| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zainteresować się przedmiotem
Autor Wiadomość
grot11 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Sob 17 Lip, 2010 14:22   Jak zainteresować się przedmiotem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak można zainteresować się jakimś przedmiotem?
Chodzi o to, że chciałbym się uczyć, ale mi się nie chce. Teraz wakacje, myślałem że nadrobię swoje zaległości, ale tylko kilka razy zdołałem zaglądnąć do książki. Szczególnie chodzi mi o fizykę. Chciałbym żeby mnie pasjonowała, żebym mógł się jej uczyć całymi dniami. Ciągle mam jakby wyrzuty sumienia, że powinienem się uczyć. Jest możliwość żeby zachęcic się samemu do nauki? Zmotywować?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wik18 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Lip 2010
Posty: 9
PostWysłany: Sob 17 Lip, 2010 17:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślę że łatwiej Ci przyjdzie chęć nauki przyrody - jest ciekawa, łatwa itp. Natomiast fizyka jest nieco trudniejsza, choć też jest trochę częścią przyrody. Przeczytaj różne ciekawostki przyrodnicze i matematyczne. Najlepiej skontaktuj się z przyrodnikiem i nawiąż z nim rozmowę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Sob 17 Lip, 2010 18:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hm, jak ja się na fizykę uczyłam, to miałam parę punktów, które mi ułatwiały naukę.
1. Zawsze sobie sprzątałam w pokoju, żeby na biurku mieć czysto (i pachnąco : P). Czysty pokój będzie taki, hm... W każdym razie lepiej się w czystym uczy : )
2. Najczęściej robiłam notatki - estetyczne, pisane ołówkiem, ważniejsze rzeczy na kolorowo podkreślone. Nie dość, że robiąc notatki troszkę się nauczysz, to jeszcze będzie się przyjemnie uczyć.

Narysuj sobie tabelkę składającą się z kilkunastu małych kwadracików. Załóżmy, że jeden kwadracik oznacza jedną godzinę (może być więcej, może być mniej) nauki, po godzinie nauki jeden kwadracik zamalowujesz.
Niech kwadracików będzie np. 100, i za cel wyznaczysz sobie np. do 29 lipca 20 kwadracików ma być zamalowanych.
Będziesz dumny, jak kwadracików będzie dużo ;]

Możesz o pomoc poprosić rodziców, żeby cię mobilizowali oraz (no, niestety) przepytywali. Niech cię dopilnują jak w roku szkolnym Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 18 Lip, 2010 19:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Są wakacje.. odpocznij. Żeby z przyjściem roku szkolnego mieć więcej energii i zapału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grot11 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 3/3/6
PostWysłany: Czw 26 Sie, 2010 18:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No niestety, nie ma czasu na wakacje podczas wakacji. Mam za duże zaległości. Ale ostatnio jest lepiej. Już od sierpnia po kilka godzin dziennie udaje mi się przeznaczyć na naukę. Najgorszy jest początek, później jakoś leci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 07:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli teraz mówisz że masz zaległości, to znaczy że twój system nauki leży na całej długości - mówiąc prościej, nie potrafisz się uczyć. I od tego powinieneś zacząć.

Różnych przedmiotów bowiem człowiek powinien w różny sposób się uczyć. Jedne przedmioty, przeważnie takie jak biologia, historia, czy geografia to zwykła pamięciówka - wymagają dużo czytania, oraz dużo powtarzania. Drugie przedmioty, jak matematyka, fizyka, czy chemia to przedmioty typowo zadaniowe - wymagają siedzenia i robienia w kółko zadań.

W Twoim wieku powinny wystarczyć regularne dwie godziny dziennie przeznaczone na dobrą naukę i o żadnych zaległościach nie byłoby mowy - istotną rzeczą jest tu system nauki, oraz słowo "REGULARNE dwie godziny" : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tremere Płeć:Kobieta
Aktywista
velvet velour
Aktywista


Dołączyła: 11 Lip 2005
Posty: 1551
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie do konca tak jest. jednak zaleglosci w podstawach np matematyki ciagna sie potem LATAMI, sama mialam taka sytuacje ze siedzialam i kulam cale liceum matme no i nic mi nie szlo, dopiero jak poszlam na korki to odkrylam ze zaleglosci sa wlasnie z gimnazjum.
i zeby nie bylo, zawsze uczylam sie dobrze i duzo (Razz), wiec zaleglosci ze scislych to dramat, bo ciezko samemu nadrobic nie wiedzac gdzie jest pies pogrzebany.

a co do reszty sie zgadzam jak najbardziej:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do biologii, sama pamięciówa nie wystarczy. Najlepiej jest po prostu lubić przyrodę i interesować się nią na codzień, prowadzić zielniki, własne badania i obserwacje i w jakiejś formie je utrwalać. To pomaga zapamiętać suche wiadomości.
Tak samo z historią, nie wyobrażam sobie uczyć się historii tylko z podręczników i repetyroriów. Filmyk, książki, mądre zwiedzanie-w dużych, starych miastach np. w Krakowie historię odnajdzie się na każdym kroku. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nikita - Doświadczenia, wiedza czytana i fakty zasłyszane nie pomagają na egzaminach, maturach i takich tam. Tam jest wymagana sucha wiedza, wykute fakty, więc niestety - mi też się to nie podoba, ale nauka takich przedmiotów ogranicza się do kucia, przynajmniej w późniejszym okresie : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmmmm, nie zgodziłabym się. Moim zdaniem do rozszerzonej matury z WOSu i historii (zamierzam zdawać) sucha wiedza nie wystarczy, a już na pewno nie tylko koszystanie ze szkolnych podręczników (podręczniki nawet tzw. tylko dla maturzystów są ubogie, a wymagania na rozszerzonych maturach niekiedy bardzo od nich odbiegają).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 11:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to teraz wygląda - mam nadzieję że masz rację i jest znacznie lepiej. Na mojej maturze z biologii wystarczyła sucha wiedza - a będąc szczerym - wykute na pamięć strona po stronie repetytorium. W sumie trochę smutna rzecz, że w ogóle myślenia nie wymagano : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 20:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na historii może nie aż tak, ale na WOSie często pojawiają się pytania dotyczące aktualnych spraw - trzeba też mniej więcej na bieżąco być z wiadomościami itd.. Dużo jest też tekstów do opracowania, a na koniec wypracowanie, w którym mają pomóc zawarte materiały (analiza wykresów, tekstów etc.). Na historii w sumie też teksty źródłowe, a więc umiejętność czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków.

Choć niestety, dalej jest to kucie, kucie.. Szczególnie na rozszerzonych, gdzie np. za 3 pytania masz 1 pkt, a za dwie poprawne odpowiedzi 0..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konwalijka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 9
PostWysłany: Czw 23 Gru, 2010 12:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mnie ciekawi to czego nie mam obowiazku się uczyć ;D
i tak jak znajduję ciekawe artykuły to szukam dalej i dalej Smile

ciekawostki wciągają, zależy kto co lubi
ale tak np czytajac ****** można polubić chociaż niektóre dziedziny. Jestem w trakcie biggrin wklejać nie będę bo zależy kto co lubi. Dla mnie to jest przyjemna alternatywa przyswajania wiadomości Smile


Proszę nie umieszczać reklam. Nasty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Pią 24 Gru, 2010 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ci od marketingu są sprytni. Ale nasi moderatorzy wychwycą reklamę wszędzie <lol2>

A ja sama nie umiem się zmusić do nauki jakiegokolwiek przedmiotu, jeśli mnie nie ciekawi.

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |