| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
3 pytania
Autor Wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pią 02 Kwi, 2010 22:33   3 pytania Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No więc mam takie pytania, które spędzają mi sen z powiek : P Proszę o odpowiedź:

1) Czy jeśli na przykład pierwsza miesiączka trwała, załóżmy, 5 dni, to czy wszystkie następne też będą po 5?
2) Dlaczego niektóre kobiety mają okres trwający 2 dni, a niektóre nawet tydzień? Uściślając: co wpływa na długość miesiączki?
3) Jutro przyjeżdżają już na święta goście, więc całe wolne przesiedzę u dziadków. Akurat teraz wypadł mi okres, więc jak mam sobie dać radę z podpaskami? Wziąć torebkę z "zaopatrzeniem"? (nigdy wcześniej nie nosiłam do dziadków torebki, plecaka, ani nic takiego, więc mogłoby to być troszkę dziwne.)

Kurczę, nie takie miało być 3, ale podczas pisania tego tematu mi się zapomniało xD Jak mi się przypomni, to edytuję, dobrze? (Ach, ta ulotna pamięć...) Ale mimo wszystko proszę o odpowiedź na wszystkie trzy.

Dziękuję : )
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pią 02 Kwi, 2010 23:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1) pierwsze miesiączki zazwyczaj nie są regularne, bo organizm dopiero się przyzwyczaja do nowej sytuacji, więc trudno powiedzieć ile w przyszłości będzie trwała. W tej chwili możesz mieć nawet krwawienie 10-dniowe, albo 2-dniowe, a w przyszłości ? Trwają około 3-8 dni, natomiast średnio 5.

2) Nie wiem czemu, ale myślę że to jest kwestia różnorodności, tak samo jak jedna osoba ma dłuższy nos od drugiej. Zazwyczaj tak jest że im bardziej zróżnicowany gatunek, tym łatwiej mu przetrwać. Wystarczy że znajdzie się jakaś bakteria, która rozwija się akurat w trakcie trwania miesiączki i w tym momencie przetrwają kobiety z krótszym cyklem, bo będą krócej narażone na ten czynnik Smile
Chociaz może to być cecha która nie jest dziedziczna i wtedy wpływają na to czynniki zewnętrzne, także przyjmij moje rozwazania raczej jako punkt podparcia do dalszego myślenia na ten temat, niż na jasną odpowiedź, bo nei wiem, tylko się domyślam, a nie chce też wprowadzać nikogo w błąd Smile

3) Weź jakąś torebkę, zapakuj tam książki jak się wstydzisz swojego zaopatrzenia, i powiedz że będziesz musiała trochę ponadrabiać zaległości do szkoły, bądź chcez przeczytac jakąś fajną książkę w wolnej chwili i już możesz tam też zapakować skarby.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pią 02 Kwi, 2010 23:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Akacja, mam jednak wątpliwości ciągle do 1) i 2). Chodzi mi o to, że: w 1) czy jak już się wszystko "ureguluje" to czy w "dorosłości" wszystkie będą miały po tyle samo dni?

A w drugim raczej o przyczyny biologiczne, np. bo cośtam jest takie, a cośtam jest takie, i tak dalej xD

edit;
mam jeszcze jedno pytanie!

Czy w Polsce (lub gdziekolwiek w Europie) jest możliwa operacja, która może uczynić kobietę/mężczyznę bezpłodną/ym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 12:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1) Tak, raczej tak jest, że jak się ureguluje to będzie po tyle samo dni, chociaż ja nigdy do końca tego nie liczyłam, bo trudno mi dokladnie powiedzieć kiedy jest taki ostateczny koniec, przynajmniej w moim przypadku Smile

W Polsce akurat sterylizacja jest zabroniona, ale są kraje gdzie można jej dokonać, nie wiem niestety gdzie i na jakiej zasadzie, musiałabyś poczytać sobie w internecie o tym. Poza tym nie sądze żeby to było możliwe w Twoim wieku, tak ze względów fizycznych jak i tego że w tym wieku nie masz pewnych potrzeb - posiadanie dziecka wydaje Ci się w tej chwili absolutnie niedorzeczne pewnie, ale warto takie decyzje podejmować jako dojrzalsza osoba, ponieważ wszystko może się jeszcze zmienić.

Poza tym mamy coraz lepszą antykoncepcję, więc myślę że to jest lepszy pomysł na życie, ponieważ jest to zawsze odwracalne...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 12:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja - mi nie chodzi tylko o to, że nie chcę mieć dzieci (a nie chcę!), tylko bardziej raczej o babskie sprawy, które prędzej mnie psychicznie wykończą niż fizycznie ^^ I ogólnie interesuje mnie, czy sterylizacja jest w ogóle możliwa.

Dziękuję po raz kolejny : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 14:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W polsce w świetle prawa sterylizacja jest pozbawieniem płodności zdrowej kobiecie i jest zagrożone 10 latami więzienia dla chirurga który bezprawnie tego dokonuje.

a tak szczerze - masz nascie lat i wszystkie babskie sprawy dopiero przed toba. jezeli nie odpowiada ci mechanika kobiecego organizmu to zawsze mozesz poddac sie zmianie plci - zrobia ci histerektomię i zapomnisz o okresie i dzieciach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 19:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale nie chciałabym być facetem ^ ^ I faktem jest, że tak, nie pasuje mi kobiecy organizm...

Zbaczając z tematu: ciągle nie mogę się przyzwyczaić, jak zmieniasz avatar ^ ^

Powracając: dziękuję Tremere za tą informację o 10 latach ^ ^ Mam też pytanie, w jakich europejskich krajach jest to legalne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sterylizacja nie ma wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu, dalej miałabyś okres.

Natomiast kastracja usunęła by ten problem, ale wycinanie sobie jajników praktycznie bez powodu jest niedorzeczne i spowodowałoby multum innych problemów zdrowotnych.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 20:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga - Nie kopnął Cię ktoś kiedyś? Co to za głupi pomysł ze sterylizacją : )?

A co do pytanie 2) z samego początku - uwarunkowania genetyczne, jak praktycznie wszystko : )

Tremere - Dostajesz oficjalny zakaz zmieniania awatara : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 21:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Sterylizacja nie ma wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu, dalej miałabyś okres.


Łeee, zniszczyłeś wszystko!

Shaunri - ewidentnie nikt mnie nie kopnął ^ ^ A pomysł nie jest taki głupi, bo jak na razie jest to dla mnie marzenie, żeby nie musieć się o dzieci martwić (oczywiście tylko w przyszłości - na razie to nawet nie myślę żeby myśleć). No to tyle : )

Dziękuję wszystkim udzielającym się, zostaniecie sowicie wynagrodzeni ^ ^ Temat może zostac usunięty, hurra hurra. : ))

Edit:
Merry Christmas : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 21:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:
Ale nie chciałabym być facetem ^ ^ I faktem jest, że tak, nie pasuje mi kobiecy organizm...

Zbaczając z tematu: ciągle nie mogę się przyzwyczaić, jak zmieniasz avatar ^ ^

Powracając: dziękuję Tremere za tą informację o 10 latach ^ ^ Mam też pytanie, w jakich europejskich krajach jest to legalne?


Nie wiem czy zastanowilas sie nad konsekwencjami. Nawet jezeli znajdziesz w europie chirurga ktory dokona histerektomii calkowitej czyli usunie ci macice z jajnikami zebys nie musiala okresowac i miec dzieci to przeciez to automatycznie wiaze sie z hormonalna terapia zastepcza. W przeciwnym razie organizm zacznie reagowac jak organizm kobiety po menopauzie - po prostu zaczniesz sie starzec i nabawisz sie jakichs nowotworow.

Bo chyba to rozumiesz przez STERYLIZACJE? W pojeciu europejskim sterylizacja to np. podwiazanie jajowodow, co nie ma zadnego wplywu na cykl a jedynie na plodnosc.
Generalnie nie wiem skad ten pomysl u ciebie, kazda kobieta ma/miala okres wiec bez przesady, to przeciez do zniesienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 21:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tremere - wiem, wiem, młoda i głupia jestem, to zwyczajna sprawa, da się przyzwyczaić etc. itp. itd. Tak więc uściślając - sterylizacja to "coś, dzięki czemu kobieta jest bezpłodna", a kastracja to kompletne pozbycie się, y, jakby to nazwać..."Kobiecości"? : P

Wiem, że to takie głupie stwierdzenie, ale kastracja nie byłaby takim głupim pomysłem (tak tak Riaga, wciąż 13 lat masz), bo w gruncie rzeczy...No nic w gruncie rzeczy : )



Merry Christmas : )


Edit:
Tremere - co do tego "nabawić się nowotworów" - nowotwory przez tą operację, tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Sob 03 Kwi, 2010 22:04   

A ja to bym chciał mieć dzieci (nie okres). I mam nadzieję że je mieć będę, i że matka nie będzie taka jak Riaga (bez obrazy dla niej) Smile.
Powrót do góry
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Nie 04 Kwi, 2010 00:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:

Tremere - co do tego "nabawić się nowotworów" - nowotwory przez tą operację, tak?

Przez brak gonad

a dwa - uwierz ze ciaza naprawde jest fajna, tez kiedys mowilam ze nie bede miala nigdy dzieci a wyszlo inaczej i jest ok Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Nie 04 Kwi, 2010 09:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chippy jakoś nie wyobrażam sobie ciebie jako ojca na razie. Ale wierzę, że kiedyś będziesz wspaniałym tatą Smile

Riaga zastanów się poważnie nad tym o czym piszesz. Przecież do okresu można się przyzwyczaić. Ja ostatnio też dostałam pierwszego i zapominałam, że go mam. Wystarczy dobre zabezpieczenie i jest git. A jak byś się wykastrowała, to miała byś więcej problemów niż z okresem. Na prawdę pomyśl zanim będziesz chciała zrobić coś tak głupiego.

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |