| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Kłótnie pomiędzy rodzicami...
Autor Wiadomość
Monnaly Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 30 Lis 2008
Posty: 133
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Pon 10 Sie, 2009 22:39   Kłótnie pomiędzy rodzicami... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej! Piszę, ponieważ znów mam problem... Chodzi o moich rodziców, a dokładniej o moją mamę... Otóż, moi rodzice praktycznie codziennie się kłócą... Winę jednak ponosi tata, ponieważ ciągle dokucza on mamie (w dokładnym tego słowa znaczeniu)... Chce ją psychicznie wykończyć... A mama? Ona naprawdę nie robi nic złego! Dba o tatę, o to, by miał co jeść, w co się ubrać itd. Niedawno była w takim stanie (po kłótni), że pod wpływem emocji chciała popełnić samobójstwo! ;( (połykając tabletki na sen) Ale na szczęście powstrzymałam ją. Dzisiaj było dokładnie to samo... Proszę, pomóżcie, czy mogę cokolwiek zrobić w tej sytuacji? Czy mam tak ciąglę za nią chodzić i jej "pilnować", by nie zrobiła czegoś głupiego? ;(
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9419463
HelpForYou Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 66
PostWysłany: Pon 10 Sie, 2009 23:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Spróbuj uświadomić tacie do jakiego stanu doprowadza Twoją mamę.
Jeśli to nie pomoze przedstaw problem Twojej babci lub dziadkowi - oni napewno znajdą chwilę by poważnie porozmawiać z Twoim ojcem.



Kłótnie zazwyczaj są spowodowane brakiem pieniędzy, ciężką pracą - wyciągnij od czasu do czasu rodziców na wspólne wyjście do kina/teatru lub zachęcić do bardziej aktywnego wypoczynku - np. rowery, tenis, basen, lodowisko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9017446
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 11 Sie, 2009 08:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli pytasz o to na forum to - jak już kilku osobom tutaj mówiłem - jesteś za młoda żeby cokolwiek zrobić. Rodzice nie liczą się jeszcze z Twoim zdaniem, a tak naprawdę o przyczynach ich kłótni nie masz zielonego pojęcia.

Powiem Ci jak to najprawdopodobniej wygląda naprawdę.

Przyczyną kłótni Twoich rodziców najpewniej wcale nie jest dokuczanie mamie. Przyczyna leży gdzieś głębiej i nie masz o niej zielonego pojęcia, bo nikt Ci o niej nie mówi - pewnie kiedyś się o tym dowiesz.

Z Twoim zdaniem nikt się nie liczy, wciąż jesteś małym dzieckiem dla swoich rodziców i w żaden sposób nie wpłyniesz na to co się dzieje.



Co masz zrobić?


Przez wiele lat próbowałem wielu metod i powiem Ci szczerze że jedyną przynoszącą jako-takie skutki jest pilnowanie słabszej psychicznie osoby (W Twoim przypadku mamy), żeby nic się nie stało. Z czasem pewnie czeka Cię z nią sporo poważnych rozmów. Z czasem też zmieni się podejście Twoich rodziców do Ciebie - ale wtedy już będziesz wiedziała co robić. Na razie możesz jedynie być podparciem dla mamy.



Reszta ludzi w tym wątku najpewniej będzie Ci proponować jakieś rozmowy z Ojcem, czy inne badziewne metody - Wierz mi, żadna z nich nie poskutkuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
groszek014 Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 70
PostWysłany: Pon 24 Sie, 2009 14:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mialam podobna sytuacje... i serio rozmowy nic a nic nie daja...
Po prostu oni musza to jakos "zalatwic"miedzy soba,
Moj tata i jego zona klocili sie co chwile i rozwodzili sie 3 razy dziennie ale i tak dalej sa razem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |