| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
wiara
Autor Wiadomość
michal88 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 67
PostWysłany: Pon 19 Kwi, 2010 20:54   wiara Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

może temat troche dziwny ale mam pytanie jakiego jesteście wyznania bo ja szczerze mówiąc jestem........ateistą ale na chrzcie i w komuni byłem z powodu ogólnego czyt( cała familja jest wierząca w boga) a dla mnie wydaje się to po prostu śmieszne>
"wiara to dar... a ja tego daru nie otrzymałem"

_________________
Hello
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 19 Kwi, 2010 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

michal88 napisał/a:
jestem........ateistą
Tak samo.
michal88 napisał/a:
"wiara to dar... a ja tego daru nie otrzymałem"
Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chippy
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: Pon 19 Kwi, 2010 22:01   

zabrzmiało jak "jestem hardkorem"
Powrót do góry
michal88 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 67
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 05:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chippy napisał/a:
zabrzmiało jak "jestem hardkorem"

dlaczego???

_________________
Hello
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 09:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile masz lat, ale wnioskuję że za młody jesteś jeszcze żeby się zastanawiać czy jesteś naprawdę ateistą, czy nie - bo i w okresie buntu wszyscy byliśmy, jesteśmy, lub będziemy ateistami (Ewentualnie kiedy wszyscy dookoła będą ateistami zostaniemy ortodoksyjnymi katolikami), a tak naprawdę sprawa klaruje się dopiero na przestrzeni długich lat : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 12:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Empty

_________________
------------
I Believe I Can Fly!


Ostatnio zmieniony przez pitrasia dnia Sro 10 Maj, 2023 21:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
michal88 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 67
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 14:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pitrasia napisał/a:
A ja jestem bardzo wierząca Smile Byłam na pielgrzymce o Częstochowy (pieszej) należę do grupy przy kościelnej i doznała paru cudów...

każdy wierzy w co chce
a jakich jeśli można spytać Question

_________________
Hello


Ostatnio zmieniony przez michal88 dnia Czw 22 Kwi, 2010 20:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 15:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Michał - tak szczerze, jeśli sądzisz, że "Wiara to dar" to raczej takim ateistą nie jesteś...Bo widocznie "fragmenty" jakiegoś szacunku dla Boga (nie chodzi o nie szanowanie, ale ateiści uważają, że Bóg w ogóle nie istnieje, a nie można mieć szacunku do niczego, o ile mnie rozumiecie ^ ^).

A tak w ogóle - co jest złego w ateiźmie? Albo w innych religiach?

A co do rodziny - jeśli Twoja rodzina wierzy w Boga, nie jest powiedziane, że nie możesz być ateistą. To jest Twoja własna sprawa, w kogo lub co wierzysz. Tolerancja, meine Lieblingsessen.

A to że przyjąłeś komunię i byłeś ochrzczony(przepraszam, ortografia mi się pogarsza i nie wiem, jak napisać - chyba tak? xD) - byłeś młodszy. Nie wiem, ile masz teraz lat, ale pewnie byłeś znacznie młodszy. Nie znałeś wtedy - prawdopodobnie - innych religii (no, takich jak ateizm, agnostycyzm <czy jak się pisze>), i szczerze mówiąc, jako dziecko niezbyt się orientowałeś w tych sprawach religijnych. Jak wszystkie dzieci : P
Ja również przyjęłam chrzest, komunię, etc., und jestem ateistką.

Wiele osób to skrytykuje, powie, że "Jest się za młodym, żeby móc o religii decydować", ale to jest nasza własna sprawa - czyś młody, czyś stary.

A tak w ogóle - jeśli jesteś ateistą, to co jest wstydliwego w tym, że...jesteś ateistą? ^ ^

No to to wszystko, co Riaga chciała wnieść do tematu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
michal88 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 67
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 16:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dużo ludzi jest ateistami i ja siętego nie wstydze... możeźlemnie zrozumiałaś ale mi chodzi głównie oto że chciałbym poznać wasze pąglądy na ten temat
ja szacunek dla ludzi wierzacych czy w allaha czy w budde i innych bogów i mieć będe.
a wiara jest darem bo człowiek musi chcieć uwierzyć w to co jest przez jakąś religie głoszone.. ja ogólnie rzeczbiorąc w boga nie wierze żadnego
ale fascynuje mnie religioznactwo.









P.S. ale żeby nikt niemyślał żeja jakiś muzłumanin jestem ale uważam że koran (czytałem Razz ) nie jest tylko książką ale podręcznikiem życia jak ktoś kiedyś to mądro nazwał. koran pisze że zabicie jednego człowieka jest takim czynem jak zabi cie całej ludzkościa pomoc jednemu człowiekowi jest jak pomoc dla całego świata niestety tak nie jest.. więcej niż połowa powie że mużlumanie to cyt. komentarz z youtub. "je**** h*** a tylko żydy potrafią ich tępić"
no więc tak wcale nie jest!
najbardziej rozpoznawalny element islamu: kobiety w nikabach (czarne czadory). tradycja ta zrodziła się przedprorokiem Muhammadem (Mohametem) co znaczy że była to tradycja nomadów i beduinów.
sam fakt budowy meczetu w warszawie.
czy ludziom tak to przeszkadza????
podróżowałem po krajach bliskiego wschodu i (dla mnie) nie sprawiało to problemu...
może ludziom chodzi o ataki bombowe i o terroryzm....niewiedza albo głupota jak widać jest źródłem strachu i obawy Rolling Eyes Neutral

_________________
Hello


Ostatnio zmieniony przez michal88 dnia Wto 20 Kwi, 2010 21:06, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 18:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Riaga napisał/a:
ochrzczony(przepraszam, ortografia mi się pogarsza i nie wiem, jak napisać - chyba tak? xD)
Nie tak.
Riaga napisał/a:
ateiźmie
To też nie tak.
Riaga napisał/a:
(no, takich jak ateizm, agnostycyzm <czy jak się pisze>)
To nie są religie.
michal88 napisał/a:
a wiara jest darem bo człowiek musi chcieć uwierzyć w to co jest przez jakąś religie głoszone..
Non sequitur.

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek - a więc jak? Taki drobny off-topic.

A co do tego, że to są "religie" - chodziło mi o odłamy religijne. No kurna, no, to w co się wierzy, lub nie. Nie umiem tego ubrać w słowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Wto 20 Kwi, 2010 20:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poświęciłam się dla siostry.. Chciała, żebym została chrzestną jej córeczki. Było to dość trudne, ale nie zawsze wypada odmówić - wybierzmowałam się, jestem chrzestną. Nie wiem, co za sens mieć taką chrzestną, ale w niepraktykującej rodzinie widocznie nie to się liczy..

To, co przeżyłam ostatnio utwierdziło mnie, że podjęłam kiedyś dobrą decyzję. I to było ostatnie takie poświęcenie.. Gdyby nie to, że śluby, pogrzeby bliskich osób odbywają się często w kościołach więcej by mnie w kościele nie zobaczyli.. No i cóż - czeka mnie pewnie jeszcze kolejny kompromis, ale gdyby to była tylko moja decyzja, to nie ochrzciłabym dziecka..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Sro 21 Kwi, 2010 06:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To teraz spróbuj się wypisać z Kościoła ; ) To jest dopiero wyzwanie : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal88 Płeć:Mężczyzna
Junior
Junior

Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 67
PostWysłany: Sro 21 Kwi, 2010 18:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no ja na msze nie chodze

_________________
Hello
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Sro 21 Kwi, 2010 18:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś ateistą, to to jest chyba oczywiste, czyż nie? o_O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |