| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
szybkie czytanie
Autor Wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Czw 25 Mar, 2010 18:47   szybkie czytanie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ktoś z Was był na kursie szybkiego czytania? Jakie efekty? Czy każdy może nauczyć się w miarę szybko czytać?
Jak Wy czytacie? Może macie jakieś własne techniki?

Zawsze byłam samoukiem i szybko nauczyłam się czytać. Jednak w toku edukacji, trzeba czytać więcej, więcej, i do tego zapamiętywać jak najwięcej informacji, a czasu na czytanie jest zazwyczaj mało. Razz Czy można szybciej nauczyć się czytać bez kursu? Czytam w przeciętnym tempie, często popełniam typowe błędy-wracam do wcześniej czytanych linijek, powtarzam je na głos. Chciałabym choć trochę zwiększyć efektywność mojego czytania i przyspieszyć tempo. Razz Co mogę zrobić na początek?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Gunia Płeć:Kobieta


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 09 Sty 2010
Posty: 28
PostWysłany: Czw 25 Mar, 2010 19:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nauczyciel od historii powiedział mi kiedyś, że aby lepiej zapamiętać czytany tekst wskazywać sobie, np. ołówkiem (tak jak zakładką). Rzeczywiście, to mi pomogło i bardziej mogłam się skupić na tekście. Co do szybkości bo najszybszą metodą jest czytanie po cichu (lub w myślach) bo zanim wypowiedz te kilkaset słów to trochę czasu minie co nie? Możesz sobie pomagać też, wyobrażając sobie to co czytasz..

Co do kursu to moje zdanie jest takie: Yyy.. Że co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 26 Mar, 2010 09:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kurs to tak naprawdę jedyna metoda wyrobienia sobie techniki szybkiego czytania jako takiego. Z prostego powodu - technika ta jest trudna, ciężka, nienaturalna dla człowieka i wymaga sporo pracy, plus nieco wrodzonych predyspozycji.

Dlatego też kursy takie są drogie, zawierają w sobie testy wprowadzające, sprawdzające na ile w ogóle się do tego nadajesz i troszke czasu zajmują. Nie warto na tym oszczędzać, bo można wtedy nie zobaczyć żadnych efektów.

Jeśli o efekty chodzi - efekt po kilku miesiącach pracy potrafi być piorunujący. I nieważne że przydaje się to tak naprawdę tylko do przeglądania encyklopedii w poszukiwaniu potrzebnej wiedzy, czy czytaniu fachowych publikacji - jest przydatne i tyle.

Oczywiście prócz samych technik czytania "całymi stronami" uczy to też dużo szybszego czytania "normalnie", ale to już taka marginalna sprawa : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 26 Mar, 2010 16:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chodziłam na kurs i powiem Ci, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Nic, ale to nic nie nauczyłam się. Czytałam bardzo wolno i czytam dalej. Co jest uciążliwe, kiedy w 2 dni muszę się nauczyć kilkuset stron, ale co zrobić..

Może dlatego, że w to w ogóle nie wierzyła - liczyłam na metody jak troszkę szybciej czytać, za to nam wmawiano, że po kursie będziemy czytać kilka tysięcy słów na minutę.. Ale prowadzący na sobie nie chciał demonstrować. Więc pic na wodę - potem liczyłam, że chociaż ćwiczenia pomogą w lepszym zapamiętywaniu, choć odrobinę przyspieszą czytanie - niestety, nic.

W każdym razie - męczę się z powolnym czytaniem, zapamiętywanie jako tako idzie. Jestem na dziennym prawie, załapałam się nawet na stypendium - da się z tym żyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 26 Mar, 2010 19:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nasty - Jakoś pechowo trafiłaś, bo to naprawdę działa i jest skuteczne, chociaż pic na wodę że w miesiąc można się tego nauczyć : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Sob 27 Mar, 2010 11:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chodziłam na kurs cały rok - robiłam głupie ćwiczenia, bawiłam się kostkami, czytałam z patyczkiem od szaszłyków.. Efekt żaden.

Fakt, byłam nastawiona bardzo sceptycznie, bo w cuda nie wierzę, a jak ktoś mi opowiada takie bajeczki, a sam nie potrafi zademonstrować, to coś jest nie tak.. W każdym razie liczyłam, że choć troszkę przyspieszę czytanie, ewentualnie szybciej będę zapamiętywać itd (bo i to było w ramach kursu..). Jednak w żaden sposób mi to nie pomogło.. Nikomu z mojej grupy w sumie też. Więc chyba bardzo pechowo trafiłam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |