| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Duuuużo nauki
Autor Wiadomość
patryk2212 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 7
PostWysłany: Sob 29 Sty, 2011 22:20   Duuuużo nauki Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ile najwięciej godzin udało wam się kiedykolwiek uczyć wciągu jednego dnia (nie licząc szkoły, bo w większości to żadna nauka)? I czy uważacie że uczenie się po 5 godzin dziennie po szkole i po 10 godzin w weekendy to za dużo? Chcę zdać rozszerzoną maturę na 100%. Chodzę do 2 klasy liceum.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pink Panter14 Płeć:Kobieta
Junior
Junior

Dołączyła: 03 Lis 2007
Posty: 149
PostWysłany: Sob 29 Sty, 2011 23:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmm ja wiem ? Jakieś 5/6 h najwięcej.. Ale to w gimnazjum , w liceum znacznie mniej xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2011 00:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

13h pisania projektu (w tym ok. 2h przerwy) na ostatnią chwilę, ale takie rzeczy to się robi tylko w sytuacji zagrożenia życia.

Cytat:
I czy uważacie że uczenie się po 5 godzin dziennie po szkole i po 10 godzin w weekendy to za dużo?
A gdzie czas na op...lanie się?

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2011 10:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Patrząc z mojej perspektywy to troszkę dużo, bo 10 godzin w weekend wskazuje jednak na to że znaczna część czasu z tego to żadna nauka - bo jakbyś się tak uczył w jakiś wydajny sposób już w 2-iej klasie LO, to materiał by Ci się po miesiącu skończył.

Znajdź złoty sposób, zamiast tracić młodość ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2011 14:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wchodzę, żeby odpocząć od nauki a tu co?!

Jak na liceum to raczej sporo..

Gorzej na studiach.. Od miesiąca siedzę prawie codziennie do ok. 2..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk2212 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 7
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2011 18:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O materiał nie ma obaw. Na pewno się nie skończy. A na lenistwo szkoda czasu. Chyba się nie zapracuje - mam wyznaczone trochę czasu na odpoczynek między pojedyńczymi sesjami nauki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2011 19:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skończy się. Jak już koniecznie chcesz się dużo uczyć to już lepiej rozwijać się nadprogramowo w czymś co cię interesuje, a nie w kółko tłuc to samo. Jaki kierunek studiów wstępnie planujesz?

nasty_girl napisał/a:
Gorzej na studiach.. Od miesiąca siedzę prawie codziennie do ok. 2..

U mnie sesja to prawie jak wakacje. Najgorsze były te 2 tygodnie przed, jak trzeba było pokończyć projekty i inne takie Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Nie 30 Sty, 2011 23:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak to materiał się nie skończy? Toż materiał maturalny w ten sposób się ucząc można w tydzień przerobić - góra dwa tygodnie. Po prostu robisz coś kompletnie bez potrzeby, znajdź sobie hobby i jemu poświęcaj nadmiar czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Pon 31 Sty, 2011 15:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Słupek napisał/a:
Skończy się. Jak już koniecznie chcesz się dużo uczyć to już lepiej rozwijać się nadprogramowo w czymś co cię interesuje, a nie w kółko tłuc to samo. Jaki kierunek studiów wstępnie planujesz?

nasty_girl napisał/a:
Gorzej na studiach.. Od miesiąca siedzę prawie codziennie do ok. 2..

U mnie sesja to prawie jak wakacje. Najgorsze były te 2 tygodnie przed, jak trzeba było pokończyć projekty i inne takie Smile


Pozazdrościć.. ja momentami żałuję, że nie poszłam na jakąś socjologię, czy stosunki międzynarodowe się poobijać;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Słupek Płeć:Mężczyzna
Aktywista
The Man Without Fear
Aktywista


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2722
PostWysłany: Pon 31 Sty, 2011 20:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tylko po co taki kierunek kończyć?

Spójrz na to tak, że Ty nie dosypiasz teraz, ja nie dosypiam przez całą resztę semestru Smile

_________________
“Smart people believe weird things because they are skilled at defending beliefs they arrived at for non-smart reasons.”
—Michael Shermer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk2212 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 7
PostWysłany: Sro 02 Lut, 2011 18:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Materiał maturalny w tydzień? Bez przesady.
A na maturę planuję rozszerzoną matematykę, angielski i fizykę (ewntualnie jeszcze informatyka - jak starczy czasu). No i polski, ale poziom podstawowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shaunri Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista

Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 3847
PostWysłany: Czw 03 Lut, 2011 10:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

patryk - No dobra, faktycznie licealista materiału maturalnego w tydzień nie zrobi, miesiąc niech będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk2212 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 7
PostWysłany: Czw 03 Lut, 2011 13:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ferie się zbliżają. Sprawdzimy, sprawdzimy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nasty_girl Płeć:Kobieta
Aktywista
lalala :d
Aktywista


Dołączyła: 18 Mar 2005
Posty: 5646
PostWysłany: Czw 03 Lut, 2011 16:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Shaunri napisał/a:
patryk - No dobra, faktycznie licealista materiału maturalnego w tydzień nie zrobi, miesiąc niech będzie.


A potem się idzie na studia i nagle budzi się, że musi wykuć 500 stron w 4 dni. Jak ja dzisiaj Wink

Fajnie sobie wtedy powspominać naukę do matury - 3 lata na 3 książeczki po 200 stron.. phi.


Słupek niby tak. Tylko, że u mnie sen jest bardzo cenny.. Lubię też wyglądać jak człowiek, a nie zwłoki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikita Płeć:Kobieta
Nina
Moderator globalny


Dołączyła: 19 Kwi 2004
Posty: 2212
PostWysłany: Czw 03 Lut, 2011 20:33   Re: Duuuużo nauki Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

patryk2212 napisał/a:
Ile najwięciej godzin udało wam się kiedykolwiek uczyć wciągu jednego dnia (nie licząc szkoły, bo w większości to żadna nauka)? I czy uważacie że uczenie się po 5 godzin dziennie po szkole i po 10 godzin w weekendy to za dużo? Chcę zdać rozszerzoną maturę na 100%. Chodzę do 2 klasy liceum.


Też chodzę do drugiej klasy i również chcę zdać maturę jak najlepiej (choć oscyluję bardziej w granicach 70-80%biggrin), ale nie wyobrażam sobie uczyć się codziennie po 5 godzin, a na weekendzie po 10.
Myślę, że najważniejsze jest rozłożenie sobie jakoś materiału i skupienie się na przedmiotach maturalnych. Myslę, że uczenie się codziennie dajmy na to po 2-3 godziny ale w pełnym skupienuu, bez komputera, telefonu itd. moze przynieść wystarczające efekty.Smile

[ Dodano: 03-02-2011, 20:37 ]
patryk2212 napisał/a:
Materiał maturalny w tydzień? Bez przesady.
A na maturę planuję rozszerzoną matematykę, angielski i fizykę (ewntualnie jeszcze informatyka - jak starczy czasu). No i polski, ale poziom podstawowy.


Myślę, że w przedmiotach ścisłych trzeba być przede wszystkim systematycznym no i jak się porywasz na rozszerzone zdawanie, to chyba masz pewne predyspozycje i nie musisz aż tak dużo czasu poświęcać na naukę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7894138
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |