| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Uczyć się czy nie uczyć oto jest pytanie??
Autor Wiadomość
AppolionRa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 10:36   Uczyć się czy nie uczyć oto jest pytanie?? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak w pytaniu, chciałbym wiedzieć czy jest po co. Dlatego tu umieszczam ten wątek, bo myślę że jest hmmm.... dość psychologiczny, tzn. jest mocno powiązany z emocjami.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 11:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Uczyć się dla samej nauki - bezsens.

Uczyć się dla celu, który znajduje się "dalej", czyli "poza nauką" - jak najbardziej.

Rzecz prosta i problem jeden - młodzi ludzie nie widzą tego celu, nie rozumieją go, jest dla nich zbyt odległy żeby można było od nich wymagać wielkiego zaangażowania w naukę.

Tak było, jest i będzie : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AppolionRa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 11:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W samo dno!!!

Jak to zmienić?

Chodzi o to, jak nabrać ten cel!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 11:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na pewno chcesz iść do jakieś szkoły - więc zacznij od tego. Z czasem celem stanie się jakiś konkretny kierunek, zawód..


.. dno?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AppolionRa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 11:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dno, to chodziło mi o strzał w dziesiątkę. Ja czasami przynajmniej się tak czuję. Się zastanawiam czasami po co?

Szukam sposobów do zmotywowania, wykrystalizowania sobie celu i w ogóle, szukam sposobu, chciałem też was się zapytać. Może coś znajdę co postawi do pionu.

Dzięki za odp. Wink

[ Dodano: Sro 03 Mar, 2010 12:40 ]
Ale widzę że temat jest dość ciężki. Chyba za ciężki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SIMON300195 Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 957
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 19:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nauka już znudziła...

Wyznaczyłem konkretny cel ale zaraz po tygodniu nauki zrezygnowałem z celu


Macie moze jakieś metedy AppolionRa dzięki że poruszyłes temat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 21:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mówiąc o celu miałem na myśli marzenia, czy wizję przyszłego życia po "szkole", ale taki cel pojawia się dopiero gdzieś na przestrzeni liceum, studiów, technikum, czyli szkoły, po której można mieć już wizję własnego życia.

Przez poprzednie szkoły po prostu musicie przebrnąć, a że nie jest to trudne, więc nawet specjalna motywacja pewnie nie jest wam potrzebna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sro 03 Mar, 2010 21:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AppolionRa napisał/a:
Się zastanawiam czasami po co?

Żeby mieć potem spokój. Słupek się nie uczył i ma nadal sesję, kiedy inni odpoczywają :] Dobrze chociaż, że mnie zarejestrują na II sem. bez żadnej papierkologii.

IMO rozważania nad sensem bytu i szukanie motywujących porad nic nie daje. Trzeba po prostu zamknąć się w pokoju, wyłączyć komputer, siąść nad książką i się zmusić.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 01:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A z tym wyłączeniem kompa to ciężko Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 02:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Prawda, zwłaszcza jak ma się wymówki typu "tylko na chwilę, wrzucę tę całkę w Wolframa* i wyłączam" :]

*- http://www.wolframalpha.com/ genialne narzędzie

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AppolionRa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 09:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

SIMON300195 nie ma sprawy, mam wiele ciekawych pytań Wink

hmmm.... To jak tak rozumieć, te wstępne nauczanie, to można podciągnąć pod naturalną selekcję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 10:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AppolionRa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 10:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Mówiąc o celu miałem na myśli marzenia, czy wizję przyszłego życia po "szkole", ale taki cel pojawia się dopiero gdzieś na przestrzeni liceum, studiów, technikum, czyli szkoły, po której można mieć już wizję własnego życia.

Przez poprzednie szkoły po prostu musicie przebrnąć, a że nie jest to trudne, więc nawet specjalna motywacja pewnie nie jest wam potrzebna.


To jeśli takie cele pojawiają się dopiero wtedy, to teraz trzeba się uczyć by dotrzeć do nauki której się polubi i stworzy się cele, tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 16:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Appolion - Nie, teraz trzeba się uczyć żeby nauczyć się żyć świadomie w społeczeństwie XXI-go wieku. Jedynie margines społeczny odpada na przestrzeni szkoły podstawowej i gimnazjum, więc przejście tych szkół dla "normalnego" człowieka nie powinno stanowić problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 04 Mar, 2010 18:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
Appolion - Nie, teraz trzeba się uczyć żeby nauczyć się żyć świadomie w społeczeństwie XXI-go wieku. Jedynie margines społeczny odpada na przestrzeni szkoły podstawowej i gimnazjum, więc przejście tych szkół dla "normalnego" człowieka nie powinno stanowić problemu.


Nawet można stwierdzić, że teraz 'podstawą' jest zrobienie jakieś turystki, czy kosmetologii na wyższej szkole.. czegośtam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |