| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
... :(
Autor Wiadomość
Sucharek97 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 16
PostWysłany: Sob 17 Paź, 2009 13:06   ... :( Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mojemu przyjacielowi zmarl tata od tamtej pory on sie strasznie zmienil.Wiem co czuje ale nie wiem jak go pocieszyć Sad
Pomóżcie Crying or Very sad

_________________
Nie musisz być na szczycie by czuć się znakomicie ^^ xD
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9377564
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 17 Paź, 2009 13:10   

Trudno ingerować w takie intymne sprawy, najlepiej nic mu o nim nie gadaj.

Fajnie by było gdyby trzeba było dawać sensowne nazwy tematów, bo człowiek nie wie co czytać. Na jednym forum dawają za to warny.
Powrót do góry
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 17 Paź, 2009 15:45   

Przykro mi :<

Powiem na przykładzie.
Mam kolegę. W wakacje zmarła mu mama, ojciec jego dawno dawno się wyprowadził z rodziny. Zdziwiłam się, gdy ok. tydzień po śmierci jego matki zauważyłam go grającego na ulicy w siatkę z resztą paczki. Zachowywał się normalnie, śmiał, bawił. Też nie wiedziałam, co powiedzieć: "Przykro mi"? , "Kondolencje"? A po co psuć humor? Nic nie zrobiłam. I jest dobrze tak, jak jest. Widać, że cierpi, ale nie użala się nad sobą.


Nic się nie da zrobić. Musi on to sobie wszystko poukładać w głowie. Można to ułożyć tak:
50% że da sobie radę, będzie 'normalny'
50% że nie da sobie rady.
Innych opcji nie ma. A to, co się stanie, jest tylko i wyłącznie jego oraz jego matki sprawą.

Co robić w jego towarzystwie?
Wszystko, tylko nie mów o tacie. Jeśli chce porozmawiać, to sam zacznie temat.
A jeśli zacznie, to nie mów "Nie martw się". Wbrew pozorom to nie pociesza w takich sprawach. Powiedz, że go rozumiesz, że wiesz, jak bardzo to boli, że strasznie współczujesz. Zapewnij, że jak będzie chciał się wygadać to ma ciebie do dyspozycji w dzień i w nocy.

WAŻNE
Jak wiadomo, wpadki się zdarzają, ale jest jedna rzecz, której po prostu NIE WOLNO powiedzieć! Jak powiesz, to po prostu koniec:
"Noo, ale przynajmniej nie będzie ci zrzędzić".
Tego po prostu się wystrzegaj jak ognia, jak tykającej bomby. NAJLEPIEJ o tym nie myśl.

W każdym razie
Nie narzucaj się. Niech po prostu wie, że może mieć w tobie oparcie. I w jego towarzystwie zachowuj się normalnie.
Powrót do góry
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Sob 17 Paź, 2009 16:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:
Przykro mi :<

Powiem na przykładzie.
Mam kolegę. W wakacje zmarła mu mama, ojciec jego dawno dawno się wyprowadził z rodziny. Zdziwiłam się, gdy ok. tydzień po śmierci jego matki zauważyłam go grającego na ulicy w siatkę z resztą paczki. Zachowywał się normalnie, śmiał, bawił. Też nie wiedziałam, co powiedzieć: "Przykro mi"? , "Kondolencje"? A po co psuć humor? Nic nie zrobiłam. I jest dobrze tak, jak jest. Widać, że cierpi, ale nie użala się nad sobą.


Nic się nie da zrobić. Musi on to sobie wszystko poukładać w głowie. Można to ułożyć tak:
50% że da sobie radę, będzie 'normalny'
50% że nie da sobie rady.
Innych opcji nie ma. A to, co się stanie, jest tylko i wyłącznie jego oraz jego matki sprawą.

Co robić w jego towarzystwie?
Wszystko, tylko nie mów o tacie. Jeśli chce porozmawiać, to sam zacznie temat.
A jeśli zacznie, to nie mów "Nie martw się". Wbrew pozorom to nie pociesza w takich sprawach. Powiedz, że go rozumiesz, że wiesz, jak bardzo to boli, że strasznie współczujesz. Zapewnij, że jak będzie chciał się wygadać to ma ciebie do dyspozycji w dzień i w nocy.

WAŻNE
Jak wiadomo, wpadki się zdarzają, ale jest jedna rzecz, której po prostu NIE WOLNO powiedzieć! Jak powiesz, to po prostu koniec:
"Noo, ale przynajmniej nie będzie ci zrzędzić".
Tego po prostu się wystrzegaj jak ognia, jak tykającej bomby. NAJLEPIEJ o tym nie myśl.

W każdym razie
Nie narzucaj się. Niech po prostu wie, że może mieć w tobie oparcie. I w jego towarzystwie zachowuj się normalnie.


koleżanka ładne ci wytłumaczyła....
Ale nie podałaś wieku przyjaciela bo różnie to bywa małe dziecko bardziej cierpi niż nastolatek....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fikcja Płeć:Kobieta
Debiutant
Debiutant

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 50
PostWysłany: Sob 17 Paź, 2009 19:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie narzucaj się, nie zmuszaj na siłę do mówienia o tym jak się czuje, pocieszanie na siłę również nie jest najlepsze - dotrzymuj mu towarzystwa, rozmawiajcie, niech wie, że ma w tobie przyjaciela i może na tobie polegać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
12331185
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 17 Paź, 2009 21:11   

Simon- przyjaciel mój jest w 3 gimnazjum, takowoż ma 15 lat.
Powrót do góry
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Pon 19 Paź, 2009 15:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:
Simon- przyjaciel mój jest w 3 gimnazjum, takowoż ma 15 lat.


To bardzo cierpi Sad

Nie mów mu o tym tylko powiedz że możesz na ciebie liczyć w dzień i noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 19 Paź, 2009 21:21   

SIMON300195 napisał/a:



Nie mów mu o tym tylko powiedz że możesz na ciebie liczyć w dzień i noc


Czy to skierowane do mnie?
Mój kolega to nie do końca przyjaciel. Po prostu się znamy i lubimy. I mi się podoba już od przedszkola Embarassed . W każdym razie, nie wykazuje tego, że potrzebuje ode mnie pomocy. Czasami wracam ze szkoły z nim. Rozmawiamy sobie o wszystkim, nie mówi często o swojej mamie. Ale widać, że bardzo tęskni.
Powrót do góry
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Pon 19 Paź, 2009 21:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:
SIMON300195 napisał/a:



Nie mów mu o tym tylko powiedz że możesz na ciebie liczyć w dzień i noc


Czy to skierowane do mnie?
Mój kolega to nie do końca przyjaciel. Po prostu się znamy i lubimy. I mi się podoba już od przedszkola Embarassed . W każdym razie, nie wykazuje tego, że potrzebuje ode mnie pomocy. Czasami wracam ze szkoły z nim. Rozmawiamy sobie o wszystkim, nie mówi często o swojej mamie. Ale widać, że bardzo tęskni.




To nie jest tak źle jak sobie to wyolbrzymiasz Smile Rozmawiaj z nim dużo i będzie git
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |