| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Co mam robić ?
Autor Wiadomość
Trzynastolatka
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 21:40   Co mam robić ?

Już od około roku codziennie mam śluz.
Jest on jasno żółty, jeżeli noszę cały dzień jedną wkładkę higieniczną, nieładnie pachnie. Mam mocno owłosione wzgórze łonowe, piersi średnie jak na mój wiek (13 lat), a jeszcze nie dostałam pierwszej miesiączki. Czy coś ze mną nie tak ???????????
Trzynastolatka...
Przejdź na dół
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 21:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Bardzo cieszę się, że podałaś swój wiek, bo w takiej sytuacji o wiele łatwiej jest odpowiedzieć na post.

Brakiem miesiączki za bardzo się nie przejmuj. Z Twojego opisu wynika, że dojrzewasz prawidłowo i pierwszej miesiączki możesz spodziewać się w zasadzie w każdej chwili. Brak miesiączki może być powodem do niepokoju mniej więcej po 16-tym roku życia.

Niestety, na postawie Twojego postu trudno określić, czy zauważona przez Ciebie wydzielina to naturalna, fizjologiczna wydzielina z pochwy, czy może upławy, będące oznaką choroby. Napisz proszę, czy śluz zawsze ma niemiły zapach, czy tylko po całodniowym noszeniu wkładki. Napisz też, czy odczuwasz jakiekolwiek pieczenie.
Sądzę, że śluz, o którym piszesz, to fizjologiczna (normalna) wydzielina pochwowa. Odpowiedz jednak na moje pytania - aby się upewnić.
Jeśli wydzieliny jest dużo, zmieniaj częściej wkładki higieniczne, ponieważ rozkładający się śluz może działać drażniąco i może przyczyniać się do rozwoju bakterii i grzybów, a to już poważniejsza sprawa.

Czyli reasumując - prawdopodobnie wszystko z Tobą w porządku.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Trzynastolatka
Gość
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 21:47   

Śluz ten jest jasno żółty, ma nieładnyzapachgdy wkładka już nie ma gdzie go wchłaniać, nic mnie niepiecze i nie swędzi w okolicach pochwy...
Trzynastolatka...
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 19 Sie, 2002 21:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie mogę na 100% określić, czy to normalna wydzielina, czy sygnał, że dzieje się coś nie tak.

Na wszelki wypadek porozmawiaj z mamą na ten temat. Ona napewno ma spore doświadczenie i po zobaczeniu śluzu będzie wiedziała.

Jeśli boisz się lub wstydzisz (a naprawdę nie ma czego) porozmawiać z mamą, możesz iść do higienistki szkolnej.

W każdym razie upewnij się, czy wszystko OK. Będziesz wtedy mogła spać spokojniej.

Trzymam kciuki za Ciebie.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Sie 2002
Posty: 146
PostWysłany: Wto 20 Sie, 2002 11:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smile Deg chciałam ci powiedzieć, że mama zaproponowała mi używanie
podpasek które wchłaniają więcej wydzieliny. Śluz już nie ma brzydkiego zapachu. Przed zaczęciem stosowanie podpasek swędziało mnie w kroczu, więc mama kupiła mi chusteczki do higieny intymnej . Pomogło! Używam podpasek zamiast wkładek i nic mnie nie swędzi!
Dzięki za pomoc.... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Wto 20 Sie, 2002 12:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W okresie dojrzewania (u dziewczyn właśnie w wieku około 12-13 lat) często pojawia się tak wiele śluzu, że wkładka nie jest w stanie go wchłonąć. Pewnie Tobie się też to przydarzyło.

Zatem nasze wspólne rady dla wszystkich dziewczyn z kłopotliwą dużą ilością wydzieliny:
- higiena - przede wszystkim - stosujcie płyny i husteczki do higieny intymnej. Podmywajcie się jak najczęściej.
- wkładki lub nawet podpaski, aby wchłonęły wydzielinę. Trzeba uważać przy doborze podpasek, bo niektóre posiadają powłokę jakby z miękkiej gumy - w połączeniu z śluzem lub okresem mogą podrażniać okolice krocza. Wówczas trzeba zmienić podpaski na inny "model".

Bardzo cieszę się, że poradziłaś sobie z tym problemem. Jeszcze bardziej cieszę się, że bez problemów rozmawiasz z mamą. Tak trzymać!

Pozdrawiam! Korzystaj z uciekających wakacji. Wink

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewcia Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 20 Sie 2002
Posty: 146
PostWysłany: Sob 01 Mar, 2003 10:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

[b:]11 LUTEGO DOSTAŁAM OKRESU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NaStKa Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Dołączyła: 24 Sty 2003
Posty: 384
PostWysłany: Sob 01 Mar, 2003 10:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe Ewcia ile masz lat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Weronika
Gość
PostWysłany: Sob 01 Mar, 2003 13:17   

czemu jest tak roszeżony ten temat i czemu nie dajecie ,,enter"
Powrót do góry
Goth
Gość
PostWysłany: Sob 01 Mar, 2003 23:39   

Mam taką małą propozycję do admina.Zmień ten obrazek pod swoim nickiem bo mnie troche zle sie kojarzy. Wybacz stary ale ten tygrysek...Mówię serio i nie odbierz tego jako żart.


>>>>>>>>>>>>>>>>>post zmieniony przez Nemeia<<<<<<<<<<<
Goth, nie zapominaj prosze ze na tym forum sa dzieci...
Powrót do góry
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Nie 02 Mar, 2003 22:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lubię tygryska i jestem nieco do niego podobnym.
Lepiej mieć ikonkę tygryska niż wyrwanego z japońskich kreskówek dzieciaka z wielkimi, przerażonymi oczami.

Koniec dyskusji na ten temat na łamach forum dojrzewanie Wink.

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NaStY_NiNkA_GiRl

Dołączył: 20 Sty 2003
Posty: 8
PostWysłany: Pią 07 Mar, 2003 15:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trzynastolatko!
To możliwe że zaczynasz dojrzewać!
Ale...z tym sluzem to jeżeli brzydko pachnie to powinnaś iść do lekarza a potem jak cos to do ginekologa bos cos z tym nie tak .
Dobrze Ci radzę!





___________________________
"Bądź jak słońce gorące....."

_________________
"Bądź gorące jak słońce....."

11nastolatka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |