpliwości etyczne niż na małpach (które w Hiszpanii próbowano nawet prawnie uczłowieczyć), świnie łatwiej się hoduje, itd. Być może problemy są jeszcze inne (nigdy nie ukrywałem, że nie jestem ekspertem w temacie transpatologii, natomiast Ty się na takiego kreujesz), ale na pewno nie z powodów przez ciebie przedstawionych, a przeze mnie wyśmianych.

I proszę Cię - rozmawiajmy o faktach, a nie o kabaretach. Chciałbyś, bym w rozmowie o religii powoływał się na Żywot Briana jako źródło naukowe?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 80
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2009 00:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Jaś napisał/a:
wszak miedzy świnią a człowiekiem jest duże podobieństwo genetyczne, kto wie czy nie większe niż od małpy.
Proponuję Ci przeprowadzić odpowiednie badania genomów. Jak nic, będzie przełom w biologii gdy tego dowiedziesz :]

Właściwie jak ktoś w kółko pieprzy o Darwinie to nie wiem czy warto z nim rozmawiać. Facet żył w czasach gdy jeszcze nie wiedziano o DNA, więc siłą rzeczy jego teoria nie była ostateczna i naukowcy stale ją doskonalą..
Słupek napisał/a:


Nie przekręcaj moich słów. Nie napisałem, że nie są możliwe przeszczepy międzygatunkowe między świnią a człowiekiem tylko wyśmiałem twoje stwierdzenie, że świnia jest bliżej spokrewniona (genetycznie bardziej podobna) z człowiekiem niż małpy człekokształtne. Znajdź sobie jakiś schemacik ewolucji człekokształtnych. Będzie tam orangutan, goryl, szympans, człowiek, itd., ale już dzika czy innego guźca tam nie znajdziesz.

Gdybyś chwilę pomyślał, to zauważyłbyś, że być może wybrano akurat świnię dlatego, że: eksperymenty na świniach wywołują mniejsze wątpliwości etyczne niż na małpach ?
Słupek@ Nie wiem jakie ty masz wykształcenie, ale po sposobie twego rozumowania mogę się domyśleć że nie najwyższe, wszak dla ciebie określenie kto wie czy nie większe niż od małpy oznacza że większe. Podobieństwo człowieka do świni nie wynika tylko z genów, chodź te rzeczywiście są podobne (i fizycznie też), ale też z innych czynników takich jak, wielkość organów, szympans jest mniejszy od człowieka i serce szympansa może nie być na tyle wydajne co świńskie. Innym podobieństwem świni do człowieka jest jej zachowanie, ktoś kto wypaćka się w błocie, może z zachowania czy wyglądu przypominać świnię. Nigdy nie słyszałeś takiego określenia że ktoś tak się zachowuje gdyż to wypił z mlekiem matki, co ma sugerować że ten typ zachowania po niej odziedziczył w genach, np. skłonność do picia, nadpobudliwość , czy talent muzyczny, I właśnie ten całokształt który opisałem pozwalał mi użyć określenia kto wie czy nie większe niż od małpy i na potwierdzenie dałem inne podobieństwa, w kwestii zachowania czy smaku mięsa. Tu jeszcze raz powtarzam gdyż tego nie rozumiesz, nigdy słowo kto wie nie oznacza że coś jest pewniakiem. Dla mnie życie nie tylko jest faktem, ale i też kabaretem, jeżeli się na nie odpowiednio popatrzy, to można dostrzec kabaret życia u wielu ludzi, w tym co mówią, w tym co robią, czy w twoim wypadku w tym co piszą, komentując coś jak coś pewnego choć tak to nie określono. Należę do osób które lubią się bawić czyjąś głupotą, choćby był to taki autorytet jak Darwin i mam prawo inaczej podchodzić do życia jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2009 01:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dobra jest. Człowiek pochodzi od małpy, ale niektórzy niestety od świni. ;d
Nie rozumiem po co snuć takie chore domysły w tym kierunku skoro i tak nie ma na to konkretnych potwierdzeń i dowodów mówiących, że człowiek na pewno pochodzi od danego zwierzęcia. Ludzie jakby tak drążyć i drążyć to doszłoby się pewnie jeszcze jakoś do konia, no bo to przecież prawie rodzina. ;d Bez sensu.
Jasiu, Ty musiałeś wybrać w życiu kierunek teologiczno-filozoficzny lub coś w tym rodzaju. Prawda? ;D Pisząc magisterkę i będąc na Twoim miejscu, nie trzeba byłoby opierać się na żadnych książkach. Zazdroszczę słowotoku. ;P

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2009 02:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

violetLily napisał/a:
Jasiu, Ty musiałeś wybrać w życiu kierunek teologiczno-filozoficzny lub coś w tym rodzaju. Prawda? ;D Pisząc magisterkę i będąc na Twoim miejscu, nie trzeba byłoby opierać się na żadnych książkach. Zazdroszczę słowotoku. ;P

Jeśli się okaże, że ktoś Jasiowi dał dyplom wyższej uczelni to padnę.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2009 13:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

violetLily napisał/a:
Dobra jest. Człowiek pochodzi od małpy, ale niektórzy niestety od świni. ;d
Nie rozumiem po co snuć takie chore domysły w tym kierunku skoro i tak nie ma na to konkretnych potwierdzeń i dowodów mówiących, że człowiek na pewno pochodzi od danego zwierzęcia. Ludzie jakby tak drążyć i drążyć to doszłoby się pewnie jeszcze jakoś do konia, no bo to przecież prawie rodzina. ;d Bez sensu.
Jasiu, Ty musiałeś wybrać w życiu kierunek teologiczno-filozoficzny lub coś w tym rodzaju. Prawda? ;D Pisząc magisterkę i będąc na Twoim miejscu, nie trzeba byłoby opierać się na żadnych książkach. Zazdroszczę słowotoku. ;P

jak to nie ma dowodow, sa klarowne dowody ze w toku ewolucji malpa powoli ewoluowala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2009 13:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

<spada z krzesła> Jasiu, Twoje argumenty są naprawdę zabawne, ale rozumiem że to wszystko taki żart tylko : )

I tylko dodam odnośnie mojego postu - nie napisałem kolego mój drogi że człowiek pochodzi bezpośrednio od jednokomórkowca. Napisałem że człowiek pochodzi od jednokomórkowca, zaś to zdanie logicznie jest prawidłowe według przyjętej za pewnik teorii ewolucji.

Poza tym, świnia nie jest w żaden sposób bardziej podobna do człowieka od jakiegokolwiek człekokształtnego, nieważne czy ten będzie upaćkany w błocie, czy w kisielu.

Twoja próba podważenia zaś takiego ewenementu jaką jest teoria Darwina (którą bagatela próbuje obalić wiele osób, jednak brak argumentów sprawia że teoria trzyma ciągle fason i ba - jest nadal rozwijana) to czysta głupota, albo właśnie jak to ująłem - żart.


Żart który powoli przestaje być zabawny, ale mimo wszystko nadal jeszcze śmieszysz, więc z chęcią poczytam Twoje dalsze wypociny : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2009 14:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po krótkim zastanowieniu stwierdziłem, że Jaś może mieć rację:
http://ihadabadname.net/durp/sites/default/files/beyond_good_and_evil_2_screenshot_0.jpg
http://www.whysanity.net/muppets/mimages/piggy.gif
Przekonujące, prawda?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
violetLily Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 655
PostWysłany: Sob 20 Cze, 2009 17:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere, no tak, nie wytłumaczyłam, że głównie chodziło mi o tą rzekomą świnię. ;d

_________________
and so the lion fell in love with the lamb.. what a stupid lamb... what a sick, masochistic lion...

Twilight ;*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |