| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wegetarianka
Autor Wiadomość
quara99 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 227
PostWysłany: Sro 08 Lip, 2009 18:07   Wegetarianka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Otóż mam 12 lat i nie przepadam za mięsem. Gdy ktoś mnie pyta, czy zjem np. kotleta schabowego, to stanowczo odmawiam. Nie czuję w jedzeniu mięsa przyjemności. Moja mama jest wegetarianką. Też mogłabym nią zostać. Mama mi mówiła, że jeśli nie chcę jeść mięsa, to muszę spożywać takie składniki, które zawierają te same witaminy, co mięso. Ja się z tym zgadzam i jem więcej takich rzeczy np. pietruszkę. Czasem jest tak, że ktoś z mojego otoczenia, albo z rodziny dowie się o moich planach i już mówi mi jakie to głupie, i że trzeba jeść mięso. Czy to, że chcę zostać wegetarianką jest złe? Co ja mam odpowiadać takim osobom po ich wypowiedziach nad tym, że trzeba jesć mięso?

_________________
"Leave me dreaming on the bed
See you right back here tomorrow for the next round
Keep this scene inside your head
As the bruises turn to yellow
The swelling goes down..."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8447525
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 08 Lip, 2009 20:10   

No cóż... masz 12 lat. Jest to wiek, w którym wszystko się kształtuje, rośniesz, ite sprawy. Wtedy twój organizm potrzebuje mnóstwo witamin.
Odpowiadając na pytanie pierwsze "Czy chęć zostania wegetarianką jest zła"- oczywiście, że nie! Po prostu, nie lubisz mięsa- to można przyrównać do nielubienia surówki z selera.

Pamiętaj, że są także zamienniki witamin z mięsa- na przykład soja, kostka sojowa, kotlety sojowe- to są wegetariańskie potrawy, które wege spożywają zamiast mięcha.

Wszystkie potrawy, jakie wege jedzą, są zdrowe, bo w szczególności składają się z warzyw i soi (bo z niczego innego to chyba nie mają? ;p) które zawierają dużo witaminek.
Osobom, które wykazują wysokie zainteresowanie mięsem, odpowiadaj, że po prostu ty wolisz zdrowo się odżywiać, a nie jakieś tam, na tłuszczu toto smażone ;p
Niee, a tak serio to im mów, że soja jest zamiennikiem mięsa, i że ona i warzywa dostarczają także mnóstwa witamin.

I hope I'll help. Smile
Powrót do góry
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 08 Lip, 2009 21:18   

Riaga napisał/a:
Pamiętaj, że są także zamienniki witamin z mięsa- na przykład soja, kostka sojowa, kotlety sojowe- to są wegetariańskie potrawy, które wege spożywają zamiast mięcha.


Dobrze, że jestem wszystkojadem - 4 parówki sojowe kosztują 8,95 w Tesco. Doprowadziłbym swoją rodzinę do ruiny, bo jem 10 parówek dziennie + kotlety. A kotlety to już nie sprawdzałem ile kosztują ;].

Wegetarianizm sam z siebie ma zalety i wady - naprawdę warto jeść mięso. Ale jeżeli naprawdę nie lubisz jeść mięsa, a nie - po prostu "brzydko wygląda" czy coś - możesz zostać wegetarianinką. Tylko w tym wieku bym ci raczej nie radził, bo masz duuże zapotrzebowanie na wszystkie witaminy. A akurat zamiennikami się nie najesz.

Tyle odemnie, wszystkożercy ;].
Powrót do góry
quara99 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 227
PostWysłany: Sro 08 Lip, 2009 21:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:
Pamiętaj, że są także zamienniki witamin z mięsa- na przykład soja, kostka sojowa, kotlety sojowe- to są wegetariańskie potrawy, które wege spożywają zamiast mięcha.


tak właśnie mama robi ze mną i z sobą; np. mój tata i siostra jedzą kotlety schabowe, a mama i ja jemy kotlety sojowe Smile mniam....są przepyszne biggrin


Chippy napisał/a:
A akurat zamiennikami się nie najesz.


tego nie byłabym taka pewna. Ja tam się najadam...xD

_________________
"Leave me dreaming on the bed
See you right back here tomorrow for the next round
Keep this scene inside your head
As the bruises turn to yellow
The swelling goes down..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8447525
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Sro 08 Lip, 2009 22:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chippy napisał/a:


Dobrze, że jestem wszystkojadem - 4 parówki sojowe kosztują 8,95 w Tesco. Doprowadziłbym swoją rodzinę do ruiny, bo jem 10 parówek dziennie + kotlety. A kotlety to już nie sprawdzałem ile kosztują ;].




A ja raz w miesiącu w niedziele zjem 3 mega pizze plus średnia do domu na kolacje a rodzice w restauracji najedzą sie tylko małą pizzą a średnią już nie mają szans zjedz co dopiero ja ale w poniedziałek wieczorem ide na rowerek SmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 01:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

na zdrowie, oby twoje serduszko dlugo bilo a brzuszek byl szczuply.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 10:51   

A ja rowerkiem jeżdże codziennie, koło 2 km do Kostrzyna (do siostry), tam jest mcdonald, kina itd. Fajnie tam jest. A jem dosyć dużo, mimo to sobie ćwiczę (tym co zawsze robie). I tak mam już 178cm i 67kg, i nie czuję się grubiutki. A serduszko bije mocno ;].
Powrót do góry
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 12:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

niedlugo mnie przerosniesz :[
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 12:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mnie już przerósł :'(

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
quara99 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 227
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 13:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mnie też....;D ja mam tylko ok. 162 xD ale jeszcze rosnę...

_________________
"Leave me dreaming on the bed
See you right back here tomorrow for the next round
Keep this scene inside your head
As the bruises turn to yellow
The swelling goes down..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8447525
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 13:45   

Słupek napisał/a:
Mnie już przerósł :'(


Spokojnie, jeszcze rośniesz ;].
Powrót do góry
eviltwin1 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 218
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 14:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja mam ok. 150 cm wzrostu Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 18:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mnie też przerósł, a już ani centymetra nie urosnę : ) Klops : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eviltwin1 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 218
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 20:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trudno się mówi : P. A ile masz cm?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
quara99 Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 227
PostWysłany: Czw 09 Lip, 2009 20:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

też się z chęcią dowiem ;]

_________________
"Leave me dreaming on the bed
See you right back here tomorrow for the next round
Keep this scene inside your head
As the bruises turn to yellow
The swelling goes down..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8447525
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |