| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Problem
Autor Wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 00:00   Problem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Y, tak jakby nie miałam w ogóle pojęcia, jaką tutaj dać nazwę tematu, dlatego przepraszam za tak pospolitą : P

Mam więc problem z dużym palcem u stopy. Często wrastały mi paznokcie (tak po bokach), więc zaczęłam je dość często wycinać.
Dzień wcześniej akurat wycinałam, więc nie jest zbytnio możliwe, że to przez wrastanie, w każdym razie: zaczął mnie boleć palec, (tak jak przeważnie przy wrastaniu jest), więc machnęłam paznokieć i fragment skórki nożyczkami, plus woda utleniona.
Na następny dzień był o wiele bardziej spuchnięty, a gdy przekłułam igłą pokazała się ropa. Ropa jest do tego czasu, palec wciąż spuchnięty, boli. Zrobił się strupek, jak coś próbuję robić zaczyna krwawić. Najgorsze jest to, że zaczął mnie boleć także drugi palec - 2 dni temu. Wycięłam część paznokcia, która najczęściej wrasta, ale ten wciąż boli i zaczyna puchnąć.

Nie mam pojęcia, co robić? Zagoi się to samo?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
faranek22 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 18
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 10:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kolego może zgłoś się z tym do lekarza bo my tutaj to możemy tylko zgadywać





------------------------
sigma bank


Ostatnio zmieniony przez faranek22 dnia Pon 20 Wrz, 2010 19:45, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
111111
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 10:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

faranek - To nie kolega, tylko koleżanka i nie musimy zgadywać, bo wiemy co jej jest : )

Riaga - Tendencja do wrastania paznokci to przykra sprawa, ale swego czasu sam się z tym namęczyłem - co najzabawniejsze, jedna wizyta u chirurga załatwia sprawę do końca życia. Chirurg poprzez odpowiednie nacięcie na palcu ukierunkowuje wzrost nowego paznokcia, dzięki czemu przestaje wrastać w palec (Akurat moje paznokcie po zabiegu są jak od linijki ; ) ). Co najlepsze po czasie "wycinania" paznokcia zaczyna wrastać część do której nie masz dostępu, chyba że zerwiesz sobie cały paznokieć : )

Tak więc wizyta u chirurga i problem zniknie na zawsze - nastaw się tylko na to że po zabiegu z dwa tygodnie w opatrunku będziesz łazić : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 12:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tylko problem taki, że w sobotę wyjeżdżam, a paluszki jak bolą, tak bolą. Ale no to się przeżyje : )
Dziękuję serdecznie za pomoc, bo przynajmniej już wiem, co robić : ) Po wyjeździe się jakiegoś chirurga zgarnie : P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 12:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
faranek - To nie kolega, tylko koleżanka i nie musimy zgadywać, bo wiemy co jej jest : )

Riaga - Tendencja do wrastania paznokci to przykra sprawa, ale swego czasu sam się z tym namęczyłem - co najzabawniejsze, jedna wizyta u chirurga załatwia sprawę do końca życia. Chirurg poprzez odpowiednie nacięcie na palcu ukierunkowuje wzrost nowego paznokcia, dzięki czemu przestaje wrastać w palec (Akurat moje paznokcie po zabiegu są jak od linijki ; ) ). Co najlepsze po czasie "wycinania" paznokcia zaczyna wrastać część do której nie masz dostępu, chyba że zerwiesz sobie cały paznokieć : )

Tak więc wizyta u chirurga i problem zniknie na zawsze - nastaw się tylko na to że po zabiegu z dwa tygodnie w opatrunku będziesz łazić : )


Nacięcie na palcu? Cholera, też mam ten problem, ale nigdy nie wyglądało to tak poważnie. I chyba wolę, żeby wrastał, niż dać się ciąć;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 12:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie martw się, nasty, jak poprosisz, to naćpają cię morfiną ;P No i jedno nacięcie to chyba nic poważnego aż tak nie jest : ) Przeżyjemy : P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 14:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zabieg robi się pod miejscowym znieczuleniem, wiadomo że nic przyjemnego, ale skuteczne cholernie. W sumie patrząc teraz na swoje stopy to czasami się zastanawiam czy tak "od" sobie reszty palców nie przerobić, bo ładnie to wygląda ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 15:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A mam takie pytanie jeszcze, wiadomo, że w tym tygodniu zabiegu nie zrobię - czy to się może zagoić samo?
Bo to praktycznie już nie jest problem samego wrośniętego pazurka, tylko martwi mnie to, że to jest już rana z wyciekającą ropą (Zatoka Meksykańska XD).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 15:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zagoić pewnie się zagoi, tylko dbaj o stopę, nie biegaj, zaklej to plastrem, posmaruj czymś. Problem nie zniknie, ale ranka się zagoi. I już nie wycinaj sobie połowy palca sama ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Pomogła: 55 razy
Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 16:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wizualnie to mi nic nie pomoże - jak ma się prawie 3 centymetrowe paluszki, stopy i tak wyglądają komicznie. Mam nadzieję, że moje wrastanie będzie na tyle niegroźne, że obejdzie się bez robienia im krzywdy;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Pomógł: 127 razy
Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 29 Lip, 2010 17:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to tylko kwestia tego czy Cię noga boli, czy nie. Jak nie boli, to olać. Jak boli, to nie olać, proste : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 16:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że odnawiam, ale temat w końcu mój : )

Na wakacjach miałam robione na noc okłady z maści ichtionowej (na ropę) albo z Rywanolu, i jakiś tam antybiotyk na to. Z deka pomogło, ale wciąż boli, jest napuchnięte i jest troszkę tej ropy.
Można do chirurga się wybrać od razu, czy najpierw warto skorzystać z pomocy internisty? I czy jak już chirurg, to ta operacja może być wykonana na takich palcach...chorych palcach? ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
LoveHerMadly Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 111
Ostrzeżeń:
 2/3/6
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 18:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Omg... a operacje robi się zdrowym ludziom?
Niech lekarze zaczną robić oparacje jak im wyzdrowieje cokolwiek xD

_________________
Madly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrasia Płeć:Kobieta
Dyskutant
Dyskutant


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 333
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 19:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli ona ma problemy z palcami, to zdrowa nie jest. I robi się czasem operację zdrowym ludziom. A drugiego twego zdania rozszyfrować jakoś nie mogę, więc komentować go nie będę...

_________________
------------
I Believe I Can Fly!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7416497
Riaga Płeć:Kobieta
Dociekliwy
Dociekliwy


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
PostWysłany: Pią 27 Sie, 2010 22:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

LoveHerMadly, jeśli chodzi o operację na wrastające pazury, to przecież może ktoś nie mieć takich problemów jak ja (ropa, rana, etc.) tylko po prostu wrośnięte paznokcie, które przed operacją może sobie ładnie wyciąć, a operację zrobić po to, żeby już mu nie wrastały. Tak to przynajmniej wygląda na moją logikę, którą pewnie zaraz skomentujesz.

Można to porównać do operacji plastycznej, a jak ktoś chce sobie zrobić operację plastyczną, to przeważnie jest zdrowy (chodzi mu tylko o estetykę), a jeśli jest chory (Jezu, jakie powtórzenia), to ma jakieś przeciwwskazania do operacji. Rozumiemy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8400593
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |