| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
kocurek w domu :)
Autor Wiadomość
magdalen Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 8
PostWysłany: Wto 08 Wrz, 2009 15:08   kocurek w domu :) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

planuję kupić kotka Smile dlatego potrzebuję pomocy przy sporządzaniu pierwszej listy zakupów dla mojego przyszłego zwierzaczka Smile będę bardzo wdzięczna za podanie mi niezbędnych rzeczy dla takiego małego kocurka Smile dziękuje z góry
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 08 Wrz, 2009 17:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla kota? Kuweta, żwirek, jakieś kocie żarcie, mysz, piłka czy inna zabawka. I w sumie wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eviltwin1 Płeć:Mężczyzna
Dociekliwy
Dociekliwy

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 218
PostWysłany: Wto 08 Wrz, 2009 17:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak masz zamiar go wypuszczać na dwór, warto też kupić obrożę. I dodając do tego post Shaunriego - to wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Wto 08 Wrz, 2009 18:14   

ja mam miskę, kuwetę, żwirek i żywy myszokoczek do oglądania ;]. I żyje , nadal.
Powrót do góry
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Wto 08 Wrz, 2009 18:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Proponuję dobrą książkę, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o kociaku zanim przyjdzie do domu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 05:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacyjka - A cóż to trzeba wiedzieć o kocie, żeby móc się nim dobrze zaopiekować? Toż kot łatwiejszy w obsłudze jak dziecko, biega sobie, żre z miski, śpi gdzie chce, załatwia potrzeby w kuwecie, jak tyje - ma jeść mniej, jak chudnie - ma jeść więcej.

Byle mleka nie pił : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 10:38   

bo będzie miał sraczkę biggrin.

O ile pierwszy rok trzymaj go w domu, to później wywal go na chwilę z domu, i zobacz co wyczyni. Najpewniej ucieknie ale na 100% wróci, i od tego czasu mój kot zna całą okolicę, i przychodzi kiedy chce, i wychodzi (przez takie "coś").
Powrót do góry
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 13:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A to jak się zachować żeby kot się najlepiej zaadoptował pierwszego dnia, jak go nauczyć korzystać z kuwety, jak nauczyć koty pewnych rzeczy (żeby np. nie wskakiwały na stół i takie tam) no i to miej więcej tyle co pamiętam, w każdym razie według mnie warto dobrze poznać z kim będzie się dzieliło dom przez najbliższe lata Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 13:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to pamiętać, że, uwaga:
Koty liżą masło!

Nigdy nie zostawiajcie masła bez opieki :]

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalen Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 8
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 14:18   :)) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź! przygotowałam zatem listę niezbędnych rzeczy dla kocurka Smile na podstawie waszych rad ale też i z innych for o zwierzakach http://listonic.pl/hrabina/3398-akcesoria_dla_kota__) dzięki Smile p.s chyba będzie main coon Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 16:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacyjka - Z tego co napisałaś to chyba tylko warto wiedzieć co zrobić żeby kot robił do kuwety. Czemu kot miałby nie wskakiwać na stół? Jest kotem przecież, lubi skakać po meblach, lubi drapać drzwi i lubi włazić człowiekowi na głowę. Nie chcesz żeby to robił, to nie kupuj kota.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 17:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

NIe wszyscy chcą żeby kot wskakiwał w kuchni na stół, a zresztą to był tylko przykład, bo są miejsca niebezpieczne dla kota, jak kuchenka, gdzie w ogóle nie powinny się zjawiać koty, a mój kot już tam wskakiwał... uważasz że to nie ważne co się zrobi pierwszego dnia - niby nie, ale to ma duży wpływ na koci charakter, a chyba nikt nie chce mieć kota zastraszonego.
No i są jeszcze takie rzeczy jak: na co zwracać uwagę przy wyborze kota (względy charakteru i zdrowia), jak go pielęgnować - czesanie, ewentualnie przycinanie pazurków i informacje dotyczące sterylizacji. No i warto przeczytać taką książkę, żeby przemyśleć czy kot będzie miał towarzystwo, kot sam w domu się nudzi, chyba że kupujemy dwa koty i zastanowić się dobrze czy czasem nie przejdzie nam ochota na trzymanie zwierzaka po dwóch tygodniach, choćby po to...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HelpForYou Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 66
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 20:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Warto dopkupić taką obroże przeciw różnym robaczkom biggrin

_________________
shit happens
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9017446
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 21:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Schaunri nie wmawiaj akcji że nie potrzeba książki....

Akacja ma rację skoro założycielka tematu prosi o pomoc co kupić dla kota to można się domyślić że nie wie nic na ten temat kotów....
Lepiej poczytać i wiedzieć coś na temat kotów niż nie przeczytać i nic nie wiedzieć Smile


Skoro nie ma książki to też można troche w internecie poszukaćSmile


Ja miałem kota i miałem go 2 lata a potem sie wyprowadził(sam!) ale co jakiś czas go widze i boi sie mnie (nie robie mu przemocy) ale na wiosnę będe miał psa Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 09 Wrz, 2009 21:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po kocie-uciekinierze chyba nie masz co zgrywać się na fachowca.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |