| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Bardzo bolesna, obfita miesiączka
Autor Wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 12:16   Bardzo bolesna, obfita miesiączka Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Błagam o pomoc, bo zaraz ja tu wykituję x___X

W piątek dostałam miesiączkę - nawet w terminie wypadła, tylko że już od pierwszego dnia była nienaturalnie obfita. Sama krew i czarne skrzepy -.- Co godzinę lub mniej muszę zmieniać podpaski, bo inaczej skończyłoby się to katastrofą. I dodatkowo - teraz tak mnie zaczęło boleć, że nie mogę znaleźć sobie miejsca, ciągle łażę albo siedzę, kulę się na łóżku, nic nie pomaga. Wzięłam Buscopan - nic nie pomaga. Wzięłam Ibuprom - nic nie pomaga.

Ja już nie wiem, co robić mam, żeby zmniejszyć krwawienie albo zmniejszyć ból, błagam o pomoc!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 12:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A może powiedz o tym mamie? Przecież cie nie zje. A zawsze może pomóc Smile

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Możesz spróbować no-spe, ale ja sama nie wiem, bo mi zwykle dwie tabletki ibupromu pomagały...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 15:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pitrasia - moja mama o wszystkim doskonale wie. Mówi, że "to normalne".

Akacja - No-spy nie mam : )

Ale jest dobra wiadomość:
ten najgorszy ból już przeszedł! Została jedynie duuuuuża obfitość. Nie wiem, co ja jutro w szkole robić bęę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 18:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jutro może już być mniej obfita, ja zazwyczaj jak miałam coś podobnego, to trwało jeden dzień. W razie czego kup w sklepie jakieś największe podpaski o dobrej chłonności (always ultra, albo w tym stylu, lepiej zabezpieczają) i jakoś dasz radę ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 18:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A jakby tak któraś mogła..Powiedzcie mi, jak mogę przetrwać jutrzejsze 8 godzin w szkole? Zostało mi 10 podpasek...Nie wiem, czy się jutro z taką sumką wyrobię w szkole. Ale może jest szansa, że jutro będzie mniej...Jest szansa?
Tzn. przeważnie trwało 5-6 dni, czy to, że teraz jest...dużo, może wpłynąć na przedłużenie okresu? Czyli czy na przykład dzisiaj może być dużo, a jutro już ilość niewielka?
I czy są jakieś sposoby (domowe) na zmniejszenie krwawienia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 18:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Raczej nie ma żadnych sposobów na zmiejszenia krwawienia, jedynie unikaj dużego wysiłku i gorącej kąpieli, bo to może zwiększyć krwawienie. I zjedz trochę produktów zawierających żelazo (np. płatki śniadaniowe) żeby uzupełnić straty.
Jak powiedziałam, możliwe że jutro będzie mniejsze krwawienie, u mnie zazwyczaj tak było jak mówiłam już, ale to może być różnie u każdego, mam tylko własne doświadczenie w tym zakresie.

Nie możesz poprosić mamy żeby kupiła podpaski, albo zgromadzić dwa złote i iść do sklepu po nie ? Nie wiem jak teraz stoją podpaski, ale są też z tych tańszych, i myślę że taką sumę uzbierasz.

Jeżeli nie starczy Ci podpasek to masz do wyboru:
a) kupić w sklepiku szkolnym - zazwyczaj można kupić pojedyńczo
b) wziąć od koleżanki
c) iść do pielęgniarki i poprosić o podpaskę, albo iść do niej, powiedzieć że Cie strasznie boli brzuch i czy mogłaby Cię zwolnić do domu, ewentualnie po prostu sie urwać ze szkoły.

Czasami podczas okresu tak się czułam, że myślałam że zejdę, więc rozumiem że możesz jutro nie wytrzymać, więc w razie czego idź do pielęgniarki bądź do domu...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akacja - z pójściem do domu nie byłoby tak źle, bo moja mama pracuje w szkole, tylko że uczy w-fu, a w-fistami są przeważnie faceci, i chybabym się wstydziła iść do mamy, że mnie boli brzuch bo mam okres (ona o tym wie, tylko że nie chciałabym mówić tego przy wszystkich xD)
W sklepiku szkolnym nie sprzedają. Sklepy są pozamykane (3 maj). Koleżanka to niegłupi pomysł : )

Pielęgniarka - fakt - nie jest głupim pomysłem, ale i tak wyszłoby na to, że musiałabym poinformować mamę. Ech, może po prostu wezmę ze sobą listek Ibupromu?

P.S. Czy to, że dzisiejsze krwawienie jest mniejsze (o trochę), może znaczyć, że jutro też będzie mniej? xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 19:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Akurat wielkośc krwawienia waha się w ciągu dnia, więc to nie musi znaczyć że jutro będzie mniejsze, ale wydaje mi się jednak że tak.

Tak, weź ze sobą ibuprom i nie ma problemu, 10 podpasek na pewno Ci wystarczy do tej 15, a potem pójdziesz po prostu do sklepu...

A w razie czego po prostu znajdujesz mamę, bierzesz ją na bok i mówisz o co chodzi, nie musisz głosić przemowy przy wszystkich wuefistach.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 20:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmm. Właśnie poszłam do mamy i zapytałam, czy mogę wziąć ze sobą listek Ibupromu do szkoły. "Nie masz już takiej potrzeby". Hm. Wyrozumiała rodzicielka -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 20:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A nie możesz go po prostu wziąć ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 22:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kiedyś miałam piekło w domu jak bez pytania wzięłam chyba 3 tabletki Buscopanu. Wtedy działałam "w ukryciu", a teraz Ibuprom został kategorycznie zabroniony, więc byłoby gorzej. Ale jest dobra strona! Jak mnie będzie boleć, to zwolni mnie pielęgniarka : ) A zła strona jest taka, że w domu jest brat. Wrr, nie lubię maturzystów! Przez nich 1 i 2 liceum ma woooolne :<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Akacja12 Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2003
Posty: 2010
PostWysłany: Pon 03 Maj, 2010 22:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubie maturzystów z innego powodu biggrin
Może Twoja mama wie że używanie tych środków przeciwbólowych nie jest do końca zdrowe, ale bez przesady... Trzeba było nie pytać jak wiedziałaś że się może tak stać ;]
W każdym razie możesz wziąć zawsze tabletki od pielęgniarki, da Ci prawdopodobnie no-spe, jest chyba zupełne nieszkodliwa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Wto 04 Maj, 2010 15:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przeżyłam w szkole! : D Musiałam co przerwa zmieniać podpaskę, ALE krwawienie się już zmniejsza : D Dzisiaj kupiłam w aptece Tampaxy z aplikatorem...Nie mini, bo nie było, a regular. Nie są "gigantami", tylko o rozmiar większe, się zobaczy, jak to jest...
Brzuch nie bolał prawie wcale.

Tylko że teraz się martwię, bo dostałam "ofertę" xD pójścia na zawody sportowe, jutro. No i niestety, dyscyplina niezbyt fajna jak na te dni, skok wzwyż -.-

Więc: czy jakbym jakoś zaaplikowała tampon i byłoby w porząsiu, to czy bez problemów mogłabym skakać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Wto 04 Maj, 2010 16:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Leż oczywiście Smile

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |